PSU kapatıp açınca açılmayan bilgisayar açıldı

samedovic

Picopat
Daha fazla  
Selam, bugün 4 5 saat GTA Online oynarken bilgisayarımı açık bırakıp 20 dakika bir yere gittim. Geldiğimde tam oyuna devam ederken bilgisayar kapandı. Kulaklığımın kasaya bağlı ışığı hala yanıyordu ama kasam güç almadı. PSU şarterini kapayıp açınca bilgisayarım açıldı. Sebep nedir? Biraz baktım PSU yanmış yazıyordu sağda solda emin olamadım.

Eğer öyle bir sorun varsa belirttiğim sistemime ve kasama en uygun PSU önerilerinizi bekliyorum. Tam belirgin olmamakla beraber bütçem kısıtlı maalesef. Max 1200.

Athlon 3000G.
Ashrock A320M anakart.
ASUS Dual RX 580 4 GB.
16 GB RAM.
Kasa: Vento VG20a.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, bugün 4 5 saat GTA Online oynarken bilgisayarımı açık bırakıp 20 dakika bir yere gittim. Geldiğimde tam oyuna devam ederken bilgisayar kapandı. Kulaklığımın kasaya bağlı ışığı hala yanıyordu ama kasam güç almadı. PSU şarterini kapayıp açınca bilgisayarım açıldı. Sebep nedir? Biraz baktım PSU yanmış yazıyordu sağda solda emin olamadım.

Eğer öyle bir sorun varsa belirttiğim sistemime ve kasama en uygun PSU önerilerinizi bekliyorum. Tam belirgin olmamakla beraber bütçem kısıtlı maalesef. Max 1200.

Athlon 3000G.
Ashrock A320M anakart.
ASUS Dual RX 580 4 GB.
16 GB RAM.

Athlon 3000G.
Ashrock A320M anakart.
ASUS Dual RX 580 4 GB.
16 GB RAM.

PSU yüksek sıcak değerine ulaştığı için PC kendini kapatmış olabilir.

PSU yüksek sıcak değerine ulaştığı için PC kendini kapatmış olabilir.
Peki şarterini kapatıp açmadan açılmaması neden olmuştur ?

Bu nasıl?

@MuratTheFounder Hocam önerilerinizi bekliyorum.

@Heimlich sizce neden olmuştur?

Son düzenleme:
PSU yanmış olsa, yüksek ihtimalle tekrar açılmazdı ama yine de elinizdeki PSU'nun marka modeli nedir?

Sistem sıcaklıkları ne durumdadır?

Ek olarak, MSI A600DN pek de iyi bir model değil.

400 w hadron sanırım 3 yıllık bir PSU. Ekran kartı sıcaklığım şuan 51 derece. Kasamda 4 fan var. Ama dc ve gta online açık halde ekran kartı yüzde yüz kullanımda en son 62 dereceydi.

Böyle kullanmaya devam etsem sorun olur mu?

Geri
Yukarı