Oyun oynamak için Linux tavsiyesi

Bu yanıtla birlikte indirmeyi biraz daha bekletiyorum bakalım neler gelecek :D

Ya aklını da karıştırmak istemiyorum pek, nihayetinde bu biraz ihtiyaç meselesine doğru orantılı gidiyor.
Ben performans, kararlılık, yanıt verme hızına bakıyorum.
Ekstra script yapmaktan da çekinmiyorum, geçen hatta özellikle belirli uygulamalarda compositoru kapatması için bir script yazdım. Yeni başlayan bir kişinin yapamayacağı birşey olduğu kesin.
Size ben MATE öneririm, eğer ekstra script yapamam diyorsanız.
MATE, performans, kararlılık, hızı aynı anda barındırıyor. XFCE gibi fakat GNOME 2 forku olduğu için bir tık daha sağlam bir tabanı var bence.

Ya aklını da karıştırmak istemiyorum pek, nihayetinde bu biraz ihtiyaç meselesine doğru orantılı gidiyor.
Ben performans, kararlılık, yanıt verme hızına bakıyorum.
Ekstra script yapmaktan da çekinmiyorum, geçen hatta özellikle belirli uygulamalarda compositoru kapatması için bir script yazdım. Yeni başlayan bir kişinin yapamayacağı birşey olduğu kesin.
Size ben MATE öneririm, eğer ekstra script yapamam diyorsanız.
MATE, performans, kararlılık, hızı aynı anda barındırıyor. XFCE gibi fakat GNOME 2 forku olduğu için bir tık daha sağlam bir tabanı var bence.
Script yapamam şu an için en azından evet, tavsiyenize uyup MATE indiriyorum; Verinomi ya da LKD'den indirmem arasında fark var mı?

Script yapamam şu an için en azından evet, tavsiyenize uyup Mate indiriyorum; Verinomi ya da LKD'den indirmem arasında fark var mı?

Hayır yok. Türkiye'de yaşıyorsanız Türkiye için indirme sunucuları var.

Evet ikisi de Türkiye için ama ikisi arasında bir fark olup olmadığını merak etmiştim :) Siz ne dersiniz bu arada Mate konusunda?

GNOME ekibi GNOME3'le birlikte çok büyük değişiklikler yapınca GNOME2'nin ruhani devamı olarak ortaya çıkan bir proje kendisi. Yanlış hatırlamıyorsam gene Mint ekibi tarafından geliştiriliyor. Hatta Cinnamon'u geliştirip piyasaya sürene kadar ana sürümleri Mate idi. Kullanıp pişman olanı henüz görmedim. Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmam.

İndirme sunucularına gelecek olursak herhangi bir fark yok. İstediğinizi seçip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra hash değerini kontrol etmek iyi olabilir. Bazen indirme işlemlerinde hata olabiliyor.

Evet kuramadım... 😁
- Bad shim signature
- önce kernel yüklemelisiniz şeklinde hata alıyorum 🙄

Hayır 🤔😁
Size hangi dağıtım önerildi belki ben yardımcı olurum?

Bu arada uyumayı unutmayın bu arkadaşları ben hiç girmedikleri vakit göremiyorum ne zaman uyuyorlar vallahi ben çok merak ediyorum. Ben ilk defa uyumadım bütün gün tatile çıkmaya karar verdim çünkü erkenden yol alacağım. 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı