Oyun İçin Hangi İşletim Sistemi

Arkadaşım neyi savunuyorsunuz ya? Adam gelmiş xp kur diyor. Java bile desteği çekmiş bir işletim sistemini hangi akılla kuruyorsunuz? Windows 7 ye gelelim. En güncel sürücü her zaman 8.1 e geliyor. Birinin 14.12, birinin 14.10 olduğu zamanları hatırlıyorum. Bunlar yetmedi ise Recep abi yi çağır sor istediğini bakalım hangisi avantajlı. @Recep Baltaş

Sistemine bağlı eğer sistemin kuvvetliyse ve güncel oyunlar oynuyorsan Windows 8.1 kur. Ama sistemin düşük ise ve bilgisayarında kasmalar meydana geliyorsa windows 7 kur. Ama 7 desteği kalktı. Oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin. Tavsiyem 8.1

Windows 10 derim ama oynadığın oyuna bağlı çünkü bazı oyunlar yeni işletim sistemlerini desteklemiyor eğer oynadığın oyunlar biraz eski oyunlarsa windows 8 derim oda çok eski bir sistem değil hala güncel bir sistem ikisi arasından birini seç ama 7 ve ya xp ye bulaşma :)

Sistemine bağlı eğer sistemin kuvvetliyse ve güncel oyunlar oynuyorsan Windows 8.1 kur. Ama sistemin düşük ise ve bilgisayarında kasmalar meydana geliyorsa windows 7 kur. Ama 7 desteği kalktı. Oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin. Tavsiyem 8.1

Aynen katılıyorum... :)

Ayrıca, yeni ve çok sağlam bilgisayar topluyorsan, elinde işletim sistemi yoksa direk Windows 10'da kullanılabilinir. Tercih meselesi...

DX12 oyunlarda zorunlu olana kadar, eski sistemde Win7, yeni sistemde Win8.1'e devam... :)

Windows 10 32 bit eski sistemler için dahi kullanılabilecek en iyi işletim sistemidir. Cidden eski olan sistemler içinse zaten 8.1 yada 7 de önermiyorum. Windows dışı işletim sistemleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Kısacası ya 10 kurucaksın yada Windows kurmayacaksın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı