PS 5 almak mantıklı mı?

leodiscs

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Warenhouse Manager
Merhaba dostlar.

Halihazırda orta düzeyde bir laptopum var ama oyun konsollarına merak sardım. Xbox Series X vs PS 5 arasında gidip geliyorum. Xbox tarafında Game Pass çok ilgimi çekiyor fakat PS5'in de özel oyunları kontrolcüsünün Xbox'a göre iyi olması vs. ayrı ilgimi çekiyor :D
Sonra şöyle bir şey düşündüm, zaten Xbox Game Pass ile XSX'de ki oyunları PC'de oynayabiliyorum niye XSX alayım? PS5 alsam bir de Sony Plus üyeliği hem özel oyunları oynarım hem kontrolcüsü daha iyi, daha çok zevk alırım büyük ekranda oynamak istesem en kötü TV'ye bağlarım vs...

Doğru mu düşünüyorum ne yapayım çok kararsız kaldım, değerli yorumlarınıza açığım teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar.

Halihazırda orta düzeyde bir laptopum var ama oyun konsollarına merak sardım. Xbox Series X vs PS 5 arasında gidip geliyorum. Xbox tarafında Game Pass çok ilgimi çekiyor fakat PS5'in de özel oyunları kontrolcüsünün Xbox'a göre iyi olması vs. ayrı ilgimi çekiyor :D
Sonra şöyle bir şey düşündüm, zaten Xbox Game Pass ile XSX'de ki oyunları PC'de oynayabiliyorum niye XSX alayım? PS5 alsam bir de Sony Plus üyeliği hem özel oyunları oynarım hem kontrolcüsü daha iyi, daha çok zevk alırım büyük ekranda oynamak istesem en kötü TV'ye bağlarım vs...

Doğru mu düşünüyorum ne yapayım çok kararsız kaldım, değerli yorumlarınıza açığım teşekkür ederim.
Kesinlikle değer inanılmaz bir konsol gerçekten de.

Merhaba dostlar.

Ortalama bir bilgisayarınız var, Gamepass ilginizi çekiyorsa bile açıp bilgisayardan oynayabilirsiniz 😀 kontrolcü ve özel oyun tarafında PS5 açık ara önde. PS5 daha güçsüz olmasına karşın oyunlar daha iyi optimize ediliyor. İlk başta PS5 sadece Fps değerlerinde üstün iken artık görüntü kalitesi anlamında da daha iyi bir hale geldi. PS5 alın yanına da PS Plus alın keyfinize bakın derim.

Son düzenleme:
Tercihlere göre değişir, aslında cevapları kendiniz zaten vermişsiniz. Gamepassteki oyunları zaten pc de oynayabiliyorum neden xbox alayım diyorsunuz, peki neden PS5 alacaksınız ? Elle tutulur 4-5 tane iyi exc. oyunu var onlarda sırayla PC ye geliyor zaten. Başka konularda da benzer şekilde belirtmiştim her xbox konsolunu da her Ps konsolunu da hep almış kullanmışımdır, halihazırda bilgisayarım olduğundan her konsolun hevesini alıp geri satmışımdır ki PS5 i yeni elden çıkardım. 2-3 exc oyununu oynayıp sattım. Diğer çoğu oyun zaten ya bilgisayarım da var ya da satın almaya kalksam pc tarafında daha uyguna alıyorum veya gamepassten oynayabiliyorum. Gamepad olarak Pc de xbox 9.nesil kullanıyorum, zaten alışkanlık oldu artık klavye mouse ile oyun oynadığım yok.Tüm bunları düşündükten sonra tabi ki tercih sizin.

Ortalama bir bilgisayarınız var, Gamepass ilginizi çekiyorsa bile açıp bilgisayardan oynayabilirsiniz 😀 kontrolcü ve özel oyun tarafında PS5 açık ara önde. PS5 daha güçsüz olmasına karşın oyunlar daha iyi optimize ediliyor. İlk başta PS5 sadece Fps değerlerinde üstün iken artık görüntü kalitesi anlamında da daha iyi bir hale geldi. PS5 alın yanına da PS Plus alın keyfinize bakın derim.
Ps5 almak için nereyi öneriyorsunuz internet üzerinde ? Tecrübeli biri olarak.

Geri
Yukarı