Protein tozu, kreatin veya vitamin kullanmadan doğal olarak vucüt yapılır mı?

martinezx

Attopat
Selam arkadaşlar, protein tozu, kreatin veya vitamin, streoid kullanmadan doğal olarak sadece iyi beslenme ile estetik diyeceğimiz vucüt yapılır mı? Aşağıdaki resimdeki gibi ve ortalama ne kadar sürede olur haftada 3 gidip fullbody yapıyorum 186 boy 89 kiloyum.
Sporda yeniyim öğrenmeye çalışıyorum yanlışım varsa düzetlirseniz sevinirim.

15147320852.png

Testosteron oranın, genetiğe ve yağ oranına vs. bağlı olarak değişebilir.

Orada bir "steroid" kelimesi okudum ki çıkar onu aklından. Sporla gerçek anlamda uğraşan birisinin "steroid" ile işi olmaz. Sağlık karşıtı bir yoldur.

Gelelim asıl soruna: Evet, yapılır. Yukarıda saydığın her şey "supplement" kategorisinde ürünlerdir. Yani sen günlük besin ihtiyacını plus seviyeye çıkarmışsındır. Üstüne pastadaki çilek gibi ek çıkmak istersin o noktada bunlar devreye girer.

Haliyle protein ve karbonhidrat miktarı, gelişimi aksatmama, yeterli dinlenme, hedef-zaman gibi etmenleri dikkate alarak yola çıkman doğru olacaktır. Yeni ya da eski ol fark etmez. Bu işin temelinde bunlar var.

Orada bir "steroid" kelimesi okudum ki çıkar onu aklından. Sporla gerçek anlamda uğraşan birisinin "steroid" ile işi olmaz. Sağlık karşıtı bir yoldur.

Gelelim asıl soruna: Evet, yapılır. Yukarıda saydığın her şey "supplement" kategorisinde ürünlerdir. Yani sen günlük besin ihtiyacını plus seviyeye çıkarmışsındır. Üstüne pastadaki çilek gibi ek çıkmak istersin o noktada bunlar devreye girer.

Haliyle protein ve karbonhidrat miktarı, gelişimi aksatmama, yeterli dinlenme, hedef-zaman gibi etmenleri dikkate alarak yola çıkman doğru olacaktır. Yeni ya da eski ol fark etmez. Bu işin temelinde bunlar var.
Sela, aşağıdaki fitness programını haftada 3 kere yapıyorum fullbody olarak. Yanlış olan bir şey var mı? Varsa söyler misiniz? Amacım kilo verip yağ yakıp ve kas yapmak.

Antrenmana başlamadan önce ısınma hareketleri.

Gögüs
Bench Press Machine 3x10
Chest Fly Machine 3x10

Omuz
Shoulder Press Machine 3x10
Lateral Raise Machine 3x10

Sırt
Pulldown Front 3x10
Seated cable row 3x10

Kol
Rope curl 3x10
Pushdown 3x10

Bacak
Leg extensions 3x15
Leg curl 3x10
Abductor machine 3x15
Adductor machine 3x15

Antrenman bittikten sonra 30 dakika kardiyo.

Sela, aşağıdaki fitness programını haftada 3 kere yapıyorum fullbody olarak. Yanlış olan bir şey var mı? Varsa söyler misiniz? Amacım kilo verip yağ yakıp ve kas yapmak.

Antrenmana başlamadan önce ısınma hareketleri.

Gögüs
Bench Press Machine 3x10
Chest Fly Machine 3x10

Omuz
Shoulder Press Machine 3x10
Lateral Raise Machine 3x10

Sırt
Pulldown Front 3x10
Seated cable row 3x10

Kol
Rope curl 3x10
Pushdown 3x10

Bacak
Leg extensions 3x15
Leg curl 3x10
Abductor machine 3x15
Adductor machine 3x15

Antrenman bittikten sonra 30 dakika kardiyo.
Başlangıç olacağı için full body verilip zamanla split'e dönülecektir. Hocanın size çıkardığı sisteme uyun.

Geri
Yukarı