Profesyonel bir program yazdırmak için ne yapılmalı?

Hocam görüşünüzü almayı düşünüyorum 2020 itibari ile C# dilinin öldüğünü düşünüyorum sizce?
Ben yazılım işini hobi olarak yapıyorum yani eğitimini almadım. Bu gün Assembly diline bile çok olmasa da ihtiyaç varsa, C# dili de hiç bir zaman ölmeyecektir. Asıl ben senin tecrübelerinden faydalanmak isterim. Şu an üzerinde çalıştığın programda C++ ne ağırlıkla kullanıyorsun?

Ben yazılım işini hobi olarak yapıyorum yani eğitimini almadım. Bu gün Assembly diline bile çok olmasa da ihtiyaç varsa, C# dili de hiçbir zaman ölmeyecektir. Asıl ben senin tecrübelerinden faydalanmak isterim. Şu an üzerinde çalıştığın programda C++ ne ağırlıkla kullanıyorsun?

Hocam doğrusunu söylemek gerekirse %80 civarında C++ var programda. Assembly en zor dildir benim gözümde.

C++ kullanarak donanıma erişebilir miyim? Şu anda Linux kullanıyorum.

Hocam Linux C++ tabanlı olduğu için mümkün ancak kod yapısı hiç benzemiyor yapılırmı yapılır ben yapacağım hatta gözcü hakkı olan yere gelsin bir tanede gözcü Linux versiyon yapacağım. Yaşımı soracak olursanız 19 yaşındayım ,bilgisyar programlama ve yazılım geliştirme uzmanıyım:D.

Hocam Linux C++ tabanlı olduğu için mümkün ancak kod yapısı hiç benzemiyor yapılırmı yapılır ben yapacağım hatta gözcü hakkı olan yere gelsin bir tanede gözcü Linux versiyon yapacağım. Yaşımı soracak olursanız 19 yaşındayım ve bilgisyar programlama ve yazılım geliştirme uzmanıyım:D.
Ben yazılımın temeline inmek istiyorum. Kendi penceremi de sıfırdan oluşturmak istiyorum. Hazır fonksiyonları kullanarak milyonlarca pencere açtım ama merak işte. MP3 oynatıcı yapmayı da istiyorum.

C++ kullanarak donanıma erişebilir miyim? Şu anda Linux kullanıyorum.

Ve hocam neredeyse tüm dillerle donanıma erişilebilir yazan kişinin keyfine kalmış bir durum. Örnek vereyim bir şeyin sonucu 5 ise bu 5 sayısına 40 farklı yoldan gidilip aynı sonuç alınabilir burada en hızlı hangisi olduğunu seçmektir bu da optimizasyona girer.
Ben yazılımın temeline inmek istiyorum. Kendi penceremi de sıfırdan oluşturmak istiyorum. Hazır fonksiyonları kullanarak milyonlarca pencere açtım ama merak işte. MP3 oynatıcı yapmayı da istiyorum.

MP3 oynatıcıyı yapmak basittir Media kütüphanesi kullanılarak sadece desteklenen bir uzantı var. MP3 desteklemiyor diye biliyorum, özel yazılım yazmak gerekir.

Ve hocam neredeyse tüm dillerle donanıma erişilebilir yazan kişinin keyfine kalmış bir durum. Örnek vereyim bir şeyin sonucu 5 ise bu 5 sayısına 40 farklı yoldan gidilip aynı sonuç alınabilir burada en hızlı hangisi olduğunu seçmektir bu da optimizasyona girer.
İstersen birlikte bir şeyler yapabiliriz. Kendimi C++ dilinde geliştirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı