PTT Kargo 2 haftadır bir kartı teslim edemiyor

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Ekran kartını 20 Kasım'da kargoladım, bugün 5 Aralık Allah'ın belaları hala bir kargoyu teslim edemediler. Kargo 23 Kasım'da dağıtıma çıkarıldı ekran kartının servisi o gün kapalı olduğu için PTT işyerine gönderildi kargo. Gittim tekrar dağıtıma çıkması için talimat verdim talimat içinde ayrı para ödedim, 2 Aralık'ta ACIBADEM KARGO DAĞITIM/ACIBADEM KARGO DAĞITIM'a gelmiş. Yani 3 gündür kargo boşu boşuna bekliyor orada dağıtıma çıkmıyor. Herhalde bilerek tekrar Cumartesi günü dağıtıma çıkaracaklar ekran kartını, gene teslim edilemesin gene ben gidip talimat için para vereyim diye. Hem evime yakın hem diğer kargolara göre daha ucuz diye PTT'ye verdim beterin beteri varmış gerçekten. Ne ekran kartını servise ulaştırabiliyorum ne PTT'ye ulaşabiliyorum. Mail atıyorum şeyine takan yok. Ekran kartını 2 haftadır teslim edemiyorlar yok böyle bir rezillik ya. Avrupa yakasında oturuyorum diye karşı yakaya geçemiyorum mâlum hem vaktim yok hem okulum var. Çileden çıktım 2 haftadır yemin ederim telefonla arıyoruz başlarından savıyorlar, mail yolluyoruz takan yok bune ya? Bunların yüzünden kaç tane indirim kaçırdım şu kartı bir iade edebilseydim şimdi GTX 1660 Ti almıştım bile ya. Ya gerçekten yazıklar olsun.

kargo.jpg

Cidden ptt aşırı leş bir kargo. İlk defa bir ürünüm onunla gelecek ama 2 aralıkta verilen kargo hâlâ yola çıkmadı. Yoğunluk felan diye kimseyi kandırmasınlar dün sabah sinerji'den işlemci sipariş ettim. Bugün 3'te elime geçti(mng kargo, İstanbul-Konya).

PTT kargo insanların ürünlerini, üstüne basa basa ezerek sıkıştıran bir firma. Türkiye'de genelde bütün devlet kurumları aynı. Mecbur olmadığın sürece ellerine düşmeyeceksin. Dişi ağrıyan adama 2 ay sonraya randevu veren bir sistem mevcut. Sence insan sağlığının önemi yokken, ekran kartını vs. umursarlar mı ? Umarım ekran kartın deforme olmadan, sağ sağlim iadeye geri gider.

Keşke kendiniz götürseydiniz kartı teslim etmeye.
Hocam öğrenciyim, kartın servisi anadolu yakasında geçme şansım yok. Ben hem Avrupa yakasındayım, hem de bütün günüm okulda geçiyor. Haftasonları kapalı ne yazık ki servisde yani tek şansım kargo. Önüm heryerden tıkalı durumda.
PTT kargo insanların ürünlerini, üstüne basa basa ezerek sıkıştıran bir firma. Türkiye'de genelde bütün devlet kurumları aynı. Mecbur olmadığın sürece ellerine düşmeyeceksin. Dişi ağrıyan adama 2 ay sonraya randevu veren bir sistem mevcut. Sence insan sağlığının önemi yokken, ekran kartını vs. umursarlar mı ? Umarım ekran kartın deforme olmadan, sağ sağlim iadeye geri gider.
1.5 metre balonlu naylona sardım ona rağmen kartı hallederlerse helal olsun artık. Kartı resmen bilerek haftasonuna bırakıyorlar adamlar ya, biliyorlar teslimat adresindeki dükkanın o gün kapalı olduğunu zaten. 14 TL kargo parası verdim üstüne 6 TL talimat parası verdim 20 TL gitti toplamda kargoya. Haram zıkkım olsun. Gidebilme imkanım olsa gidip alıcam o kargoyu şubeden gidip kendim teslim edicem artık burama kadar geldi ama okul yüzünden gidemiyorum. Bir yandan sınavlar, performans ödevleri bir yandanda bu Allahın belası PTT. Ekran kartına tecavüz felanmı ediyorlar napıyorlar şubede ben anlamıyorum ki arkadaş.

Hocam öğrenciyim, kartın servisi anadolu yakasında geçme şansım yok. Ben hem Avrupa yakasındayım, hem de bütün günüm okulda geçiyor. Haftasonları kapalı ne yazık ki servisde yani tek şansım kargo. Önüm heryerden tıkalı durumda.

1.5 metre balonlu naylona sardım ona rağmen kartı hallederlerse helal olsun artık. Kartı resmen bilerek haftasonuna bırakıyorlar adamlar ya, biliyorlar çünkü o gün kapalı olduğunu zaten. 14 TL kargo parası verdim üstüne 6 TL talimat parası verdim 20 TL gitti toplamda kargoya. Haram zıkkım olsun.

Mesele kart değil dostum, bir avuç toprak göndersen yine aynısı olacak. Haram zıkkım olsun yeterli bir söz anlayana. Sen içini ferah tut, nasip böyleymiş de. Elden ne gelir ? Sıkma tatlı canını. 🤗

Mesele kart değil dostum, bir avuç toprak göndersen yine aynısı olacak. Haram zıkkım olsun yeterli bir söz anlayana. Sen içini ferah tut, nasip böyleymiş de. Elden ne gelir ? Sıkma tatlı canını. 🤗
Ya çaresizlik içinde olmak beni yiyip bitiriyor. İçimden diyorum bunların bir haltı götüreceği felan yok gideyim kendim alayım önümde okul engeli var. Annemin babamın zaten ''Bütün paranı onlara verdin giden senin paran bizim değil uğraş'' diyip trip atmaları ayrı, önümdeki 2 hafta boyunca hergün sınav var, sürekli ödevleri dayıyorlar bildiğiniz. Sıkboğaz oldum artık yangın var diye bağıracam az kaldı. Pompalı tüfekle basıcam PTT ofisini artık. 2 hafta ne hocam koskoca 2 hafta ya? Kargo Kadıköy'de Ümraniye'ye gidecek 20 dakika felan sürer o kadar bile sürmez belki iki tane ilçe arası ya. Ayıptır günahtır ya. Yurtiçi bile 5 günde getiriyordu bu PTT rekorunu kırdı 2 haftayla. Adamlara kartı ulaştırmış olsalar şimdiye çoktan iade almıştım, Vatan Bilgisayar'ın bomba indirimlerini kaçırdım hep ya.

Ya çaresizlik içinde olmak beni yiyip bitiriyor. İçimden diyorum bunların bir haltı götüreceği felan yok gideyim kendim alayım önümde okul engeli var. Annemin babamın zaten ''Bütün paranı onlara verdin giden senin paran bizim değil uğraş'' diyip trip atmaları ayrı, önümdeki 2 hafta boyunca hergün sınav var, sürekli ödevleri dayıyorlar bildiğiniz. Sıkboğaz oldum artık yangın var diye bağıracam az kaldı. Pompalı tüfekle basıcam PTT ofisini artık.

Bence sınavlarına odaklan, annen baban çok haksız değil. Senin durumunu da inan bana anlıyorum. 24 yaşındayım GTX 760 kullanıyorum. Elindekilerin kıymetini bilmeli insan. Sınavlarına odaklanırsan o kartlardan ilerde 1000 tane alırsın için rahat olsun. Eğitim dediğin yerde, benim için başka bir konu söz hakkına sahip olamaz maalesef.

Benden sana tavsiye çok fazla bela okuma. Döner dolaşır sana gelir. Bu kadar bela okuyorsun kartta sorun yok diye sana geri gönderirler hem geçen zamanına yazık olur hemde parana. Bırak zaten Allahından bulurlar.

Bence sınavlarına odaklan, annen baban çok haksız değil. Senin durumunu da inan bana anlıyorum. 24 yaşındayım GTX 760 kullanıyorum. Elindekilerin kıymetini bilmeli insan. Sınavlarına odaklanırsan o kartlardan ilerde 1000 tane alırsın için rahat olsun. Eğitim dediğin yerde, benim için başka bir konu söz hakkına sahip olamaz maalesef.
Elimdekiler çalışsa kıymetini bilicem zaten hocam. Kartı aldım 75-80 derece arası çalışıyor, fanlar sürekli 2400-2500 RPM'de kafa ütülüyor, sürekli wattman hatası veriyor. İmzamdaki sistemi 10 yıllık ekran kartıyla kullanıyorum şu an. Şaka gibi.
Benden sana tavsiye çok fazla bela okuma. Döner dolaşır sana gelir. Bu kadar bela okuyorsun kartta sorun yok diye sana geri gönderirler hem geçen zamanına yazık olur hemde parana. Bırak zaten Allahından bulurlar.
Geçen zamanıma çoktan yazık oldu zaten hocam. 19 Ekim'de incehesap gaming gecesinde satın aldım kartı, arızalı olduğunu Kasım ayının başlarında farkettim bugün 5 Aralık hala uğraşıyorum. Koskoca 2 ay oldu. Kargoda zaman kaybettim zaten, bunlar kargoyu teslim edecekler garantide bi 1-2 hafta felanda duracak öyle böyle Ocak ayına kadar kayacak bu iade süreci. Birde bunlar gönderdiğim video ve resimlere rağmen beni salak yerine koyacak kartta sorun yok diye önce bir geri yollayacak sonra ben bir daha geri yollıyıcam muhtemelen çünkü kartı arızalı olan RX590, RX580 kullanıcıları hep 2. seferde iade edebilmiş kartını Technopat forumda gördüğüm kadarıyla. Şubat ayında param iade olmuş olur herhalde artık o zamana kadarda param mundar olmuş olur zaten bir anlamı kalmayacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı