PlayStation 5 almaya değer mi?

Eğer temmuz ayından sonra Türkiye'den çekileceklerse yerel fiyatlandırma, Türkçe alt yazı vb. şeyler olmayacağından bence almak hala mantıksız geliyor bana.

Dijital hizmetlerin ve fiyatlandırmaların değişmesi ve Nintendo gibi olması için bir neden yok. Bizim dijital faaliyetler zaten İngiltere PSN'e bağlı yürütülüyordu. Playstation adına donanım satış ve destek kısmı etkilenir en fazla.

Dublaj iptal olur, alt yazı ise büyük oyunlara hala gelebilir ama bu çok da konsol sattıran bir özellik mi emin değilim, diğer platformda böyle destekler zaten yok.

Hocam yanlış anlamayın ama 6900xt'li sistem kullanıyorsanız sizde series S olmasının sebebini anlamadım. Onu direkt satın. Para sıkıntınız yok galiba öyle bir sıkıntınız yoksa ps5 alın ama bence gereksiz. Bunu sizin gibi 6900xt kullanan birisi olarak söylüyorum. Spidermani 4k ultrada fsr kullanmadan sabit 75fps oynadım (rt kapalı). Ps5 oyunu high ayarlarda 60fps veriyor ve muhtemelen 1620p oynatıyordur diye düşünüyorum (emin değilim). Oyunları oynamak için aceleniz yoksa bekleyin teker teker geliyorlar. Firmalar köpekbalığı gibidir para kokusunu aldıkları zaman üstüne çökerler. Ps exclusive oyunları pc'de iyi satıyor bu yüzden seri bir şekilde çıkacaklarını düşünüyorum. Ps4 vardı bende mesela tlou'yu oradan oynamadım bilgisayara çıkacak şimdi ayarları kökleyip oynayacağım.
Çok teşekkürler hocam. Dediklerinizden sonra almamaya karar verdim.

Geri
Yukarı