Protein Tozu Ve Doktorlar

Harward tanrının VİP mekanı kalan kaynaklar çöplük. Vay kafana.
Sen gerçek misin? Verinin neden bahsettiğini anladın mı? Protein tozlarının çoğunda kansere sebep olan maddelere rastlanmış diyorlar. Diyen kim? Dünyanın en iyi 5 üniversitesinden birinin sağlık bölümünün araştırması, tekrar ediyorum "araştırması". Kimse herhangi bir konuda yegane kaynak değildir ama adamlar bulduklarını beyan etmişler ve mevzu içerik ile alakalı ve ülke Amerika Birleşik Devletleri. Senin her izlediğin dizide ya da filmde orada olmaya dair hayal kurduğun ülke. Gerçekten, birilerine hakaret ederken nasıl bu kadar kendinizden bihaber olabiliyorsunuz?

Son düzenleme:
Ya bu kadar basit bir mevzu hakkında bile nasıl uzatabiliyorsunuz? Arkadaşlar whey proteinde o kurutulmuş peynir altı suyu temelde sağlığa zararlı değildir. Beraberinde karışık tatlandırıcı, koruyucu ve varsa renklendiriciler zararlıdır. Haddinden fazla protein zararlıdır. Kararında ve zorunlu durumlarda proteini eksik almaktansa bunu kullanmak iyidir. Ama yemek yapma ya da yeme imkanın varsa içmemenizi öneririm. Bu kadar basit.

Sen gerçek misin? Verinin neden bahsettiğini anladın mı? Protein tozlarının çoğunda kansere sebep olan maddelere rastlanmış diyorlar. Diyen kim? Dünyanın en iyi 5 üniversitesinden birinin sağlık bölümünün araştırması, tekrar ediyorum "araştırması". Kimse herhangi bir konuda yegane kaynak değildir ama adamlar bulduklarını beyan etmişler ve mevzu içerik ile alakalı ve ülke Amerika Birleşik Devletleri. Senin her izlediğin dizide ya da filmde orada olmaya dair hayal kurduğun ülke. Gerçekten birilerine hakaret ederken nasıl bu kadar kendinizden bihaber olabiliyorsunuz?
Girdim baktım şimdi siteye sözde ağladığın riskler şunlar:
  • Sindirimde sıkıntı sebebi laktoz o da sadece laktoz alerjisi olanlar için - çürüdü
  • Uzun süreçte ki etkilerini bilmiyoruz supplementler üzerinden alınan protein miktarının yan efektleri konusunda kısıtlı bir verimiz var. - çürüdü
  • Şeker ve kalori eklenmiş olanları olabilir diyor bunu alacağın protein tozu üzerindeki miktarlardan okuyabilirsin. - çürüdü
  • Toxin ve kanserojen maddeler 134 üründe bulunmuş onlar ise kesin mahalle kenarı bilinmeyen markalardır sağlam markalarda Hardline gibi bu tür sıkıntılar yaşanmaz. - çürüdü
Bana savunduğun riskler bunlar mı gerçekten? Bro ciddili garipsin.

Eğer o gün protein bakımından gerçekten kötü geçtiyse bende protein tozu kullanıyorum. Ortalama haftada en fazla 2 kere kullanıyorum zaten günlük 150 gram protein almam gerekiyorsa bunun 30 gramı proteinden geliyor. Normal kullanımda ne zararlı ne de olmazsa olmaz bir şey yani asla şart değil.

Balık yağı, D vitamini ve kreatin kullanıyorum başlayalı daha 1 sene bile olmadı fakat aylarca araştırmalar yaptım ve bu şekilde ilerliyorum. Eğer Fitness'a başlayıp bunu sürekli hale getirmek istiyorsanız aşağıdaki sayfaları takip etmenizi öneririm yeme düzeni, antreman programları ve birçok şeyi bulabilirsiniz;

Barış okan belovacıklı.
GYM kong.
Atlefit.
Ağırsağlam.
Savas cebeci.
Güç ve fitness.

Canan Karatay Uluslararası sağlık konferanslarına gidip devamlı bilgilerini tazeliyor ve ilaç şirketlerinden korkmadan pervasızca açıklamalar yapıyor.
Protein tozu ayrıca böbreklere de zarar veriyor, protein demek en başta et demek kırmızı ve beyaz et, yumurta beyazı, yoğurt, peynir gibi besinlerden protein alabilirsin.

Toxin ve kanserojen maddeler 134 üründe bulunmuş onlar ise kesin mahalle kenarı bilinmeyen markalardır sağlam markalarda Hardline gibi bu tür sıkıntılar yaşanmaz. - çürüdü
İngilizce bilmiyorsan söylemene gerek yok, ben bilmediğini anlayabiliyorum. Makale metninin orjinali aşağıda ve diyor ki "Araştırmacılar "134 ürünü" 130 çeşit toksin için incelediler ve çoğu protein tozu içeriyordu ki ağır metaller ...... "
"Researchers screened 134 products for 130 types of toxins and found that many protein powders contained heavy metals (lead, arsenic, cadmium, and mercury), bisphenol-A (BPA, which is used to make plastic), pesticides, or other contaminants with links to cancer and other health conditions."
Yani 134 üründe bulunmamış, test edilen ürün sayısı 134 müş ve çoğunda bulunmuş. Çürüyen ne? Cidden, saçmalamakta ne kadar ısrarcı olabileceksiniz? O değil de, ben seni niye bu kadar ciddiye aldım o da ilginç bak.

