Protein tozu mu, kreatin mi?

Daha fazla  
Merhaba 1 aydır vücut geliştirme sporunu yapıyorum. Yiyeceklerden yeterli miktarda protein tozu alamıyorum ama aynı zamanda yağ yakıp fazla kilo almadan yoluma devam etmek istiyorum. Şu an 70 kiloyum 177 boyum var. Protein tozu mu almalıyım kreatin mi? Protein tozu alsam kilo artışı olur mu? Protein tozu olarak şu ürünü düşünüyorum. https://www.trendyol.com/ronic-nutr...-kullanimlik-whey-protein-p-33110835/yorumlar

Protein tozunu seçerdim.
Protein tozu kas kütlenizi korumakta ve gelişmesinde daha yararlı bir işlev görecektir. Bende Kreatin hâlâ açılmamış bir şekilde evde duruyor.

Kilo almak istiyorsan gainer öneririm.

Kilo almak istemiyorum diye belirtmiş.

Protein tozu çok daha mantıklı ayrıca vücut şekil aldıkça kas kütlesini taşımak için biraz kilo almanız gerekecek bunu da protein tozu destekleyecek. Ortalama 75-78 kiloya kadar çıkmanız gayet normal. Gösterişli bir vücut için fazlası bile normal olacaktır. Önemli olan kiloyu yağdan ve karbonhidratdan değil proteinden almak olacaktır.

Kilo almak istemiyorum diye belirtmiş.

Protein tozu çok daha mantıklı ayrıca vücut şekil aldıkça kas kütlesini taşımak için biraz kilo almanız gerekecek bunu da protein tozu destekleyecek. Ortalama 75-78 kiloya kadar çıkmanız gayet normal. Gösterişli bir vücut için fazlası bile normal olacaktır. Önemli olan kiloyu yağdan ve karbonhidratdan değil proteinden almak olacaktır.

Teşekkürler peki attığım linkteki ürün nasıldır?

Teşekkürler peki attığım linkteki ürün nasıldır?

Ürün bazlı konuşmam yanlış olacaktır bu konuda bilgi sahibi değilseniz profesyonel destek almanızı tavsiye ederim. Yani kulaktan dolma bilgilerle ürün almak yerine alanında tecrübe ve birçok ürünü denemiş olan insanlardan fikir alın. Salondaki hocalarınıza abilerinize danışın birkaç kişiden fikir alın. Sonrasında en çok tavsiye edilen ürünü alın.

Yeterli miktarda protein alamıyorsanız, protein tozu almalısınız.

Kreatin daha çok sizin enerjinizi korur ve kas kütlenizi arttırmaya yarar. Kaslarda su tutacağı için kilonuzda 2-3 kiloluk bir artış olur fakat bu yağ değildir.

Bilindik, kaliteli markalar kullanın. Mümkünse aşağıdaki attığım markayı alın.

Protein tozu yerine daha fazla protein ağırlıklı beslen yumurta sayısını arttır mesela
Kesinlikle bir etkisini görmek istiyorsan kreatin tercihin olsun gözle görülür bir yararı olacaktır
hem kas içinde su tutar daha dolu gözükürsün hem güç verir ve bu güçle daha fazla ağırlık kaldırır kasları daha iyi yorduğun için sana artısı olur kreatini bırakınca 1 ay içinde tutulan su gider ama sana artı olarak kas kütlesi bırakır

Geri
Yukarı