Oyunlardan çabuk sıkılıyorum

DashingCadogan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlar da bir oyun sevmeme duygusu kapladı beni. Hep merakla indiriyorum oynamaya başladığım anında sıkılıyorum. Birkaç oyun dışında (Hearts of Iron IV, GTA 5 vb.) gerçekten en heyecanla oynamayı beklediğim oyunları bile sıkılmış bir ifade ile siliyorum. Bana yardım edecek ya da oyun önerecek birileri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Europa Universalis IV, Özellikle Muscovy, Poland ve Austria ile çok sarıyor. Ironman denersen iyice gaza gelirsin. BF1 var, denemediysen eğer operasyonlar bayağı eğlenceli. Bir de oyunlara karşı önyargın yok ise Osu! bakabilirsin, anime tarzı duruyor ama refleks geliştirmek için birebir.

Bir süredir ben de öyleydim. Hatta yıllardır bir oyunu tam olarak bitirmemiştim bile. Merak ettiğim oyunları biraz oynar, grafiklerine bakar, sistemimi test eder, oynamayı bırakırdım. Her nedense bunu kıran oyunlar yeni Tomb Raider oyunları oldu. İkisi de beni çok eğlendirdi ve çok beğendim. Eğer oynamadıysanız tavsiye ederim. Yeni olarakta Wolfenstein 2'yi biraz oynadım beni sardı, büyük ihtimal bitiririm. Hikayesi güzel olan oyunlar sarıyor. Bazı oyunlar bu konuda artık çok klişe kalıyor veya hikayeden daha çok oynanışa vs. önem verdikleri için bir iki oynayıştan sonra sıkıyorlar.

Bu zaman zaman bence herkes de oluşan bir durum. Bir kaç hafta oyunlara ara verip sonradan çok alternatif belirlemeden en fazla 2 oyun belirleyip saatlerce abartmadan tekrar başlarsan sorun çözülür diye umuyorum. :)

İlerlemeli oyunları bende sizin gibi bitiremiyorum. Oyun çok güzel bile olsa nafile olmuyor. Sadece Online FPS türü oyunlarda bu sıkıntım yok Warships, Hounds gibi, nedenini ben de bilmiyorum.

Bir iki aydır ben de doğru dürüst oyun oynayamıyorum, canım istemiyor. Hiçbir oyun eskisi kadar keyif vermiyor, bazen zoraki de olsa bir oyunu açıyorum yarım saat 45 dakika anca oynayabiliyorum, içim daralmaya başlıyor ve çıkıyorum. Sorun bende mi yoksa oyunlarda mı bilmiyorum. 5-10 yıl önceki oynadığım oyunlardan aldığım keyfi alamadığım içindir belki de.

Bunun birçok sebebi olabilir. En ciddi sorun depresyona girmiş olabilirsin. Onun dışında çok çok beğendiğin bir oyunu bitirdikten sonra diğer oyunların seni tatmin etmemesi olabilir. Bunun da dışında aceleci ve sabırsız davranıyor olabilirsin oyunlara karşı. Bir oyuna bütün olarak bakman lazım ve oynarken kendini o evrende hissederek, o evrenin bir parçası haline gelmen lazım. Bir diğer seçenekse oyunları aslında sevmiyor olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı