Oyun nasıl yapılır?

Arkadaşlar daha oyun yapmak için çok küçüğüm. 13 yaşındayım ama benim için imkansız diye bir şey yoktur. Ben oyun yapmak istiyorum kötü de olsa oyunumu yayımlamak istiyorum. Ama ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok.

İlk başta küçük şeylerle başla eğer imkanın varsa Udemy üzerinden paralı eğitimler var eğer imkanın yoksa youtobe üzerinde bedava dersler var biraz biliyorsan bu işleriphyton ile başla yok benim bu konular hakkında bilgim yok diyorsan scract ile başla.

Arkadaşlar daha oyun yapmak için çok küçüğüm. 13 yaşındayım ama benim için imkansız diye bir şey yoktur. Ben oyun yapmak istiyorum kötü de olsa oyunumu yayımlamak istiyorum. Ama ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok.
Öncelikle kendim küçük yaşlardan beri bunu yapmaya çalışan birisi olarak "hey ben oyun yapacağım!" şeklinde olmadığını söyleyebilirim. Ben direkt programlamaya Unity ile girdim ve Scratch biliyordum. Öğrenmeme rağmen ilk başlarda hiç oyun yapamadım. İlk yaptığım oyun berbattı ki onu bile internetten baka baka yapmıştım. O yüzden ilk başta yapman gereken algoritmanı geliştirmek ve bu işin kolay olmadığını kabullenmek. 2 senede anca öğrenebildim diyebilirim ki çoğu şeyi bilmiyorum bile daha. Unity ile başlamanı tavsiye ederim.
Udemy'de bedava dersler var. Ben onlardan öğrenmiştim.

Selam. Programlama hakkında bilgin yoksa başlangıç için o yaş aralığına göre tasarlanmış mükemmel bir program var. Linkini aşağıya bırakıyorum. Buradan başlayıp kendinizi geliştirerek Unity/Unreal Engine/C++ vs. ilerleyebilirsiniz.

Yanlış bilgi vermesek iyi olur. Bu kodları kullanması için ilk önce oyunu tasarlaması lazım. Bunu güzel bir oyun yapmak isterseniz kullanın. Bu biraz daha profesyonel olman ve bu biraz daha ileride.

Yanlış bilgi vermesek iyi olur. Bu kodları kullanması için ilk önce oyunu tasarlaması lazım. Bunu güzel bir oyun yapmak isterseniz kullanın. Bu biraz daha profesyonel olman ve bu biraz daha ileride.
Dostum ironi mi yapıyorsun yoksa ciddi misin? Scratch en basit oyun programa dillerinden ve "profesyenal" oyun yapamassın.

Dostum ironi mi yapıyorsun yoksa ciddi misin? Scratch en basit oyun programa dillerinden ve "profesyenal" oyun yapamazsın.

Beni yanlış anladın. Arkadaş hani öyle bir oyun istiyorsa dedim yoksa scratch kolay uygulama. Da öyle kendi kafasında nasıl bir oyun yapacağanı kafasında tasarlamadan nasıl yapmasını düşünüyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni yanlış anladın. Arkadaş hani öyle bir oyun istiyorsa dedim yoksa scratch kolay uygulama. Da öyle kendi kafasında nasıl bir oyun yapacağanı kafasında tasarlamadan nasıl yapmasını düşünüyorsunuz.
Sakin ol,
bu kodları kullan ması için ilk önce oyunu tasarlaması lazım bunu güzel bi oyun yapmak isterseniz kullanın bu biraz daha profesyenal olman lazım ve bu biraz daha ilerde
Demişsin ama, zaten kafasındaki oyunu tasarlamış. Bize nasıl yapacağını soruyor.

Geri
Yukarı