PlayStation 5 almaya değer mi?

Mesut Cevik takip ettigim birisi degil hatta Twitter'da engelledigim birisi. Ancak takip ettigim pek cok kisi simdilik oyunlardaki dublaj ve altyazi calismalarinin rafa kalkabileceginden bahsediyor. Benim endisem oyunlarin tekil fiyatlari degil de PS+ aboneliginin ucretinde buyuk degisim olur mu. Onu da su an 12 aylik alirsan bir sure dert etmezsin gibi.
O pazardan çekilir mi bilmiyorum ama çekilirse iade yaparlar gibi. Zaten hali hazırda PS Now gibi önemli özellikler hala yok.

Neden hayır dediğimi de açıklayayım hazır bir sürü arkadaş beğenmedim atmış yorumuma. Arkadaşlar çocukta zaten Xbox Series S var. Oynayamadığı tek şey exclusive oyunlar ki gidip PS5'e sadece bu oyunları oynamak için 17.000TL verecek ve sonra o oyunları almak için tanesine 600-700TL verecek veya gidip CD alacak geri satacak falan. 17.000TL para sizin için bir şey ifade etmeyebilir ama az bir para değil. Arkadaşın bilgisayarı veya konsolu yok değil Series S'i var zaten oyun oynayabildiği bir araç var ve siz sadece PS exclusiveler için çocuğa 17k para harcatma niyetindesiniz. Bunun yerine Series S'i satıp 21K'ya falan RX6800 sistem alsa gene gidip PS5 almasından daha mantıklıdır, artık PS oyunları bilgisayara da geliyor sonuçta. PS5 daha günümüzde bile oyunları 2160p Ultra ayarlarda 60FPS oynatamıyor bir de sözde 4K 120FPS oynatacaktı. Series X için de bu durum aynı. PS5, RX6800 bir kasaya göre daha hızlı eskiyecek ve aralarındaki kullanım farkı avantajlarını saymıyorum bile. RX6800 sistem Hogwarts Legacy'i PS5'ten daha iyi oynatacaktır mesela ve her türlü ayarını da çekebiliyorsun. İşin özeti zaten oyun aracı olan birine sırf exclusive oyunlar için gidip 17k harcatmayın.

Hocam şu anda RX 6900 XT'li bir sistemim var. Tek derdim exc oyunlar aslında

Hocam şu anda RX 6900 XT'li bir sistemim var. Tek derdim exc oyunlar aslında
Hocam yanlış anlamayın ama 6900xt'li sistem kullanıyorsanız sizde series S olmasının sebebini anlamadım. Onu direkt satın. Para sıkıntınız yok galiba öyle bir sıkıntınız yoksa ps5 alın ama bence gereksiz. Bunu sizin gibi 6900xt kullanan birisi olarak söylüyorum. Spidermani 4k ultrada fsr kullanmadan sabit 75fps oynadım (rt kapalı). Ps5 oyunu high ayarlarda 60fps veriyor ve muhtemelen 1620p oynatıyordur diye düşünüyorum (emin değilim). Oyunları oynamak için aceleniz yoksa bekleyin teker teker geliyorlar. Firmalar köpekbalığı gibidir para kokusunu aldıkları zaman üstüne çökerler. Ps exclusive oyunları pc'de iyi satıyor bu yüzden seri bir şekilde çıkacaklarını düşünüyorum. Ps4 vardı bende mesela tlou'yu oradan oynamadım bilgisayara çıkacak şimdi ayarları kökleyip oynayacağım.

Temmuz ayına kadar bir değişiklik olmayacak. Temmuz'dan sonra da ne olacağı kesin değil.

PS5'e geçmeye değer. Bir yıllık PS+ üyeliği alıp özel oyunların çoğunu oynayabilirsiniz.

Eğer temmuz ayından sonra Türkiye'den çekileceklerse yerel fiyatlandırma, Türkçe alt yazı vb. şeyler olmayacağından bence almak hala mantıksız geliyor bana.

Eğer temmuz ayından sonra Türkiye'den çekileceklerse yerel fiyatlandırma, Türkçe alt yazı vb. şeyler olmayacağından bence almak hala mantıksız geliyor bana.
Temmuz ayına kadar, hatta 2023 sonuna kadar çok fazla özel oyun çıkmayacak zaten. Yakın zamanda yıllık PS+ üyeliği alırsa birçok oyunu fiyattan etkilenmeden, Türkçe olarak oynayabilir. Sonradan oyunlara çok zam gelirse konsolu satar.

Temmuz ayına kadar, hatta 2023 sonuna kadar çok fazla özel oyun çıkmayacak zaten. Yakın zamanda yıllık PS+ üyeliği alırsa birçok oyunu fiyattan etkilenmeden, Türkçe olarak oynayabilir. Sonradan oyunlara çok zam gelirse konsolu satar.

Hocam çekilme gibi bir planları varsa zaten yeni çıkacak oyunlarına Türkçe desteği getirmeyeceklerini düşünüyorum.

Geri
Yukarı