Oyun Oynamama Engel Olan Sorunum

• Konuyu başlatan Sanch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 830
Bir psikoloğa görünseniz iyi olur. Bana PTSD gibi geldi.
Hocam, korkutmayın gözünüzü seveyim.
Hımm, psikolojiniz iyi gözükmüyor.
Geçmiş olsun bana.
Saçma değil tabii ki herkesin sorunları var ilginç :).
İlk olarak psikolojik bir eğitim görmediğimden dolayı diyeceklerim sadece "öneri" olarak nitelendirebilir.
Ben sizin yerinizde olsam o durumumu oturur uzun bir süre düşünürum veya bunun sadece bir anı olduğunu ve beni etkilemesi gerektiğini, benim Türkiye'deki bazı pislik adamlardan daha iyi olduğumu düşünüyordum. Benim dünyamda zeki adamlar korkak olarak gelişen kişilerdir. Sonuçta korkak olmasan seni sevseler kendine yararın bı yere kadar ama korkak insan kendini daha güvende tutar. Oyun mevzusunda ise bence karanlık oyunlar oynamamalı ve oyun oynamayı sabaha bırakmanı tavsiye ederim. Eğer gizli sorunun aile arasında ise onlarla konuşmanı lakin sadece seninle alakalıysa dediğim gibi, otur ve düşün "bu dünyada yerim ne, diğerlerinden farkım ne? O olayda ne yapabilirdim?" Gibi. Bunu cidden yap, ben kendime hayattaki sorunlara öyle yetiştiriyorum. En iyi arkadaşın annen baban değil kendin olsun. Sonuçta herzaman yanında olacak tek kişi sensin :). Eğer oyunda korkuyorum düşüncesi hala geçmesiyse biriyle oynamayı (misal arkadaşınla olabilir) Ya da aile üyeleriyle oynamayı deneyebilirsin. Onlara öğretmek eğlenceli olur. Benim ailem buna el vermiyor ondan yapamıyorum fakat hep hayalimdir :). Ailen bunu yapabilecek kadar müsait değilse, sadece sen varsan. Düşün, sen yapılardan ibaretsin ve beyindeki bütün duyguları kontrol eden sensin. Kendini uzun süre kontrol etmeye çalış korku sadece akıldadır. Eğer işe yaramadıysa affola :). Özetle kendini kontrol etmeli ve dediğim bazı maddeleri uygulamalısın. Umarım bu halinden kurtulabilirsin. Korku utanılacak bir şey değil, bir avantaj bence :).
Hocam, az önce hava aydınlıkken "Dead Cells" oynadım. Normalde maksimum 15 dakika oynayıp kapatmak zorunda kalırken bir buçuk saate yakın gayet eğlenerek oynadım. Çok teşekkürler. Artık oyunları sabah oynarım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı