Pilotluk vs Yazılım Mühendisliği

Hayatını bilgisayara adayamayan adamdan yazılımcı olmaz. Sırf para için yapılacak bir iş değil.
Annemin yeğeni yazılım seçti daha 1. sınıftayken ben tüm hayatımı bilgisayar başında geçiremem dedi başka bölüm okumaya devam etti bu. Seninde başına böyle bir şey gelebilir, tabii sana bağlı.
Bu ikisi arasinda kalmayi basardigina gore sen paraya ilgi duyuyorsun, meslege degil. İlgi duymadigin alanda iyi olamazsin, alaninda iyi olmadan da para kazanamazsin.
Eğer ciddi ciddi yazılıma ilgi duymuyorsan ki pilotluk gibi bir seçenekle arasında kalmışsan ilgi duymuyorsun demektir; sana önerim yazılım seçmemen olur. Ciddi çaba araştırma çalışma yoğunluk istiyor. İleride fena sıkabilir.
Yazılıma ilgiduyuyorum. Zaten onun sayesinde 3 kodlama dili biliyorum. Ama havacılık ta küçüklüğümden beri hayalim.
İkisini de yap. Yazılım mühendisliğini bitir. Sonra pilotaja başla. Cebinde mutlaka bir mesleğin olsun.
Çok geç olmaz mı? 2 bölüm okumak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı