PS5 vs Xbox Series X

Series modelleri donanımı upgrade edilmiş One gibi geliyor, inovatif bir şey yok ortada. SSD, 4K falan demeyin yeni nesile geçtik bunların olması şart zaten. Başka bir önemli nokta Xbox oyunlarının çoğu maalesef Türkçe alt yazı desteği bile vermiyor. Xboxa geçtiğinizde en çok eksikliğini çekeceğiniz şeylerden biri o olacak. Benim tavsiyem hemen almak istemiyorsanız PS5 Slim'i beklemek, fat kasa çok kaba herkesin malumu.

PS Plus var Game Pass gibi ondan PS al.

Hocam maalesef artık bu olaya bakamıyoruz özel oyunlar plusa gelmeden alınamıyor ateş pahası ben psi satıyorum onun yüzünden.
Oyunları 2. El alıp satarak fiyatını yarıya kadar indirebiliyoruz. Yada kardeşlik ile de alıp oyunu sattığınız da neredeyse fiyatını çıkarıyorsunuz.

PS Plus var Game Pass gibi ondan PS al.

Hocam maalesef artık bu olaya bakamıyoruz özel oyunlar plusa gelmeden alınamıyor ateş pahası ben PSI satıyorum onun yüzünden.

Konsol özel oyun ve daha uzun ömürlü olduğu için alınır. Fiyatlar gerçekten pahalı. Fakat kardeşlik sistemi ya da 2. el gibi yollarla çözülebilir. Ya da sıfır alıp temiz bir şekilde kullanarak satabilirsiniz. Bu yüzden PS5 alınacaksa diskli almakta fayda var.

Konsol özel oyun ve daha uzun ömürlü olduğu için alınır. Fiyatlar gerçekten pahalı. Fakat kardeşlik sistemi ya da 2. el gibi yollarla çözülebilir. Ya da sıfır alıp temiz bir şekilde kullanarak satabilirsiniz. Bu yüzden PS5 alınacaksa diskli almakta fayda var.
Peki hocam series x alacağım yüksek ihtimalle evde 4k tv var %90 ondayım kalan zamanda 720p 50hz tvde oynarsam 60fps alırmıyım ? Onun dışında 1080p hp 60hz monitör var hangisi mantıklı olur ? İkiside 60 verirmi performansta ? Ve sizce büyük 82 ekran 720p’mi yoksa 1080p 24 inç monitörmü ?

BF1 de 150 levelim hiçbir silaha skin yapmadım, yerini belli ediyor ve çabuk fark ediliyorsun. Series X almanı tavsiye ederim oyun fiyat avantajından dolayı.

BF1 de 150 levelim hiçbir silaha skin yapmadım, yerini belli ediyor ve çabuk fark ediliyorsun. Series X almanı tavsiye ederim oyun fiyat avantajından dolayı.
zamanında bf1 revolution aldığımda 15 tane kasa vermişti oradan çıktı :D

peki yukarıda belirttiğim soru için düşüncen nedir hocam ?
Peki hocam series x alacağım yüksek ihtimalle evde 4k tv var %90 ondayım kalan zamanda 720p 50hz tvde oynarsam 60fps alırmıyım ? Onun dışında 1080p hp 60hz monitör var hangisi mantıklı olur ? İkiside 60 verirmi performansta ? Ve sizce büyük 82 ekran 720p’mi yoksa 1080p 24 inç monitörmü ?

Peki hocam Series X alacağım yüksek ihtimalle evde 4K TV var %90 ondayım kalan zamanda 720p 50Hz TV'de oynarsam 60FPS alır mıyım? Onun dışında 1080p HP 60Hz monitör var hangisi mantıklı olur? İkisi de 60 verir mi performansta? Ve sizce büyük 82 ekran 720p'mi yoksa 1080p 24 inç monitör mü?

Özel oyunlarla işiniz yoksa Xbox Series X doğru bir seçim olur.

TV ya da monitör kaç Hz ise sizin gördüğünüz hissettiğiniz FPS odur. O bakımdan 1080p 60Hz monitör 720p 50Hz televizyona göre daha mantıklıdır.

Bizim ev taşıma mevzusu var. 4K TV ya da monitörü ev taşıyınca almak istiyorum. O yüzden bu aralar Xbox SX'i 24 inç 1080p 144 Hz monitörle kullanmaktayım. Sizinkiyle farkı Hz durumu. Açıkçası 24 inç 1080P'de hiç baymıyor. TV'de değilken sizi idare edecektir. Sonuçta ana cihaz 4K TV olacak.

Kendi odamdaki TV o çözünürlükte salonda 4K TV var gündüz orada takılırım gece kendi yerimde Xbox alırsam Game Pass oyunları PS sitemindeki gibi mi katalogda kaldığı sürece mi oynama şansınız var?
Mesela AC Origins ekledim tam yarısına geldim oyun kaldırıldı yarım kaldı.

Evet katalogda olduğu süre boyunca oynayabilirsin, kaldırılmadan 10-15 gün önce oyunların duyurusu yapılıyor.

2. el de Xbox sx fiyatları PS 5'e göre uygun oluyor illa sıfır olsun takıntın yoksa bakabilirsin, Game Pass'i de 3 yıllık normal alıp Ultimate'e dönüştürürsen aylık 30 TL civarına kullanmış olursun.

Evet katalogda olduğu süre boyunca oynayabilirsin, kaldırılmadan 10-15 gün önce oyunların duyurusu yapılıyor.

2. el de Xbox sx fiyatları PS 5'e göre uygun oluyor illa sıfır olsun takıntın yoksa bakabilirsin, Game Pass'i de 3 yıllık normal alıp Ultimate'e dönüştürürsen aylık 30 TL civarına kullanmış olursun.
Anladım teşekkürler.

Özel oyunlarla işiniz yoksa Xbox Series X doğru bir seçim olur.

TV ya da monitör kaç Hz ise sizin gördüğünüz hissettiğiniz FPS odur. O bakımdan 1080p 60Hz monitör 720p 50Hz televizyona göre daha mantıklıdır.

Bizim ev taşıma mevzusu var. 4K TV ya da monitörü ev taşıyınca almak istiyorum. O yüzden bu aralar Xbox SX'i 24 inç 1080p 144 Hz monitörle kullanmaktayım. Sizinkiyle farkı Hz durumu. Açıkçası 24 inç 1080P'de hiç baymıyor. TV'de değilken sizi idare edecektir. Sonuçta ana cihaz 4K TV olacak.
Tamamdır peki 1080 veya 720’de oynamak ps4’e göre daha çok zevk verecektir grafik olarak tam verim vermez ama akıcılıkta tatmin eder diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı