Parklardaki spor aletleri ne kadar faydalı?

Ağırlığını değiştiremiyorsan bir önemi kalmıyor fikrimce. Bir yere kadar götürür başlangıç için iyinin kötüsü.
(bazı parklarda spor salonunda bulunan aletler oluyor onlardan bahsediliyor sandım.)

Onların hepsi bence çocuklar oynasın, yaşlılar falan öyle vakit geçirsin diye yapılmışlar. Pek bir bilgim yok ama direksiyon çevirmenin ne gibi faydası olabilir ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
En az 12 yaş diyor. Yaklaşık 9 yaşımdan beri kullanıyordum, hiçbir yararını görmedim. Hiçbir yerimin çalıştığını hissetmiyordum bile.

Eğlence amaçlı kullanılır anca. Ankara'da Mamak belediyesinin yaptığı bir iki tane parkta gerçekten işe yarayacak, ağırlık ayarlanabilen spor salonlarındakine benzeyen aletler var.
Şu videoya bakın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kalisteniks parklarının çok büyük katkısı var tabi ki ama şu klasik turuncu temada yapılan "direksiyon çevirme aleti?"olan parkları diyorsanız hiçbir işe yaramıyor.

Ben seviyorum. Kas geliştirmek için işe yaramaz tabiki ama zinde durmak için, değişik bölgeleri az da olsa çalıştırmak için ideal.

Geri
Yukarı