PiluX v1.3 BETA kullanıcıları için yayınlandı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni ve ciddi problem bulundu.: "apt update" komutuyla güncellenen bir paket nedeniyle işletim sistemi çöküyor. Bu durumla ilgili çalışmalar başlatıldı ve bu sorun düzeltilmeden yeni sürüm yayınlanmayacak.

Yeni ve ciddi problem bulundu.: "apt update" komutuyla güncellenen bir paket nedeniyle işletim sistemi çöküyor. Bu durumla ilgili çalışmalar başlatıldı ve bu sorun düzeltilmeden yeni sürüm yayınlanmayacak.
An itibariyle bu problem düzeltildi.

Aşağıdaki geliştirmeler yapıldı:
1. Yepyeni bir başlat menüsü geldi! Sürpriz bozanlık (spoiler) olmaması için ekran görüntüsü paylaşılmayacak. :)
2. Güncelleştirilmiş "Ubuntu 18.04" paketleriyle uyumlu hale getirildi. (Eski sürüm PiluX'ler güncellendikten sonra çöküyor! Son sürüm PiluX'de bu sorun kalktı. Eski sürüm kullanmaya devam etmek isteyenler sakın "apt update" ve "apt upgrade" kullanmasınlar!)
3. Ağ ile ilgili bazı hatalar düzeltildi.
4. Java geliştirmeleri yapıldı.
5. 32 bitlik (i386) yazılımlar için destek geliştirildi. Şimdi daha iyi!
6. GRUB dosyası güncelleştirildi.
7. Web tarayıcı ile ilgili hatalar giderildi ve tarayıcı güncellendi.
8. F2 tuşunun isim değiştirmek yerine bildirim panelini açması düzeltildi. (Artık açmak için Super+A)
9. Libreoffice sistemden kaldırıldı. Kurmak isteyenler mağazadan indirebilecek.
10. Wine güncel sürümü artık çalışıyor! (Ubuntu 18.04 desteklemiyor fakat PiluX destekliyor.)

WineHQ 18.04 destekliyoruz sadece FAudio desteklenmiyor. -> Ubuntu - WineHQ Wiki

Onun dışında yeni menü güzel olmuş, ZorinOS'ta da vardı. Beğendim. Ne yapın ne edin 20.04 sürümüne yükseltin, diğer türlü çoğunluk kod adına bakıyor.
Keşke onu erkenden görseydim. Bu kadar zahmete girip saatlerimi harcamazdım. Zaten bu aşağıdaki paketleri sisteme gömünce çalışmaya başladı. :)
Kod:
PiluX - Including packages history;
[gui] libfaudio0_19.07-0_bionic_i386 (For Wine support)
[x64 gui]: libfaudio0_19.07-0_bionic_amd64 (For Wine support)

Hocam betayı kaçırdım ama imkanı varsa katılmak isterim. Yoksa sağlık olsun tam sürümüne artık :D.

Usb olmadan kurulum seçeneği gelebilir aslında faydalı olur.

Bende beta sürümüne katılabilir miyim? Sanırım eposta atmam gerek. :)

Günlük kullanım testi yapacağım, oyun olarak CS:GO olabilir ve LoL açabilirsem onu da oynarım.

(Eposta adresimi vermek istemiyorum, siz verin ben atiyim.) :)

Son düzenleme:
Hocam ben Beta'ya katılıp sistemime kurma kararı aldım işlemci kullanımı umarım iyidir eğer fazla kullanmıyor ise indirdim gitti.
Günlük kullanım testi yaparım diyecektim ki zaten günlük kullanım için kullanacağım özellikle. :D
Mailim:
[email protected] (Profil fotoğrafı hiç oynamadığım oyunun hiç bilmediğim bir karakteri sorgulamayın.)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı