PUBG Lite 100 Yıllık Ban

remzihakan

Decapat
Arkadaşlar ETS 2'ye harita modu yüklemiştim ve rahat oynayabilmek için Cheat Engine'dan para ve seviye ekledim. Ama biraz oynadıktan sonra sıkıldım ve PUBG Lite girdim. Cheat Engine de arka planda açık kalmış ve oyunda sınırsız 100 yıllık ban yedim. Hesabımı kurtarma gibi bir şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum aynı GTA'da hesoyam yazmak gibi bir şey. Online oyunda yapsa neyse diyeceğim. Desteğe bu durumu anlatın illa ki geri dönerler.

PUBG Lite desteğinin saçmalıkları bitmek bilmiyor arkadaşlar.

Pubg Lite desteği sebebi ne olursa olsun engel almış hesapları açmıyor.
Sebebi ise benim fikrimce kesin olarak oyuna hesap etkileşimi sağlayıp popülerlik seviyesine getirme amacı gütmekte olmalarıdır.

Bir arkadaşın geri dönüş cevaplarını dahi gördüğüm oldu.
Destek ekibi hiçbir şekilde daha önce bu işi yapmadığı konuşmalarından ve yönlendirmelerinden ciddi anlamda belli oluyor.

Bir hesap erişime kapatıldığında hangi sebepten veya sebeplerden kaynaklı ceza verildiği bilgisi aktarılmıyor.

Hangi sebeplerden kaynaklı keyfi ceza veriyorlar aktarayım size.
1- Ping seviyesi yüksek oyuncuların oyun hatasından yararlandığına dair bir saçmalıkla engelliyorlar.
2- Sisteminizde PUBG Lite dosyasını ve oyun içi durumunu etkilemese de crack, ve herhangi bir oyunu etkileyen yazılım yüzünden engelliyorlar. ( Buda demek oluyor ki belli bir izin haklarının dışına çıkarak ihlal yapıyorlar. ) Bunu yapmaları gizlilik, erişim, sistem yönetim duvarlarını gözardı edip sisteminizi tamamen gözetlemeleri ve takip ettikleri anlamına geliyor.
3- Makro kullanımını hala hile olarak sisteme tanıtmaları sonucu engelliyorlar.
4- Takım arkadaşınıza karşı yapılan saldırgan ve agresif davranışlardan kaynaklı engelliyorlar.
5- Oyun hatalarından yararlanmak engel sebebi.

Daha neler var neler ama ortaya dökülmesi lazım.

PUBG Lite oyunu genel olarak iyi bir oyun PUBG Mobile oyunundan soğumuş insanlar için.
PUBG PC için sistemi yetmeyenler için yine güzel bir oyun.

Ancak benim gözümde bu destek ekibi olduğu sürece Mobile oynamaktan insanları vazgeçiremezler.
Mobile oynayın arkadaşlar daha iyi böylesi durumlar ile karşılaşmak yerine.

Asıl duruma gelirsek eğer. Arkadaş Cheat Engine açık bırakıp oyuna giriş sonrası sistem Cheat Engine programını hile olarak tanımladığı için ceza aldı.
Cheat Engine programını genel olarak tüm oyunların destek yapısı hile olarak tanımlıyor ve ceza sebebi.

Steam ETS 2 üzerinde Cheat Engine kullanmış insanların ceza aldığı zamanları da biliyorum.

Arkadaşın hesabı hiçbir şekilde açılmaz.

Son düzenleme:
Single player'da yapılan hile sizi nasıl etkileyebilir ki? Adam multiplayer'da yapmamış veya burada dile getirmemiş.
Adam Ets single da hile yapmış ve üstüne keşke vac yeseydin diyenler olmuş gerçekten arkadaşlar siz nesiniz bilmiyorum ama ayıptır gerçekten single'da hile yapabilir bu kimseyi etkilemez isterse adam uçar ışınlanır single'da olmak şartı ile
Single playerda hile kullanmış olması bunu online yapmayacağı anlamına gelmez ve eğer yapımcı isteseydi oyuna direk hile ile başlardınız. Oyun modunun ne olduğu önemli değil siz etik olmayan bir olay yapıyorsunuz ve bu olay oyun yapımcısının istediği bir şey değil. Sizin dedikleriniz saçma ve arkadaşı korumaya çalışmayınız. Hileye karşı durmak yerine onun yanında durmanız da etik bir davranış değil. Saygılar...

Singleplayer da hile kullanmış olması bunu online yapmayacağı anlamına gelmez. Ve eğer yapımcı isteseydi oyuna direk hile ile başlardınız. Oyun modunun ne olduğu önemli değil siz etik olmayan bir olay yapıyorsunuz ve bu olay oyun yapımcısının istediği bir şey değil. Sizin dedikleriniz saçma ve arkadaşı korumaya çalışmayınız. Hileye karşı durmak yerine onun yanında durmanız da etik bir davranış değil. Saygılar...

Eleştirin için teşekkür ederim.

Cheat Engine'da arka planda açık kalmış

Bu yalanı daha ne kadar kullanacaksınız merak ediyorum.

Cheat Engine'i oyuna enjekte etmediğin sürece sırf açık kaldı diye kimse ban atmıyor. Bırakın artık şu uyduruk lafları.

Singleplayer da hile kullanmış olması bunu online yapmayacağı anlamına gelmez. Ve eğer yapımcı isteseydi oyuna direk hile ile başlardınız. Oyun modunun ne olduğu önemli değil siz etik olmayan bir olay yapıyorsunuz ve bu olay oyun yapımcısının istediği bir şey değil. Sizin dedikleriniz saçma ve arkadaşı korumaya çalışmayınız. Hileye karşı durmak yerine onun yanında durmanız da etik bir davranış değil. Saygılar...
Single oyunda hile yapmak ne zamandan beri suç oldu? Single oyunda hile yapmak üşengeçler için veya bölümü geçemeyenler için bir kolaylıktır, eğlenmek isteyenler için bir zevktir. Buna kimse karışamaz. Single oyunda hile yaptı diye hemen online'da da yapacak diye neden adama ön yargılı davranıyorsunuz? Ben de yılların oyuncusuyum GTA serileri olsun ETS 2 olsun Warband olsun hile ve mod yapmışlığım var. Ama online oyunlarda bırak yapmayı internette aratmamışımdır bile ''... oyunu hile indir'' diye.

siz hiç zamanında hesoyam yazmadınız mı?

Geliştiricinin oyuna eklediği hileler ile 3. parti yazılım arasında bir bağlantı kuramadım şahsen. Kaldı ki onları multi oyunlarda kullanamıyorsun. Cheat Engine'de öyle bir kısıtlama yok.

Hadi onu da geçtim, anlattığı olay tamamen sallamasyon.

Herhangi bir oyunda Cheat Engine kullandım sonra falanca oyuna geçince ban yedim diye bir şey yok. Anti cheat sistemleri oyun dosyalarını tarıyor, bilgisayarında açık olan dosyaları değil.

Bu aynı şeye benziyor; Efendim Just Cause 2'de Cheat Engine kullanıyordum, CS:GO'ya geçerken kapatmayı unuttum VAC ban yedim. Halbuki alakası yok.

O zaman senin dediğine göre gta san andreasta hesoyam yazmak da suç veya GTA 5'te painkiller yazıp oynarken gta online'a girince oha bak bu kesin hile açar aman diyeyim banlayın arkadaşı kısmına çıkıyor

PUBG Lite kadar saçma hile koruma yazılımı olan bir oyun yok. Bilgisayarımda hile yazılımı veya hile yazılım desteği olan bir program yok fakat oyunda iken hile kullanımından atıyor. Oyun yeni olduğundan internette herhangi bir kaynakta yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı