PSU'daki Coil Whine GPU'da Coil Whine oluşturur mu?

Thyphon17

Centipat
Merhabalar,
Üç ay önce sıfırdan bir sistem topladım ve kullandığım Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ marka güç kaynağında oyuna girdiğimde cızırtı sesi çıkıyor ve zamanında değişim için gönderememiştim. Şimdi dikkatli dinlediğimde Gigabyte RTX 2080 ekran kartımdan da aynı sesin geldiğini fark ettim, oyunlarda çıkan cızırtı sesi ikisinde de senkronize bir şekilde çıkıyor ancak ekran kartından gelen ses güç kaynağından gelen sese göre çok daha az. PSU'yu garantiye gönderip daha kaliteli bir PSU almayı düşünüyorum ancak PSU'daki cızırtı yüzünden GPU'da aynı sesi çıkarıyor olabilir mi? PSU değiştirince GPU'daki ses düzelebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu kasadan çıkarıp kabloların müsade ettiği kadar uzağa alıp denedim, net şekilde PSU'den ses geliyor ancak ekran kartını dinlediğimde ondan da biraz ses geliyor çok rahatsız edecek şekilde değil, oyun oynarken fan sesi bastırır diye düşünüyorum onu ama farklı PSUlar ile cw sesinde azalmalar olan bir video görmüştüm. Bendeki PSU'nun iyi bir şey olduğunu düşünmediğim için iyi bir PSU takıp denemek istiyorum belki düzelir bir umut :)
Ekran kartından birazcık ses gelebilir. Frekans veya fan sesidir o normal. Önerdiğim PSU bu bütçeye alabileceğin en iyisi.

Sorunu çözebildin mi? Çözebildiysen nasıl çözdün?
Farklı bir PSU deneme fırsatım oldu ancak onda da cızırtı sesi devam ediyordu ama GPU'dan ses gelmediğine emin oldum. Garanti işlemleri uzun sürer diye göndermedim PSU'yu ama kasa masanın üstündeydi, aşağıya aldım artık çok duymuyorum o sesi.

Geri
Yukarı