Pandemide İşsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Namazla işsizlik konusu ne alaka? Saçma sapan şeyler yazmayın şuraya gözünüzü seveyim. Namazla falan alakası yok bu konunun. Sen namaz kılınca gökten iş inemeyecek kafana. Çıkın şu hayal dünyasından artık. İbadeti, dini karıştırmayın her şeyin içine. Ayrıca birisi bi' derdinden bahsedince "Sen gene haline şükret, daha kötüleri var." demek de hiçbir şeyi çözmüyor. "Kuru kuru değil kalpten" de etsen sorun Allah'a kul arasındaki bir şey değil. Sorun; bu berbat düzenin içinde iş bulunamaması. Dua ettiğin zaman Allah şak diye dünyayı, ülkedeki sorunları değiştirmeyecek. Elbette inandığın dine göre duanı edip dileğini dilersin ona bir şey diyemem elbette. Ama siz cidden çarpıtmışsınız konuyu.
İbadetle dini karıştırmayayım mı? Allah'ın verdiği bedende Allah'ın yarattığı dünya gezegeninde Allah'ın yarattığı güneşin ışığında yaşıyorsun ve Allah'ın yarattığı aklınla elinle yazıyorsun bunu. 50 tane araban olsun 90 sene yaşamış ol en son ölürken ne işine yarayacak? Allah'ım bak 50 araba aldım mı diyeceksin? Ya da çok fakir ol ölmek üzereyken Allah'ım sen beni hep fakir yaptın ben de sana ibadet etmedim şimdi beni cennete sok falan mı diyeceksin? Her şey Allah'tandır kendini kandırma. Ne alaka demişsin bir de. Gökten iş yağacağını sanıyorsun değil mi? Mustafa Kemal'de bunu anlatmaya çalışıyordu :D Cidden Bulutların oradan bir şeyler inmesi gerektiğini sanıyorsunuz. Yazık.

Ben fikrimi belirttim tavsiye verdim konu ben değilim ve yorumum da sizi ilgilendirmiyor. Konu sahibine yazdım size değil. Ki o da yanıtlamış zaten. Fikir özgürlüğüm var.

Allah'ın verdiği bedende Allah'ın yarattığı dünya gezegeninde Allah'ın yarattığı güneşin ışığında yaşıyorsun ve Allah'ın yarattığı aklınla elinle yazıyorsun bunu
1- Ben müslümanım demedim. Senin inandığın din beni ilgilendirmez. Gelip de buraya bunları yazmanın alemi yok. Bu yazdığın seni bağlar beni bağlamaz. Ayrıca konu sahibi en başta ben müslümanım ya da şu dine inanıyorum falan dememiş bile. Ne dersen de direkt dini ortaya atman saçma.
2- Her şey Allah'tan deyip de sen kendini daha fazla kandırma bence. Umarım iyi anlarsın bu yazdığımı.
3- "bulutların oradan bir şey ineceğini" sanmıyorum. İlk yazdığın mesajda sen sanırım öyle bekliyordun ki öyle şeyler yazdın :).
4- Fikir özgürlüğün yok falan demedi kimse sana. Söylediğine cevap verdim ben de her ne kadar bana dememiş olsan da. Bu da benim özgürlüğüm.
Daha da bir şey demeyeceğim.

1- Ben müslümanım demedim. Senin inandığın din beni ilgilendirmez. Gelip de buraya bunları yazmanın alemi yok. Bu yazdığın seni bağlar beni bağlamaz. Ayrıca konu sahibi en başta ben müslümanım ya da şu dine inanıyorum falan dememiş bile. Ne dersen de direkt dini ortaya atman saçma.
2- Her şey Allah'tan deyip de sen kendini daha fazla kandırma bence. Umarım iyi anlarsın bu yazdığımı.
3- "bulutların oradan bir şey ineceğini" sanmıyorum. İlk yazdığın mesajda sen sanırım öyle bekliyordun ki öyle şeyler yazdın :).
4- Fikir özgürlüğün yok falan demedi kimse sana. Söylediğine cevap verdim ben de her ne kadar bana dememiş olsan da. Bu da benim özgürlüğüm.
Daha da bir şey demeyeceğim.
Maddelemiş bir de :D

1-Sanırım yurt dışı doğumlusun ve Türkçen zayıf.
2-Türkçen zayıf değilse akıl sağlığında sorun olduğunu düşünüyorum üzgünüm.
3- Benim dinimin seni ilgilendirmediğini anladıysan teşekkür ederim elini klavyeden çek bana yorum yapma.

Dinin beni ilgilendirmez diyip " Her şey Allah'tan deyip de sen kendini daha fazla kandırma bence. Umarım iyi anlarsın bu yazdığımı." demen çok komik. Cidden ya Türkçe anlamıyorsun ya da aklında problem var. :D

Maddelemiş bir de :D

1-Sanırım yurt dışı doğumlusun ve Türkçen zayıf.
2-Türkçen zayıf değilse akıl sağlığında sorun olduğunu düşünüyorum üzgünüm.
3- Benim dinimin seni ilgilendirmediğini anladıysan teşekkür ederim elini klavyeden çek bana yorum yapma.
Türkiye'de doğdum ve yazdığım şeylerde dil bilgisi bakımından bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ki varsa bile yazım yanlışı sebebinden rapor etme hakkı tanıyor sana bu site. Bence ben değil sen Türkçe bilgini bi' gözden geçir :). Bu da naçizane bi' tavsiyem olsun. İyi günler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı