Port Nasıl Açtırılır?

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar 7 Eylül'de TTNET taahhütüm bitiyor. Türknet, Speednet ve Millenicom gibi yerlere internet hızımı sorgulattığımda portumun olmadığını istersek açtırtabileceklerini söylediler. 7 Eylül'de babam TTNET'i tam anlamıyla kapattırdığında boş port açılmış mı olacak yoksa şimdiden bir port açtırmak için ne yapmalıyım?

Aboneliğinizi kapattırmayın. Başka bir İnternet sağlayıcısına geçiş başvurusu yapın. Ortalama 10 ile 15 gün içerisinde geçiş sağlanıyor.
Geçmek istediğiniz sağlayıcısı taşıma işlemi yapacağından emin olsun. Bazı kişiler baştan açma işlemi yapıyor.

Aboneliğinizi kapattırmayın. Başka bir İnternet sağlayıcısına geçiş başvurusu yapın. Ortalama 10 ile 15 gün içerisinde geçiş sağlanıyor.
Geçmek istediğiniz sağlayıcısı taşıma işlemi yapacağından emin olsun. Bazı kişiler baştan açma işlemi yapıyor.
İnternet bağlanırken arada internetsiz kalmamak için böyle mantıklı olur ama yeni internet sağlayıcısına bağlanana kadar yine TTNET'in kazık faturasını ödemem gerekmiyor mu?

Neden Millenicom peki? Bir de Millenicom'dan port açtırmak istersek o portu sadece Millenicom mu kullanabilir?
Aslında Speednet alman daha iyi olur. Türknet sakın alma, müşteri hizmetleri dumanla iletişim kuruyor. Millenicom değil, 100 Mbps Türk Telekom kullanıyorum ben :) Arkadaşım kullanıyor ve gayet mutlu. Ondan dolayı önerdim, yani Millenicom'un altyapı olayını bilmiyorum.

Aslında Speednet alman daha iyi olur. Türknet sakın alma, müşteri hizmetleri dumanla iletişim kuruyor. Millenicom değil, 100 Mbps Türk Telekom kullanıyorum ben :) Arkadaşım kullanıyor ve gayet mutlu. Ondan dolayı önerdim, yani Millenicom'un altyapı olayını bilmiyorum.
Benim altyapımda sadece TTNET var a TTNET kafasına göre 60Kbit, bazen 13 Download, 3 Upload veriyor. Türknet evet o konuda biraz sıkıntılıymış ama diğer sağlayıcıların desteği nasıldır? Milleni veya Speednet 13'e 3 verebilirler değil mi?

Benim altyapımda sadece TTNET var a TTNET kafasına göre 60Kbit, bazen 13 Download, 3 Upload veriyor. Türknet evet o konuda biraz sıkıntılıymış ama diğer sağlayıcıların desteği nasıldır? Milleni veya Speednet 13'e 3 verebilirler değil mi?
Millenicom ve Speednet'in destekleri gayet iyi. Altyapınızı kontrol etmeleri lazım tahmini verebilecekleri hızı görmek için. Büyük ihtimal verirler ama.

Sözleşme bitiş sonrası fiyatı artık ne duruma çekiyorlar bilmiyorum.
İlk sözleşme bittiğinde yaklaşık 1 yıl sözleşmesiz kullanmıştık. 15 TL civarı fark ödüyorduk.
Sonra bir kaç kere sözleşme yaptık 15 TL civarı fark ödememek için.
Şuan ki sözleşmesiz fiyatları bilmiyorum ne olur ne olmaz.
Size tavsiyem sözleşmenin bitişi olan son ay içerisinde geçiş yapın. Ay içerisinde geçiş onaylandığı zaman kullanıma kapatılacaktır. Böylece bir sonraki ay başında yeni aboneliğiniz başlamış olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı