Oyunlardan çabuk sıkılıyorum

Oyun oynamak var bir de oyuna bağlanmak var. Şu ana kadar 2006-2010 arası Knight Online beni kendisine bağlamıştı, ondan beridir bağlayan oyun yok, genel de bende senin gibi kısa sürede sıkılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine göre bir oyun bulamamışsın bence. Ben de senin gibiydim, LA Noire'dan sonra oyunlara bakış açım değişti.
Peki sende etkili olan oyunlar nedir? Söyler misin?

Oyun oynamak var bir de oyuna bağlanmak var. Şu ana kadar 2006-2010 arası Knight Online beni kendisine bağlamıştı, ondan beridir bağlayan oyun yok, genelde ben de senin gibi kısa sürede sıkılıyorum.
Bence bir diğer husus ise son oyunların birbirinin tekrarı olması bundan dolayı olabilir.

Bana hikaye konusunda bir oyun önerir misiniz?

Depresyonluk bir sıkıntım yok. Ama sanırım senin de dediğin gibi bazı oyunlarda sabırsız davranıyorum. Yıllardır oyunlarla büyüdüm sevmeme olasılığım da düşük duruyor. PSP sahibi olmadan Emulatorde 20 FPS ile oynadığım oyundan zevk alırdım mesela. Ama bazı oyunlarda denesem bile olmuyor. Sağ ol yorumun için.

War thunder oynayabilirsin. Pek sıkılmazsın kendini adeta uçak uçuruyor gibi hissedersin. Tavsiye ederim. Hikayeli istiyorsan, Xcom 2'ye bak derim. Ve State of Decay 3 de önerimdir. Gerçekten çok güzel oyundur. Eğer orta çağı harita üzerinde yaşamak istiyorsan, Vikinglerin Ragnarı olmak istiyorsan, Crusader kings 2 büyük önerimdir. Ama beni en çok saran oyunlar:
  • HOİ4
  • EU4
  • CS2
  • WarThunder
  • COH2MEN OF WAR

Geçen gün ne zamandır erteleyip durduğum Bioshock serisine başladım ve özüme döndüm. Oyun oynamak hala keyifliymiş ama sadece para için değil oyuncuların beğenisini kazanmak için yapılan oyunları oynamak :)

Oyunları hikayeli doğru düzgün nerdeyse oynamamışımdır. Dikkatimi de çekmezdi ama GTA 5'i bitircem galiba. :D Başka da oynar mıyım oyun bilemiyorum. Ben de çok sıkılırım oyunlardan.

Bu arada yayınlarda izlediğim oyunları kendim oynayasım gelmiyor. Witcher 3'ü yayında hiç görmemiştim enfes bir şekilde oynadım.

Herkesin ilgilendiği oyun türü farklıdır, benim söyleceklerim sana aşırı sıkıcı gelebilir. Sen hangi tür oyun seviyorsan, aksiyon, macera vb. önce sevdiğin türün oyunlarına göz gezdir. Ben hikaye odaklı oyunları daha çok seviyorum ve Telltale ve Quantic Dream oyunları çok hoşuma gidiyor. Bir oyunu illa hemen bitirmeliyim diye uğraşma, sıkıldığın zaman kapat, sonuna kadar zorlama sonra çabuk bıkarsın. Ve ileri teknolojiye sahip FPS oyunları çok hoşuma gidiyor bu yüzden Destiny'e yüzlerce saat harcamışımdır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı