PSP alınır mı?

PSP almak istemezsen Telefon için gamepad alabilirsin telefonda PS1-PSP-Wİİ-GAMECUBE-N64-GBA-DS-SNES-NES konsolların oyunlarını oynayabilirsin ama kasmadan oynayabilmek için telefonun işlemcisi de iyi olmalı (emülatörde fps düşüşleri de oluyor telefona göre) her oyun düzgün çalışmayabilir. Telefonun emülatör performansı için YouTube üzerinden videolara bakabilirsin (büyük ihtimalle birçok oyun akıcı çalışıyordur)
Hocam telefonun performansı iyi aslında. Retroarch yükledim. Gayet iyi çalışıyor. Şuan kafam iyice karıştı. PSP mantıklı geliyordu başta ama alınmaz diyorsunuz anladığım kadarıyla.

Merhaba arkadaşlar. Bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum. Köy şartlarından dolayı internet ile oynanan oyunları pek oynayamıyorum. Ayrıca okul işleri ev işleri derken günümüz çoğu vakti işlerle geçiyor. Ben de yatağa yatıp dinlenirken oyun oynamak bir cihaz arıyorum. Özellikle Pokemon oyunlarına çok taktım bu aralar. Emulator ile telefonda oynamak pek keyif vermiyor tuşların ekranın üstünde olup oyunu kapatması ve tuş hissiyatı olmaması çok fazla canımı sıkıyor.

Ben de hem emulator ile diğer el konsollarının oyunları oynanabildiği hem de kendi oyunlarına da bakabileceğim için PSP almaya karar verdim. Ancak fiyatlara baktığımda biraz kafam karıştı. Fiyatlar çok fazla artmış ve bulunduğum yerden dolayı sadece GET ile satılan ürünleri tercih edebiliyorum. Almadan önce grupta da danışmak istedim. Sizce bu dönemde PSP almak mantıklı mıdır? PSP dışında alternatifler var mı?

Eğer yeteri kadar bütçe varsa Xbox Series S, o kadar bütçeniz yoksa Xbox One S/X alın bence Game Pass sizin için bayağı iyi olur.

Merhaba arkadaşlar. Bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum. Köy şartlarından dolayı internet ile oynanan oyunları pek oynayamıyorum. Ayrıca okul işleri ev işleri derken günümüz çoğu vakti işlerle geçiyor. Ben de yatağa yatıp dinlenirken oyun oynamak bir cihaz arıyorum. Özellikle Pokemon oyunlarına çok taktım bu aralar. Emulator ile telefonda oynamak pek keyif vermiyor tuşların ekranın üstünde olup oyunu kapatması ve tuş hissiyatı olmaması çok fazla canımı sıkıyor.

Ben de hem emulator ile diğer el konsollarının oyunları oynanabildiği hem de kendi oyunlarına da bakabileceğim için PSP almaya karar verdim. Ancak fiyatlara baktığımda biraz kafam karıştı. Fiyatlar çok fazla artmış ve bulunduğum yerden dolayı sadece GET ile satılan ürünleri tercih edebiliyorum. Almadan önce grupta da danışmak istedim. Sizce bu dönemde PSP almak mantıklı mıdır? PSP dışında alternatifler var mı?
Merak ettiğim için soruyorum. PSP artık desteklenmiyor ve oyunlar satılmıyor peki oyunları nasıl indireceksiniz.

Eğer yeteri kadar bütçe varsa Xbox Series S, o kadar bütçeniz yoksa Xbox One S/X alın bence Game Pass sizin için bayağı iyi olur.
Hocam bu tarz konsollara harcayacak vaktim yok ne yazık ki. Diğer mesajlarda da belirttiğim üzere iş aralarında en fazla yarım saat dinlenme amaçlı kullanacağım bir cihaz arıyorum. Ayrıca evimde televizyonum ya da konsol bağlayacak bir ekranım yok.
Merak ettiğim için soruyorum. PSP artık desteklenmiyor ve oyunlar satılmıyor peki oyunları nasıl indireceksiniz.
İnternet üzerinden ROM'lar bulunuyor hocam. Mağaza desteği olmadığı için eğer alırsam mecburen bu sitelerden indireceğim oyunları.

Yerinizde olsam linkteki ürüne benzer bir joystik alıp telefona bağlar ve emülatör ile oynardım.
Hocam biraz araştırdığımda Monster Pusat Bluetoth Gamepad varmış. Bir önceki nesili kullanmıştım ama sizce bu gamepadi alsam işimi görür mü? Ya da şöyle sorayım. Gamepad mi yoksa PSP mi?

Hocam biraz araştırdığımda Monster Pusat bluetoth gamepad varmış. Bir önceki nesili kullanmıştım ama sizce bu gamepadi alsam işimi görür mü? Ya da şöyle sorayım. Gamepad mi yoksa PSP mi?

Monster gamepad pek iyi değil diye duydum. Ancak Logitech F710 da kablosuz ve işinizi bayağı iyi görür.

Monster gamepad pek iyi değil diye duydum. Ancak Logitech F710 da kablosuz ve işinizi bayağı iyi görür.
Hocam bildiğim kadarıyla F710'da bluetooth desteği yok. Monster o yönüyle çok kullanışlı. Bir de dediğim gibi Monster'ın bir önceki gamepad modelini kullanmıştım ve gerçekten çok kullanışlıydı.

Hocam biraz araştırdığımda Monster Pusat Bluetoth Gamepad varmış. Bir önceki nesili kullanmıştım ama sizce bu gamepadi alsam işimi görür mü? Ya da şöyle sorayım. Gamepad mi yoksa PSP mi?
PS Vita veya PSP alırsanız 32-64-128 gb micro sd kartı sadece oyun için kullanacaksınız. Gamepad bağlayıp Telefondan oynarım diyorsan da telefonun hafızası yeterli olacak mı(Nes-Snes-Gba-N64 bunların oyunlarının boyutları çok yüksek olmadığından telefona kolayca indirebilirsin) PS1-PSP oyunları 1,5-2 gbye kadar boyutlarda oyunlar var , bir sürü oyun yükleyecekseniz PSP almak mantıklı ama 4-5 civarı oyun oynayacaksanız telefon işinizi görür bence.

PSP'yi daha önce 2. el olarak almıştım ve çok eski bir konsol olduğu için rahat bir oyun deneyimi sağlayamadı. Tavsiyem gamepad ile telefondan oynamanız. Monster'ın ilk çıkardığı gamepadi kullanıyorum ama yeni çıkardığı gamepad hakkında bir fikrim yok. Gamesir'in de telefona uygun gamepadleri var onlarada bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı