Protein Tozu Ve Doktorlar

Test edilen ürün sayısı 134 ile 134 üründe bulunmuş cümleleri birbirinden çok uzak dimi?
Evet uzak, birinde testin sınırı belli. Diğerinde sınır belirsiz. 500 üründe mi? 1000 üründe mi? 134. Ve tahmin edebileceğin gibi çok da sanmıyorum ama orana etki eder. Misal 1000 de 134 ya da 500 de 134 "ürünlerin çoğu" olarak ifade edilmez.

adam akıllı risk bile yazmayan siteden
Kanser yapıcı maddenin adam akıllı risk içermeyen yeri neresi? Adam akıllı risk ne? Toz, elinde tespih ile ağzımızı burnumuzu mu kıracak?

Kanser yapıcı maddenin adam akıllı risk içermeyen yeri neresi? Adam akıllı risk ne? Toz, elinde tespih ile ağzımızı burnumuzu mu kıracak?
Kesin test edilen ürünler mahalle kenarı markaların ürünleridir. Var mı başka kanıtın? Yok. Daha fazla cevap vermem.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce bilmiyorsan söylemene gerek yok, ben bilmediğini anlayabiliyorum. Makale metninin orijinali aşağıda ve diyor ki "araştırmacılar "134 ürünü" 130 çeşit toksin için incelediler ve çoğu protein tozu içeriyordu ki ağır metaller ... "
"researchers screened 134 products for 130 types of toxins and found that many protein powders contained heavy metals (lead, arsenic, cadmium, and mercury), bisphenol-a (bpa, which is used to make plastic), pesticides, or other contaminants with links to cancer and other health conditions."
Yani 134 üründe bulunmamış, test edilen ürün sayısı 134 müş ve çoğunda bulunmuş. Çürüyen ne? Cidden, saçmalamakta ne kadar ısrarcı olabileceksiniz? O değil de, ben seni niye bu kadar ciddiye aldım o da ilginç bak.

Daha fazla ısrar etme bırak isteyen istediğini yesin içsin sen söyleyeceğini zaten söyledin anlamak isteyen şimdiye anlardi.

Ünlü bir doktor ve kimyager olan Paracelsus “her şey zehirdir ve hiçbir şey zehirsiz değildir. Yalnız dozunda alınan şeyler, zehir olmaktan çıkar.”

İnsan için zararlı civa miktarı nedir? Cevap vereyim kilogramda 0.5 miligram. Peki insan için zararlı C vitamini miktarı nedir? Gerek var mı? Fazlasını idrar yolu ile atarsın.

Kesin test edilen ürünler mahalle kenarı markaların ürünleridir. Var mı başka kanıtın? yok.
Bunu veri kabul eden insana ne desen boş ki kafası mermerden hallice bile değildir.

Daha fazla ısrar etme bırak isteyen istediğini yesin içsin
Mesele yemek ya da içmekle alakalı değildi ki anlamışsınızdır sanırım. Mesele kendi bildiği ile diğerine değer biçen hadsizlerle alakalı idi.

Daha fazla ısrar etme bırak isteyen istediğini yesin içsin sen söyleyeceğini zaten söyledin anlamak isteyen şimdiye anlardi.
Söyleyeceğimizi biz de söyledik arkadaşım. Clean Label gibi zırva bir kuruluşun dediklerine inanacağımızı mı sandın? 134 tane merdiven altı tozu test edip 130 tanesinde ağır metal çıktı demişler. Kalan 4 tane marka da kaliteli markalar. Arkadaşlar yurt dışından aldığımız ürünler öyle elini kolunu sallayarak girmiyor ülkeye binlerce kontrol ve testten geçiyor veya kendi yaptığımız supplementler. Amerika'da merdiven altı bir çok ürün bulursunuz ama Türkiye'de bulamazsınız bunu Amerika'da yaşayan biri olarak söylüyorum. Burada her öğrenci ben dahil Adderal kullanırken Türkiye'de değil bunu türevlerini bile devlet kontrolünde alıyorsunuz. Clean Label tamamen kendi ürünlerini pazarlama stratejisindedir. 2020'de daha Harvard yazmayı bilmeyen biriyle bunu tartışıyorum. Google'den saçma sitelerden bakıp bakıp geliyor sorsan bir defa Akademi tezi okumamıştır.

Söyleyeceğimizi biz de söyledik arkadaşım. Clean Label gibi zırva bir kuruluşun dediklerine inanacağımızı mı sandın? 134 tane merdiven altı tozu test edip 130 tanesinde ağır metal çıktı demişler. Kalan 4 tane marka da kaliteli markalar. Arkadaşlar yurt dışından aldığımız ürünler öyle elini kolunu sallayarak girmiyor ülkeye binlerce kontrol ve testten geçiyor veya kendi yaptığımız supplementler. Amerika'da merdiven altı bir çok ürün bulursunuz ama Türkiye'de bulamazsınız bunu Amerika'da yaşayan biri olarak söylüyorum. Burada her öğrenci ben dahil Adderal kullanırken Türkiye'de değil bunu türevlerini bile devlet kontrolünde alıyorsunuz. Clean Label tamamen kendi ürünlerini pazarlama stratejisindedir. 2020'de daha Harvard yazmayı bilmeyen biriyle bunu tartışıyorum. Google'den saçma sitelerden bakıp bakıp geliyor sorsan bir defa Akademi tezi okumamıştır.
Boşver. Üstelememek lazım fazla.
İnsan için zararlı civa miktarı nedir? Cevap vereyim kilogramda 0.5 miligram. Peki insan için zararlı C vitamini miktarı nedir? Gerek var mı? Fazlasını idrar yolu ile atarsın.

Bunu veri kabul eden insana ne desen boş ki kafası mermerden hallice bile değildir.

Mesele yemek ya da içmekle alakalı değildi ki anlamışsınızdır sanırım. Mesele kendi bildiği ile diğerine değer biçen hadsizlerle alakalı idi.
1584320252211.png

134 tane merdiven altı tozu test edip 130 tanesinde ağır metal çıktı demiş
Bunu dememiş, daha okuduğunu anlama özelliğin gelişmemiş.
Clean Label tamamen kendi ürünlerini pazarlama stratejisindedir.
O zaman onu da alma, hayır ben sanki marka öneriyorum. Ortada protein tozlarının muhteviyatının sorunlu olabileceğine dair bir veri var.
Boşver. Üstelememek lazım fazla.

Eki Görüntüle 514832
Sizin tevellütten bu yana pek bir vakit geçmedi sanırım.

Bunu dememiş, daha okuduğunu anlama özelliğin gelişmemiş.
Kardeşim bak orada diyor ki researchers screened 134 products for 130 types of toxins and found that many protein powders contained heavy metals yani araştırmacılar 134 ürün için 130 farklı toxin ve ağır metal içerdiğini göstermiş. Yani 134 ürün bunlar peki hangi markanın ürünleri, kim imal etmiş, nerede üretilmiş vb. belirtmemiş. Probably genel geçer markaların ürünleri bizde diyoruz ki Hardline, Weider, Optimum gibi dünyaca ünlü markaların ve birçok ünlü isim, sporcu tarafından kullanılan firmaların içinde böyle maddeler olduğunu düşünmüyorum. Zaten yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sağlık bakanlığıdır cartıdır curtudur bunların testlerini falan yapıyor. Yani bu kadar ünlü insanın mesela Mark Whalberg, Dwayne Johnson vb., ünlü bodybuilder'ların Jay Cutler, Ronnie Coleman, türk kısmına gelecek olursak Savaş Cebeci, Ağırsağlam vb. bu insanlar boru değil tüketip bu kadar savunuyorlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı