Otobüste insanlara yer vermek şart mıdır?

Toplu ulaşım araçlarında insanlara yer vermek zorunlu mu? Mesela ben bindim de kalk kadın otursun, veya genç yaşlıya yer ver diyorlar.
Ama ben yer vermek istemiyorum. Evimle durak arası 2-3 saat, yer versem bu kadar saat ayakta kalırım.

Zaten okul olduğu için otobüsler dolu. Hayır, yer vermek istemiyorum, saçma mı olur?
Saçma olmaz. Güya nezaket sergilemediğin için tüm otobüs seni gözler ama açın telefondan Technopat sosyali bakın keyfinize

Bence hiç uğraşmaya gerek yok. Topalım, bileğimi burktum kalkamam gibi bahaneler uydurabilirsin. Absürt bir durum vesaire olur hadi neyse. Güzelce sorup rica etmek bir yana, "Kalk X otursun!" diyene oturma hakkını vermek zorunda değilsin. Israr ederlerse istemediğini belirtmelisin.

Dövecek değiller ya çocuğu😀 İstedikleri kadar bakış atabilirler, bir tane kulaklık bütün sorunu çözer.
Ben de yer vermemeyi tercih ediyorum ancak kulaklık gibi bahaneleri tercih etmiyorum.
Yerimi zor durumda olanlara ve çocuklara veririm, geri kalanı lolipop yesin.

Çok basit eğer bir rahatsızlığı varsa yani yaşı büyükse veya hamile biriyse ben yer verirdim ama yol da uzakmış yapacak bir şey yok oturacaksın.

Geçen gün çok tatlı bir yaşlı kadın yer istedi. Kafasında şapka sanki İngiltere kraliçesi giyimi. Direkt yer verdim. Kadın çantamı istedi vermedim sorun yok hafif dedim. Arada bir teşekkür ediyor, inerken de etti. Ama yanımda kız vardı benden sonra binen kitap okuyan arada kaynadı. Yanıma bindi sanki birisiyle kavga etmiş hızlı hızlı kitabını falan açıyor. Kız da güzeldi :D

Yaşlı amcalara ve kadınlara yer veriyorum genelde. Orta yaşlı erkekler genelde yer istemiyor direkt dikiliyor başımda onlara bakmıyorum bile. Buds+ öneririm :D

Bu arada geçen yaşlı birisi geldi yer istedi verdim. İçimden kızdım ulan yine ayaktayım hay anasını diye devam ettirdim. Sonra bi baktım adam zor nefes alıyor acayip ses çıkıyor nefes alırken, acıdım adama ya.

Ben de yer vermemeyi tercih ediyorum ancak kulaklık gibi bahaneleri tercih etmiyorum.
Yerimi zor durumda olanlara ve çocuklara veririm, geri kalanı lolipop yesin.
Yok bende gerçekten oturmaya ihtiyacı olan kimselere yerimi veriyorum. Şu ana kadar bana kalk ben oturuyum diyen olmadı, zaten öyle bir üslubu olan birine yer vermem. Aksine ben teklif ediyorum.

Geri
Yukarı