İngilizce bilmiyorsan söylemene gerek yok ben bilmediğini anlayabiliyorum. Makale metninin orjinali aşağıda ve diyor ki "Araştırmacılar "134 ürünü" 130 çeşit toksin için incelediler ve çoğu protein tozu içeriyordu ki ağır metaller ...... "
"Researchers screened 134 products for 130 types of toxins and found that many protein powders contained heavy metals (lead, arsenic, cadmium, and mercury), bisphenol-A (BPA, which is used to make plastic), pesticides, or other contaminants with links to cancer and other health conditions."
Yani 134 üründe bulunmamış, test edilen ürün sayısı 134 müş ve çoğunda bulunmuş. Çürüyen ne? Cidden, saçmalamakta ne kadar ısrarcı olabileceksiniz? O değil de, ben seni niye bu kadar ciddiye aldım o da ilginç bak.
Test edilen ürün sayısı 134 ile 134 üründe bulunmuş cümleleri birbirinden çok uzak dimi? Patladım ama nereden sallayabiliyorsam sallayayım modunda takılmaya devam et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Protein tozu zararlı diyen olmuş. Whey protein peynir yapım aşamasında üretiliyor. Video ekledim, kendisi ünlü bir doktorumuz. Bir de ondan dinleyin.

Eğer o gün protein bakımından gerçekten kötü geçtiyse bende protein tozu kullanıyorum. Ortalama haftada en fazla 2 kere kullanıyorum zaten günlük 150 gram protein almam gerekiyorsa bunun 30 gramı proteinden geliyor. Normal kullanımda ne zararlı ne de olmazsa olmaz bir şey yani asla şart değil.

Balık yağı, D vitamini ve kreatin kullanıyorum başlayalı daha 1 sene bile olmadı fakat aylarca araştırmalar yaptım ve bu şekilde ilerliyorum. Eğer Fitness'a başlayıp bunu sürekli hale getirmek istiyorsanız aşağıdaki sayfaları takip etmenizi öneririm yeme düzeni, antreman programları ve birçok şeyi bulabilirsiniz;

Barış okan belovacıklı.
GYM kong.
Atlefit.
Ağırsağlam.
Savas cebeci.
Güç ve fitness.
Bu kadar insan bir şey bilmez. Yukarda 1 eleman Harward sitesinden adam akıllı risk bile yazmayan kaynak göstermeye çalışıp siteden bir tarafını yırtar, yediremez ingilizceden vurmaya çalışır ufak bir hatadan, 1 eleman çıkar böbreklere zarar veriyor moruq der. Ağzı olan konuşur.
Girdim baktım şimdi siteye sözde ağladığın riskler şunlar:
  • Sindirimde sıkıntı sebebi laktoz o da sadece laktoz alerjisi olanlar için - çürüdü
  • Uzun süreçte ki etkilerini bilmiyoruz supplementler üzerinden alınan protein miktarının yan efektleri konusunda kısıtlı bir verimiz var. - çürüdü
  • Şeker ve kalori eklenmiş olanları olabilir diyor bunu alacağın protein tozu üzerindeki miktarlardan okuyabilirsin. - çürüdü
  • Toxin ve kanserojen maddeler 134 üründe bulunmuş onlar ise kesin mahalle kenarı bilinmeyen markalardır sağlam markalarda Hardline gibi bu tür sıkıntılar yaşanmaz. - çürüdü
Bana savunduğun riskler bunlar mı gerçekten? Bro ciddili garipsin.
Bu kadar açıklama, bu kadar risk bile sayılamayacak risk ile hala kendini kanıtlamaya çalışıyor isen harbi boomer'sın. Üstüne üstelik Dr. Mehmet Öz'ün videosu.

Google'da "The hidden dangers of protein powders" (Protein tozlarının gizli zararları) diye aratırsanız, Harward Üniversitesi'nin Sağlık Bölümüne ait .edu uzantılı bir sitede Eylül 2018 tarihli bir yazıya rastlayacaksınız ve o yazıda 134 ürün için yapılan 130 zehiri bulmaya dayalı bir testte çoğu protein tozunun kansere sebep olacak; kadmiyum, arsenik ve civa gibi ağır metaller, plastik yapımında kullanılan bisfenol-A ve bazı tarım ilaçları içerdiğine dair bir veriye ulaşabilirsiniz ki ülke A.B.D. dir.
O ürünleri zaten Türkiye'de bulamazsınız. Clean Label'in yaptığı araştırmadaki temiz çıkan firmaların ürünleri var burada. Ayrıca bu ağır metaller ilaçlarda ve şişelenmiş sularda bile mevcut. Ve ayrıca o deney bir kuruluşa ait Harvard Üniversitesine değil. Ayrıca Clean Label'ın yaptığı çalışmanın detayları yok siz bulabildiniz mi? İngilizce bilmeyen arkadaşımız bu araştırmanın Harvard tarafından yapılmadığını anlayamamış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı