Python'da hangi kütüphaneyi öğrenmeliyim?

391039

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Python'da yeterince ilerlediğimi düşünüyorum. OOP mantığını öğrendim. Hangi kütüphaneyi öğrenmeliyim?

Konularını sıklıkla görüyorum, farklı dillerde farklı şeyler denemeni de anlıyorum. Java yazıyorum demiştin, Java'yı güzelce öğrenmeden C#, Pyhton'a geçmen hiçbir şey ifade etmeyecek. Tişört değiştirir gibi dil değiştiriyorsun.

Hangi dilde kendini rahat hissediyorsan, onda çalışmaya devam et. Yaşını da hatırladığımı söyleyerek yapıyorum bu yorumu. İyi çalışmalar.

Konularını sıklıkla görüyorum, farklı dillerde farklı şeyler denemeni de anlıyorum. Java yazıyorum demiştin, Java'yı güzelce öğrenmeden C#, Pyhton'a geçmen hiçbir şey ifade etmeyecek. Tişört değiştirir gibi dil değiştiriyorsun.

Hangi dilde kendini rahat hissediyorsan, onda çalışmaya devam et. Yaşını da hatırladığımı söyleyerek yapıyorum bu yorumu. İyi çalışmalar.
Teşekkürler öncelikle fakat sistemim gerçekten kötü. Python ile daha hafif projeler yapabiliyorum, aradığım kolaylığı Python'da buldum. Python'da çalışmaya devam edeceğim. Sorduğum soru şu, hangi kütüphane ile devam etmeliyim? Hangi yolu seçeceğimi bilmiyorum. Yol derken, web veya GUI veya NumPy mı öğrenmeliyim bilmiyorum.

Kütüphanelerle neler yapabileceğini bir araştır, internette örnekleri mevcuttur ona göre "kendin" ne yapmak istiyorsan ona doğru yönel. Ben x severim, başkası y sever.

Niye kutuphane secmeye calisiyorsun ki?
Proje sec, o projeyi gerceklestirirken isini gorecegin kutuphaneleri de ogrenmis olacaksin. Bir proje uzerinde kutuphaneyi kullanmadan zaten ogrenemezsin. API okursun en fazla.

Geri
Yukarı