Portein tozu + kreatin vs gainer

KralRagnar0

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlarımı iletmek istiyorum ve konuya güzelce giriş yapıyorum. Dostlar 18 yaşındayım boyum 1.77 ve 59 kiloyum spora yazıldım 2 hafta oldu ve devam ettirmek istiyorum. Spora devam ederken hangi tozları kullanmalıyım? Yağ oranım çok düşük bu yüzden Hardline marka gainer kullanmak istiyorum. Spor hocası gainer kullanma onun yerine protein tozu ve kreatinin kullan dedi faydası daha çok olurmuş. Benim de kafam haliyle bayağı karıştı sizce ne almalıyım. Hocanın dediği gibi protein tozu ve kreatinin mi almalıyım yoksa gainer mı almalıyım? Spora gitmeyi imkanlar el verdiği kadar gitmeyi düşünüyorum(en az 3 ay) ileriye dönük bir tavsiye verirseniz sevirim.

Creatine al sadece yeter, onun dışında beslenmene önem ver.
Günlük olarak ne protein ihtiyacımı karşılayabilecek durumdayım ne de tamamen kalorimin üstüne çıkabilecek durumdayım.Malesef bu ekonomide günlük olarak makarna ve tavuk yemeye kalkarsam günlük 700 veya 500 gram tavuk göğsü yemem gerek kalori olarakta makarna yediğimi varsayarsak 2 ila 3 kilo makarna yemek gerek bu hesaplama en ucuz şekilde yediğimi varsayarsak bu şekilde beslenmem gerek adında bir örnek lütfen ciddiye almayın hesaplama yanlış olabilir kusura bakmayın kısa bir sürede araştırma yaptım ama durumlar böyle.

Günlük olarak ne protein ihtiyacımı karşılayabilecek durumdayım ne de tamamen kalorimin üstüne çıkabilecek durumdayım.Malesef bu ekonomide günlük olarak makarna ve tavuk yemeye kalkarsam günlük 700 veya 500 gram tavuk göğsü yemem gerek kalori olarakta makarna yediğimi varsayarsak 2 ila 3 kilo makarna yemek gerek bu hesaplama en ucuz şekilde yediğimi varsayarsak bu şekilde beslenmem gerek adında bir örnek lütfen ciddiye almayın hesaplama yanlış olabilir kusura bakmayın kısa bir sürede araştırma yaptım ama durumlar böyle.
Hesaplamayı buradan yapabilirsin, aslında tek ihtiyacınız olan Supplement Creatine bu bütün sporcularda böyledir, diğerleri takviye ve normal olarak karşılayabilirsin.

Creatine karşılamak için günde 4-5 kg, kırmızı et yemeniz gerekir bunu karşılaybilceğinizi düşünmüyorum o yüzden sadece Creatine öneriyorum.

3 kilo makarna mı?

3 kilo makarna mı?
Yazıyı sonuna kadar okudunuz mu bilmem ama böyle saçma bir yorum geleceği için cümlenin sonuna açıklama yaptım şahin gözlerinizi doktora götürmenizi tavsiye ederim.

Hesaplamayı buradan yapabilirsin, aslında tek ihtiyacınız olan Supplement Creatine bu bütün sporcularda böyledir, diğerleri takviye ve normal olarak karşılayabilirsin.

Creatine karşılamak için günde 4-5 kg, kırmızı et yemeniz gerekir bunu karşılaybilceğinizi düşünmüyorum o yüzden sadece Creatine öneriyorum.
Attığınız lonu tavsiyesi işime yarar teşekkür ederim.

Yazıyı sonuna kadar okudunuz mu bilmem ama böyle saçma bir yorum geleceği için cümlenin sonuna açıklama yaptım şahin gözlerinizi doktora götürmenizi tavsiye ederim.
Gördüm fakat 2 kilo makarna nereden baksan 1500 gram karbonhidrat yapar. Kafanı supplementlerle yormak yerine beslenme ve spor konusunda daha fazla bilgi edinmeye çalışmalısın. Evde ne pişiyorsa ye. Hepimiz istiyoruz her gün kıyma yiyelim et yiyelim fakat olmuyor. Böyle seçici olarak işin zor, sen bakma forumda et yemeden gelişemezsin diyenlere, imkanın neyse onu yiyeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı