Oyun oynamak saygıyı yitirtir mi?

Hocam ziyan kısmına katılmıyorum dışarıda arkadaşlarıyla vs eğleneceğine evde de eğlenebilir bir insan. İşin sağlık kısmına değinmediğimiz sürece sıkıntı yok bence. Zaman olarak da dışarıda bir aktivite yapıp harcayacağı zamanı oyun oynarak harcıyor aynı şeye geliyor.

Bir de şöyle düşünmeli, dışarıda gezebileceği veya takılabileceği olmayan kişiler buradan arkadaşlık kuruyor. Mesela ben oyun oynamaya başladığımdan beri nece abiler nece arkadaşlar tanıdım ne hikayeler dinledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden kaybettirsin ki? Herkesin farklı bir şekilde eğlenme methotu var. Oyun da bunlardan birisidir.

Hocam ben burada kesin bir yargı ortaya atmıyorum belki akşam yazarken çelişkili ifadeler kullanmışımdır uykum vardı da, hocam bu benim gözlemlerim sonucu ulaştığım kanıdır kendim de yaşadım.
Bir de şöyle düşünmeli, dışarıda gezebileceği veya takılabileceği olmayan kişiler buradan arkadaşlık kuruyor. Mesela ben oyun oynamaya başladığımdan beri nece abiler nece arkadaşlar tanıdım ne hikayeler dinledim.

Hocam bende oyun oynayan bir insanım bunların hepsini de biliyorum ama ben faydalarını değil dezavantajlarından bahsediyorum gördüğüm kadarıyla böyle diyorum.

Oyun oynamak, bir nevi kafayı boşaltmaktır. Ben günün stresini atmak için atıyorum. Oyun oynamayı saçmalık bulanların da geri kafalı olduğunu düşünüyorum.

Bu ülkemizin kültürüyle ilgili biraz. Üzerinden bir şey elde etmediğin uğraş boşa geçen zamandır düşüncesiyle büyütülüyoruz. Halbuki dümdüz keyif almak en gerçekçi fayda sağlama yolu. Parayı fayda sağlamak için kazanıyorsun ama aslında parayı harcayacağın şeyden fayda sağlıyorsun. Bilgiden fayda sağlıyorsun ama aslında bilgiyi kullanacağın yerden fayda sağlıyorsun. Oyun oynarken dümdüz keyif alıyorsun direkt +fayda.
Ekonomi olunca insanın alanı böyle oluyor.:D
Ayrıca dışarda gezmek de çoğu kişi için boş. Dışarda geziyorum deyince de kişisine göre laf yiyebiliyorsun. Böyle bir dünya.

Benim için böyle düşünen biri zaten benden saygı beklemesin. Oyun oynamak ile amaç kafa dağıtmak, eğlenmek, heyecanlanmak değil mi sürekli insan çalışmak zorunda mı? Bazı insanlar oyun oynayarak para kazanıyor bunların neyi yanlış. Çevreye zararın, insana zararın olmadığın sürece oyun oynamada sorun yok. (mavi balina)

Yeni konular

Geri
Yukarı