PlayStation 5 Pro beklenmeye değer mi?

PS5 Pro 2025'te çıkmak zorunda yoksa PC ile arası devasa şekilde açılır, 2025 de RTX 5090 olacak piyasada, PS5 oyunları downgrade yaptırmak zorunda kalır, o yüzden 2025'te 5. senesini doldurcağı için Pro versiyon çıkması şart.

Bence PS5 Pro GTA VI ile bundle olarak satılacak.

GTA VI çıkmadan en az 6 önce çıkar yeni PS. 2024 ilk çeyreği diyor bile bazıları.

Sony şu an PS 5'ten bayağı bir kâr ediyor ve GTA 6 çıktığında da daha çok kâr edecek yani yeni bir modele gerek yok eğer Pro çıkaracaklarsa bütçelerinden kısmaları gerekecek çünkü zaten ondan 2 sene sonra yeni generasyon çıkacak o yüzden bilemedim.
Onun dışında beklemeye değmez siz PS 5 standart model alın, PS6 çıkınca ona geçersiniz yani ara modele gerek yok ki çıkacağı bile belli değil.

Aklımda da dediğiniz gibi bir şey vardı ve katılıyorum bence de en iyisi bu.

Hocam eğer GTA 6 için alacaksanız zaten tüm PS5 modellerine çıkacaktır. Bence elinizde para varken beklemeyin, alın. Her hafta ya da ay zam geliyor.

Çoğu cevap veren GTA 6 için konuşmuş fakat ben sadece GTA6 fragmanının çıkışıyla beraber artık PS5 alma fikri iyice aklıma yattı demiştim. Yani GTA6 için almıyorum aslında PS5'i. Fakat almışken iyi bir şekilde de oynamak neden istemeyeyim. O yüzden bende alma fikri varken daha da bekletmeme düşüncesindeyim.

Tamam da Pro modeli için bi ton para harcamaları gerekiyor.

Halihazırda maliyeti her gün düşen PS5'i hala çıkış fiyatına satabilmek varken Sony neden Pro çıkarsın? Her geçen gün karları artıyor zaten. Kaldı ki tekrar söylüyorum. PS4 zamanına göre güçsüz bir donanıma ve rezalet derecede kötü bir CPU'ya sahipti.

Ayrıca o fotoğraflardaki 7700XT doğruysa gerçekten de gerek yok. Rockstar dediğimiz firma PS3'te GTA V çalıştırmış firma. Burada da çalıştırırlar sorun olmadan.

Upscale edilmiş oyunlar da gayet güzel gözüküyor. 1440p mi 2160p mi deseler inanın 2160p için kimse Pro'ya para vermez.

Ben oyunun bu kadar da donanım canavarı olacağını düşünmüyorum. GTA V çok iyi çıkmıştı, benzer bir durum olacaktır.

Ayrıca o fotoğraflardaki 7700XT doğruysa gerçekten de gerek yok. Rockstar dediğimiz firma PS3'te GTA V çalıştırmış firma. Burada da çalıştırırlar sorun olmadan.

PS 4 Çıkınca çok daha iyi verim aldı GTA 5.

Upscale teknolojileri ile ama rahat açar gibi duruyor.

Konsolu bir şekil yapar Rockstar İşin içine FSR 3 veya 4 gibi şeyler girecek. Sonuçta tek bir alana optimize yapılacak. PC tarafı ne ister kim bilir artık.
Konsol kullananların bile şimdiden ayağını dolandırdıklarını gördüm. Gerek yok. Düşük sistemi olan biri yakınsa hak veririm de konsol da ne bileyim.

Son düzenleme:
Tamam da Pro modeli için bi ton para harcamaları gerekiyor.

Halihazırda maliyeti her gün düşen PS5'i hala çıkış fiyatına satabilmek varken Sony neden Pro çıkarsın? Her geçen gün karları artıyor zaten. Kaldı ki tekrar söylüyorum. PS4 zamanına göre güçsüz bir donanıma ve rezalet derecede kötü bir CPU'ya sahipti.

Upscale edilmiş oyunlar da gayet güzel gözüküyor. 1440p mi 2160p mi deseler inanın 2160p için kimse Pro'ya para vermez.

Ben oyunun bu kadar da donanım canavarı olacağını düşünmüyorum. GTA V çok iyi çıkmıştı, benzer bir durum olacaktır.
Hocam Series S bence net cortlayacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft sözünden dolayı baya geriye düşecek bence.

Dolar olarak bile kalmamalı bence enflasyonla eriyor.
Dolarda para biriktirse nasıl eriyecek? Şimdi 100$ yapıp kenara koysa 2 sene sonra alamazmı ? Ancak konsolda haklısınız 600$ olsa burada alması için 700$ gerek

Hocam Series S bence net cortlayacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft sözünden dolayı baya geriye düşecek bence.
Cortladı bile BG3 900p-30fps oynatıyor gta6 hayırlısı olsun

Son düzenleme:
Dolarda para biriktirse nasıl eriyecek? Şimdi 100$ yapıp kenara koysa 2 sene sonra alamazmı ? Ancak konsolda haklısınız 600$ olsa burada alması için 700$ gerek

Cortladı bile BG3 900p-30fps gta6 hayırlısı olsun

Şöyle olabilir, enflasyon oranı doların yükseliş oranından fazla ise duran para erir. Örnek veriyorum, arkadaşın 100 doları var. Bir ürün bugün 1000 lira, dolar da 10 lira. Yani arkadaşın 1000 lira değerinde doları var. Seneye bugün 2000 lira oldu ürün. Dolar da 15 lira oldu aynı sürede. Enflasyon %100 diyebiliriz bu noktada. Dolar yükselişi de %50 oldu. Enflasyon oranı > dolar yükseliş oranı. Bu noktada arkadaşın 1500 lira değerinde doları var. Ama ürün 2000 lira. Yani para dolar olduğunda bile enflasyona yenik düştü.

Şöyle olabilir, enflasyon oranı doların yükseliş oranından fazla ise duran para erir. Örnek veriyorum, arkadaşın 100 doları var. Bir ürün bugün 1000 lira, dolar da 10 lira. Yani arkadaşın 1000 lira değerinde doları var. Seneye bugün 2000 lira oldu ürün. Dolar da 15 lira oldu aynı sürede. Enflasyon %100 diyebiliriz bu noktada. Dolar yükselişi de %50 oldu. Enflasyon oranı > dolar yükseliş oranı. Bu noktada arkadaşın 1500 lira değerinde doları var. Ama ürün 2000 lira. Yani para dolar olduğunda bile enflasyona yenik düştü.
Çok zor bi olay genelde dövize yatırım yapanlar karlı çıkıyor. Şahsen TL kalacağına dolar euro kalsın daha iyi ancak oyun konsolu artık distribitör garantili almak hayal oldu hem pahalı hem gereksiz. İthalatçı garantili ps5 pro bence 30-35K olur

Yeni konular

Geri
Yukarı