Psikiyatra gitmek gelecekte sıkıntı yaratır mı?

Sıkıntı şu ki ders çalışmaya bir türlü başlayamadım. Yazılılarıma 9 gün var ben daha bir şeye bakamadım. Sürekli erteliyorum.

Teşekkür ederim tavsiyen için. Ben dil okumak istiyorum fakat bana fen lisesini kazanmışsın dil mi okuyacaksın salak mısın diye karşı çıkıyorlar. Matematiğe 8 de bayılırdım fakat lisedeki hocam yüzünden artık tiksindim. Karantina da beni iyice tembelleştirdi, ders de çalışamıyorum artık.

Sevgili ha, yapı olarak çekingen biriyim 3 senedir sevdiğim kıza açılamadım be, olmayınca olmuyor :(

Başla o zaman ne bekliyorsun bekleyip strese girdiğin her vakit sana zarar ama şurada bir dakikalık bir şeyi anlasan kar kardır.

Sıkıntı şu ki ders çalışmaya bir türlü başlayamadım. Yazılılarıma 9 gün var ben daha bir şeye bakamadım. Sürekli erteliyorum.

Teşekkür ederim tavsiyen için. Ben dil okumak istiyorum fakat bana fen lisesini kazanmışsın dil mi okuyacaksın salak mısın diye karşı çıkıyorlar. Matematiğe 8 de bayılırdım fakat lisedeki hocam yüzünden artık tiksindim. Karantina da beni iyice tembelleştirdi, ders de çalışamıyorum artık.

Sevgili ha, yapı olarak çekingen biriyim 3 senedir sevdiğim kıza açılamadım be, olmayınca olmuyor :(
Fen lisesindesin sonuçta. Temelin daha iyi olucaktır. Dil bölümlerinden birini seçebilirsin üniversitede.

Kız arkadaş konusu içinde, pek kafana takma. Lisede sevgili olup şuan evlenen arkadaşım yok hiç. Hepsinin bitiyor bir yerde. Hem üniversitede farklı şehirlere düşünce hiç olmuyor. Şuan kş aklım lisede olsa kızlara hiç bakmam bile. Kafamı çoğu şeyi takmayıp biraz derslere odaklanıp, kendimi geliştirirdim. Benimde o zamanlar açılamadığım bir kız vardı. Sonra açıldım birşey olmadı ama. Kafada çok büyütmemek lazım. Bazı kızlar senin ona verdiğin değeri haketmez zaten.

Başla o zaman ne bekliyorsun bekleyip strese girdiğin her vakit sana zarar ama şurada bir dakikalık bir şeyi anlasan kar kardır.

Öyle fakat anlattığım gibi olunca durum artık kendime güvenim kalmadı ders çalışmaya gelince konu "zaten yine kötü yapacağım" deyip geçiştiriyorum.

Eğer ki bu tarz bir rahatsızlığın var ise zaten askeriyede ya da polislikte bu sorun patlak verecektir. Ailemde bu tarz rahatsızlıkları olup tedavi görmeyen birkaç kişinin şizofrenlik ile hayatlarını tamamladığına şahit oldum. Önemli olan doğru psikolog ile tedavi olman.

Sen de haklısın. Kendi hayatındaki kararları bile veremeyen birisi olarak artık kendimi kayıp hissediyorum. Herkes bana motivasyon veriyor işte pes etme falan. Ama eve gidince sonuç yine aynı. Bıktım bu hayattan ya. En son kendimi asacağım herhalde.

Yanlış anlama da sen bu zihniyetle fen lisesi nasıl kazandın sonradan olan bir şey falan mı?

Odaklanma sorunu için psikiyatriye gittim, birkaç testten sonra ilaç yazdı ve ilacı kullandığımdan beri anladım ki daha önce odaklanamıyormuşum. Tavsiyem doktora gitmen ve sorununu anlatman. Ayrıca benim bildiğim askerlik ve polisliğe başvurman için 2 yıl ilaç kullanmaman gerekli.

Yanlış anlama da sen bu zihniyetle fen lisesi nasıl kazandın sonradan olan bir şey falan mı?

Eskiden böyle değildim en azından dersi derste dinleyebilirdim ve hocalarım çok ilgiliydi, dersleri severek dinlerdim. Lise 9 da annem babam ile aram bayağı bozuldu ve bende o sırada derslerden soğudum. Yetmezmiş gibi üstüne karantina geldi ve karantinada da depresyona girdim :/
Odaklanma sorunu için psikiyatriye gittim, birkaç testten sonra ilaç yazdı ve ilacı kullandığımdan beri anladım ki daha önce odaklanamıyormuşum. Tavsiyem doktora gitmen ve sorununu anlatman. Ayrıca benim bildiğim askerlik ve polisliğe başvurman için 2 yıl ilaç kullanmaman gerekli.

Anladım. Evet 2 yıl boyunca kullanmamak gerekli. Ve şu an 11.sınıf olduğumdan, askerlik çağı gelene kadar 2 sene geçer diye düşünüyorum.
Eğer ki bu tarz bir rahatsızlığın var ise zaten askeriyede ya da polislikte bu sorun patlak verecektir. Ailemde bu tarz rahatsızlıkları olup tedavi görmeyen birkaç kişinin şizofrenlik ile hayatlarını tamamladığına şahit oldum. Önemli olan doğru psikolog ile tedavi olman.

Zaten beni bir psikoloğa zor göndermişlerdi, o da işe yaramayınca "sorun sende, psikologluk bir durumun yok" diye tutturdular. şimdi de göndermiyorlar. "psikoloğa vereceğim paraya değer misin acaba" gibi şeyler söylüyor eğer özel psikolog istersem de.
özel miydi gittiğin pskiyatrist?

Son düzenleme:
Eskiden böyle değildim en azından dersi derste dinleyebilirdim ve hocalarım çok ilgiliydi, dersleri severek dinlerdim. Lise 9 da annem babam ile aram bayağı bozuldu ve bende o sırada derslerden soğudum. Yetmezmiş gibi üstüne karantina geldi ve karantinada da depresyona girdim :/

Anladım. Evet 2 yıl boyunca kullanmamak gerekli. Ve şu an 11.sınıf olduğumdan, askerlik çağı gelene kadar 2 sene geçer diye düşünüyorum.

Zaten beni bir psikoloğa zor göndermişlerdi, o da işe yaramayınca "sorun sende, psikologluk bir durumun yok" diye tutturdular. Şimdi de göndermiyorlar. "psikoloğa vereceğim paraya değer misin acaba" gibi şeyler söylüyor eğer özel psikolog istersem de.

Özel miydi gittiğin pskiyatrist?

Kendini bir şekilde toparla ve ne yapman gerekiyorsa bir an önce yap kimse senin yerine hayallerini gerçekleştirmeyecek kimse sen üzgün müsün mutlu musun düşünmeyecek o yüzden kendini bu duruma sokma ve kendine gel.

Yeni konular

Geri
Yukarı