Oyun Oynamanın 'ihtiyaç' değil 'lüks' olması

• Konuyu başlatan Pwieh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 120
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana kalırsa bir oyunu korsan oynamak yanlış birşey değil,

Diyelim ki bir oyun indirdiniz, oyunu biraz oynadınız ve beğenmediniz, silersiniz demo oynamak gibi düşünün.

Ve başka bir oyun indirdiniz, oynadınız bitirdiniz, hoşunuza da gitti, paranız olunca o oyunu satın alarak yapan kişiye destek olun.

Steam'da yanlış bilmiyorsam indirmeden önce oyunun Demo'sunu indirebiliyorsunuz eğer ki güzelse alın, korsana yönelerek hem kendi bilgisayarınıza virüs bulaşması gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Örnek vermek gerekirse GTA:SA korsan oynayıp bitirmiştim, indirime girince satın aldım, sonra tekrar bitirdim :D.

Sadece burada korsan kullanıyorum, haricinde de tavsiye etmem. Virüs yüzünden veya kul hakkından değil, Technopat'ta olduğum ve her an uyarı yiyebileceğim için.

Dosya Ekleri

• 15802196453131073171028.jpg
    15802196453131073171028.jpg
    481,4 KB · Görüntüleme: 41
Ben oyunlari korsan indirip deniyorum, begenmezsem zaten siliyorum bir daha suratina da bakmiyorum. Eger gercekten begendiysem satin aliyorum. Mesela Mount and Blade Warband offline olarak 2 bin saat filan oynamisimdir. Begendigim icin neredeyse her Steam hesabima satin aldim. Sanirim DLC harici tum M&B oyunlarindan 2 tane var.

Yine aynı konu yine aynı şeyi söyleceğim zaten o 300 TL oyunları oynatacak sistemi olan kişi oyun parasını pek dert etmesine gerek yok.
Arkadasimda 12 bin TL'lik laptop var fakat hala AAA oyunlari korsan oynuyor.

Yine aynı konu yine aynı şeyi söyleceğim zaten o 300 TL oyunları oynatacak sistemi olan kişi oyun parasını pek dert etmesine gerek yok.

Para biriktirip herşeyden kısarak aldığımız sistemin parasını oyuna yatırmak övünülecek bir şey değil. Ben Windows'u orijinal kullandığım için seviriniyorum fakat 2000 TL edecek bir şey değil. Neyse Technopat'tayız. Korsan almayın.

Yanlışınız var, 3500 TL ile AAA oyunları oynayabilirsiniz, fakat almanız çok zor. Ben zaten söylemiştim başta, param olsa alırım diye. Benim kullandığım sistemde o civarlarda.

Ben oyunlari korsan indirip deniyorum, begenmezsem zaten siliyorum bir daha suratina da bakmiyorum. Eger gercekten begendiysem satin aliyorum. Mesela Mount and Blade Warband offline olarak 2 bin saat filan oynamisimdir. Begendigim icin neredeyse her Steam hesabima satin aldim. Sanirim DLC harici tum M&B oyunlarindan 2 tane var.

Arkadasimda 12 bin TL'lik laptop var fakat hala AAA oyunlari korsan oynuyor.
Benim de var öyle bir arkadaş. İnternette yok mu, ne gerek var diyor. Oyun firmaları bence sitelere yaptırım uygulamalı. The Division oyunu kırılamadı yanlış hatırlamıyorsam. Böyle bir girişimde bulunabilirler.

Benim de var öyle bir arkadaş. İnternette yok mu, ne gerek var diyor. Oyun firmaları bence sitelere yaptırım uygulamalı. The Division oyunu kırılamadı yanlış hatırlamıyorsam. Böyle bir girişimde bulunabilirler.
Yapmiyor mu saniyorsun? Bir siteyi kapatiyor, oburunu aciyorlar. Ayrica oyunlarin kirilmasini durdurman imkansiz gibi bir sey. Her turlu kiracaklar o oyunu. 5 yil gecse de kiracaklar yani sansin yok.

Tamamen lüks olduğunu düşünmüyorum ben. Kısmen de olsa ihtiyaç kategorisine girer.

Herkesin doğrusu yanlışı kendine. Kullanan kullansın, kullanmayan kullanmasın. Yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Çoğu kişi yanlış diyor diye bu şeye yanlış diyemeyiz tıpkı çoğu kişinin doğru demesiyle doğru diyemeyeceğimiz gibi. Genel bir ahlak kuralı yoksa; korsan kullanımının, hırsızlığın, cinayetin doğruluğu veya yanlışlığı subjektif olarak kalır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı