Oyun Oynamanın 'ihtiyaç' değil 'lüks' olması

• Konuyu başlatan Pwieh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 120
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yine söylüyorum korsan hırsızlık değildir. Bakın arkadaşlar, korsan şöyle bir şey. Araba çalıyorsun fakat, çaldığın araba hala sahibinin bıraktığı yerde. Dijital bir şeyi kopyalamak neden hırsızlık veya suç olsun?

Maddi durumu yoksa mahrum kalamaz o zevkten.Ben küçükken hep korsan oynardim Allaha sukur yasim 23 bir tane korsan oyun yüklü değil,steam hesabimda 3klik oyun var.Yasi 13 olan cocuk nasil para versin oyunlara.Babasina dese birde tokat ordan yer maddi durumu yoksa.Bazen saçma saçma duyar kasar oldunuz.

Maddi durumu yoksa mahrum kalamaz o zevkten.Ben küçükken hep korsan oynardim Allaha sukur yasim 23 bir tane korsan oyun yüklü değil,steam hesabimda 3klik oyun var.Yasi 13 olan cocuk nasil para versin oyunlara.Babasina dese birde tokat ordan yer maddi durumu yoksa.Bazen saçma saçma duyar kasar oldunuz.
13 yaşındaki çocuk zaten hırsızlık olduğu düşünmez, bilmez de.

Merak ettiğim şey acaba siz korsana hayır diyenler WinRAR'ı orijinal mi kullanıyorsunuz? İnternetten 20 TL ye Windows 10 mu alıyorsunuz yoksa o 600-700 TL'lik sürümlerden mi? İhtiyaçlarınızı korsan sitelerden mi karşılıyorsunuz yoksa o üyeliklerden mi?

Bana kalırsa bir oyunu korsan oynamak yanlış birşey değil,

Diyelim ki bir oyun indirdiniz, oyunu biraz oynadınız ve beğenmediniz, silersiniz demo oynamak gibi düşünün.

Ve başka bir oyun indirdiniz, oynadınız bitirdiniz, hoşunuza da gitti, paranız olunca o oyunu satın alarak yapan kişiye destek olun.

Steam'da yanlış bilmiyorsam indirmeden önce oyunun Demo'sunu indirebiliyorsunuz eğer ki güzelse alın, korsana yönelerek hem kendi bilgisayarınıza virüs bulaşması gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Örnek vermek gerekirse GTA:SA korsan oynayıp bitirmiştim, indirime girince satın aldım, sonra tekrar bitirdim :D.
Bir oyunu Steam'den aldıysan ve beğenmediysen oynama saatin 2-3 saati geçmediği takdirde geri iade edebiliyorsun. Korsan indirmene gerek yok. Middle Earth II dışında indirdiğim bir korsan oyun yok. O da satılmadığı için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı