Oyun nasıl yapılır?

Doğrusunu söylemek gerekirse Unity gibi oyun motorları ile basit düzey bir oyun yaparak başlayabilirsiniz. Tabii Unity için C# diline bir miktar hakim olmanız gerekmekte. Sürekli farklı şeyler yaparak kendinizi geliştirin. Eğer sağlam bir bütçeniz var ise grafiker arkadaşlar, yazılımcı arkadaşlar, modelleme yapan arkadaşlar toplanıp 3D bir oyun yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba dostlar uzun süredir bu konulardan açmıyordum ama tekrar başladım kodlama öğrenmeye. C# öğreniyorum ama ben bir süre sonra kodlamayı kavrayınca nasıl oyuna dökeceğim grafikleri ve kodları oyuna nasıl ekleyeceğim her şey için ayrı ayrı nasıl kod yazacağım karışmazlar mı?

Ne tür bir oyun düşünüyorsunuz mesela 8-bit RPG.

Yinede ekip lazım. Kolay bir şey değil oyun yapmak. Ha diyince olmuyor. Buradan alacağı bilgiler zaten yüzeysel olur.
Bir oyun ekipsiz de yapılabilir ha tabi ki yapımı biraz daha zor olur ve biraz daha uzun sürebilir ancak dediğim gibi bir insan tek başına da oyun yapabilir hem ayrıca konu sahibi buraya anlayamadığı bir şeyi sormaya gelmiş konu hakkında fikir sahibi olan çok insan var oldukça yararlı bilgiler bulabilir

Bir oyun ekipsiz de yapılabilir ha tabi ki yapımı biraz daha zor olur ve biraz daha uzun sürebilir ancak dediğim gibi bir insan tek başına da oyun yapabilir hem ayrıca konu sahibi buraya anlayamadığı bir şeyi sormaya gelmiş konu hakkında fikir sahibi olan çok insan var oldukça yararlı bilgiler bulabilir
Bakın, kesinlikle ümit kırmak gibi bir amacım yok. Ama gerçekten zor. Ama bakınız, dediğim gibi verilen bilgiler yüzeysel. Adam diyor ki kursa git.

Ne tür bir oyun düşünüyorsunuz mesela 8-bit RPG.

Normalde hayatta kalma oyunu düşünüyordum ama öyle şu anki oyunlar gibi bir amacım yok. Nasıl desem? Stranded Deep tarzı bir şey yapmak istiyorum. Oda çok zor onun yerine Yiğit öztoprak hocamın oyunu gibi bir oyun yapmak isterim (rounded).

Bakın, kesinlikle ümit kırmak gibi bir amacım yok. Ama gerçekten zor. Ama bakınız, dediğim gibi verilen bilgiler yüzeysel. Adam diyor ki kursa git.
Ben de yazdıklarımda tek başına yapmanın ekipçe yapmaya göre biraz daha zor olduğunu belirttim ve tek öneri kursa git değil mantıklı önerilerde var

Yeni konular

Geri
Yukarı