Rehber PC'ye resmi Chrome OS kurma rehberi

Değerli arkadaşlar bütün mesajlara, yazılanlara baktım ve haliyle kafam iyice karıştı.

Şimdi Casper Nirvana N220 / 2in1 Windows 10 yüklü. Cihazda bu işletim sistemi düzgün ve verimli bir şekilde çalışır mı acaba? Yoksa cihazdan ümidi keseyim mi? Zira Windows 10 ile kullanılmayacak durumda.

Amaç ise Android uygulama ve gündelik işlerde kullanmak. Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

CloudReady'e Linux uygulamalarını çalıştırma özelliği getirilmişti. Chrome OS güncellemelerini geç takip ediyor diye böyle olduğunu düşünüyorum. İleride o özellik de eklenecektir. Bence başka bir farkları olması gerek.
CloudReady Chrome OS tabanlı değil Chromium OS tabanlı. Bundan dolayı Chrome OS'de bulunan sahipli yazılımların çoğu (Play Store gibi) CloudReady'de yok.
Abi ben Pardus aracılığıyla kuracağım sorun olur mu?
Olmaz. Ben Pardus aracılığa kurmuştum.

Değerli arkadaşlar bütün mesajlara, yazılanlara baktım ve haliyle kafam iyice karıştı.

Şimdi Casper Nirvana N220 / 2in1 Windows 10 yüklü. Cihazda bu işletim sistemi düzgün ve verimli bir şekilde çalışır mı acaba? Yoksa cihazdan ümidi keseyim mi? Zira Windows 10 ile kullanılmayacak durumda.

Amaç ise Android uygulama ve gündelik işlerde kullanmak. Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Ben de benzer bir tablette denedim. Performans olarak windows'tan daha iyi ama dokunmatik çalışmıyor. Dokunmatik sorun değilse deneyebilirsin kurmayı.

Ben de benzer bir tablette denedim. Performans olarak Windows'tan daha iyi ama dokunmatik çalışmıyor. Dokunmatik sorun değilse deneyebilirsin kurmayı.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Lakin tablet niyetine kullanmak istediğimden ötürü dokunmatikte önemli benim için.

An itibari ile N220 tablet PC de Casper yazısında kaldım zaten. Cihaz bir türlü açılmıyor maalesef. Nasıl olacak nasıl yapılacak pek bir fikir edinemedim.
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilecek, rica etsem.

Yeni konular

Geri
Yukarı