Oyun Oynamanın 'ihtiyaç' değil 'lüks' olması

• Konuyu başlatan Pwieh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 120
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapmiyor mu saniyorsun? Bir siteyi kapatiyor, oburunu aciyorlar. Ayrica oyunlarin kirilmasini durdurman imkansiz gibi bir sey. Her turlu kiracaklar o oyunu. 5 yil gecse de kiracaklar yani sansin yok.
Anlaşmalı şirketler var, ancak bir işe yaramıyorlar. Ama dediğim gibi, The Division kırılamamıştı.

Hâlâ kırılamamış.

Parası olmayan korsan oynuyor ve yapımcı bundan birşey kaybetmiyor çünkü adamın zaten parası yok, almaz o oyunu parayla.
Ayrıca oyunun kırılması da yapımcının hatası...

Cidden çok küçük düşünüyorsunuz. Dijital bir şeyi kopyalamak hırsızlık veya suç değildir. Şöyle düşün sen arabayı çalışıyorsun, fakat o araba hala sahibinin bıraktığı yerde. Bu yüzden de suç kapsamında değerlendirilmiyor. Ayrıca korsan indirirsek üretici ne kaybedecek? O oyunu alamayan adam hiç alamayacak, üreticide bir şey kaybetmeyecek. Mis gibide de derim yaşasın korsan oyunculuk, sonuna kadar korsandan yanayım.
Bu nasıl bir tez? Beynim kanıyor. Sen korsan indir ben korsan indireyim. Ee sonra herkes indirsin. Kime satacak bu oyunu bu adam? Üretici potansiyel müşteri kaybediyor daha ne kaybedecek?
O oyunları yapmak için belki de binlerce insan çalışıyor. Hepsi de evine ekmek götürüyor. Sen adamın ekmeğiyle oynuyorsun ve üstüne sonuna kadar korsandan yanasın öyle mi?

Biri de ilerde umarım senin ekmeğini elinden alırda anlarsın bu durumu.

Anlaşmalı şirketler var, ancak bir işe yaramıyorlar. Ama dediğim gibi, The Division kırılamamıştı.

Hâlâ kırılamamış.
Kirilamamasinin sebebi internet baglantisinin zorunlu olmasidir. Zorunlu olmasa kirilirdi coktan.

Bu nasıl bir tez? Beynim kanıyor. Sen korsan indir ben korsan indireyim. Ee sonra herkes indirsin. Kime satacak bu oyunu bu adam? Üretici potansiyel müşteri kaybediyor daha ne kaybedecek?
O oyunları yapmak için belki de binlerce insan çalışıyor. Hepsi de evine ekmek götürüyor. Sen adamın ekmeğiyle oynuyorsun ve üstüne sonuna kadar korsandan yanasın öyle mi?

Bak kardeşim ben diyorumki paran yoksa korsan indir, paran varsa al. Üretici parası olmayan adamın korsan indirmesinden bir şey kaybetmeyecek diyorum ben. Ekmek parasıyla ne alakası var, sen ödemiyorsun onların parasını, o oyunlara microtransactionlar koyan açgözlü şirketler ödüyor. İllaki başka bir meslekte bulurlar merak etme, o geliştiricilerin maaşı her türlü ödeniyor. Aynen öyle sonuna kadar korsandan yanayım.

Kirilamamasinin sebebi internet baglantisinin zorunlu olmasidir. Zorunlu olmasa kirilirdi coktan.
Belki de. Bunun gibi bir şey yapılabilir. Firmaların korsan oyun konusunda ciddi adım atmaya çalıştığını görmedim hiçbir zaman. Denuvo diyorlar ama oyun çıkmadan önce kırılacak neredeyse.

Adamın ekmeğiyle oynamıyor çünkü o oyunun korsanı olmasa zaten alıp oynamayacak

Bak kardeşim ben diyorumki paran yoksa korsan indir, paran varsa al. Üretici parası olmayan adamın korsan indirmesinden bir şey kaybetmeyecek diyorum ben
Parası olup da korsan alan birçok insan var, doğru olanın farkına varılması gerek, korsana ceza gelmediği sürece bu korsan indirmeler sürekli devam eder.

Parası olup da korsan alan birçok insan var, doğru olanın farkına varılması gerek, korsana ceza gelmediği sürece bu korsan indirmeler sürekli devam eder.
O parası olanlar anca gidip Ubisoft, EA gibi firmaların oyunlarını korsan alıyorlardır, merak etme sen.

Para biriktirip herşeyden kısarak aldığımız sistemin parasını oyuna yatırmak övünülecek bir şey değil. Ben Windows'u orijinal kullandığım için seviriniyorum fakat 2000 TL edecek bir şey değil. Neyse Technopat'tayız. Korsan almayın.
Mesela ben PlayStation 4 kullanıyorum ve oyunlar ilk çıktığı zaman PSN Store 469 TL fiyatına geldiği oluyor ama kuruluş olarak 360 TL civarına bulunuyor.

İndirmeler vb. derken oyunları uygun fiyatı alınabiliyor ve EA Acces, Gamepass gibi az paraya çok oyun sağlayan servisler var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı