R5 1600 AF sistem düşük FPS sorunu

Rezn0v

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Şöyle bir sisteme sahibim;
Ryzen 5 1600 AF.
RTX 2060 Evo OC.
G.Skill 8x2 3000 MHz.
Crucial 240GB.
Tüm sistem bileşenleri stok ayarlarda. Ancak oyunlarda istediğim FPS miktarını alamıyorum. CS:GO'da 100 civarı dolaşıyor FPS. PUBG'de ise Ultra ayarlarda 30'lara kadar FPS düşüşü yaşıyorum. Çok araştırdım ama sebebini bir türlü çözemedim. Arkadaşlarım RX580'le 80 FPS alırken ben neden bu kadar güçlü bir kartla bu kadar düşük FPS'ler alıyorum. Yardıma ihtiyacım var. Bu arada gözüme çarpan bir detayı sizinle paylaşmak istiyorum. HD Tune isimli uygulamada (C2) temperature kısmı sistem boşta iken sürekli olarak failed yazıyor derece ise 50'lerde geziyor. Acaba SSD buna sebep olabilir mi? Tecrübeli arkadaşların çözüm ve önerilerini bekliyorum. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Şöyle bir sisteme sahibim;
Ryzen 5 1600 AF.
RTX 2060 Evo OC.
G.Skill 8x2 3000 MHz.
Crucial 240GB.
Tüm sistem bileşenleri stok ayarlarda. Ancak oyunlarda istediğim FPS miktarını alamıyorum. CS:GO'da 100 civarı dolaşıyor FPS. PUBG'de ise Ultra ayarlarda 30'lara kadar FPS düşüşü yaşıyorum. Çok araştırdım ama sebebini bir türlü çözemedim. Arkadaşlarım RX580'le 80 FPS alırken ben neden bu kadar güçlü bir kartla bu kadar düşük FPS'ler alıyorum. Yardıma ihtiyacım var. Bu arada gözüme çarpan bir detayı sizinle paylaşmak istiyorum. HD Tune isimli uygulamada (C2) temperature kısmı sistem boşta iken sürekli olarak failed yazıyor derece ise 50'lerde geziyor. Acaba SSD buna sebep olabilir mi? Tecrübeli arkadaşların çözüm ve önerilerini bekliyorum. Kolay gelsin.
Darboğaz ihtimali var mıdır?

1600AF ve Ryzen 5 2600, RTX 2060 ve 5600 XT ekran kartlarıyla, bazı oyunlarda mekana bağlı olarak %20 - %25 arası darboğaz yapmaktadır. Ne yazık ki internette gördüğünüz darboğaz yapmaz fikri doğru değil.
İki sistemi de kendim bizzat denediğim için söylüyorum.

Dostum bende GTX 1650 Super var. İşlemci olarak 1600 AF var. CS GO da low ayarlarda 1920*1080'de 250-300 FPS alıyorum. Faceit anticheat programını açıp CS:GO da msi afterburner değerlerini paylaşır mısın?

SSD buna sebep olabilir. Yeterince veriyi iletemiyordur. Ben de yaşamıştım aynısını. Farklı bir ssd ile deneyin bir de. Kullanım ve sıcaklık değerlerinizi atar mısınız?

Yok.
Hocam after burner ile sıcaklık değerlerim stabil. CPU maks 65, GPU 75i geçmiyor.
1600AF ve Ryzen 5 2600, RTX 2060 ve 5600 XT ekran kartlarıyla, bazı oyunlarda mekana bağlı olarak %20 - %25 arası darboğaz yapmaktadır. Ne yazık ki internette gördüğünüz darboğaz yapmaz fikri doğru değil.
İki sistemi de kendim bizzat denediğim için söylüyorum.
Darboğaz illaki olucak ama rx580 kullanan insanın 80 aldığı yerse ben 30 alıyorsam bi yanlışlık yok mu sizce
R5 1600AF, 2060 ile az da olsa darboğaz yapabilir fakat bu değerler de fazla düşük. PSU’nuzun marka ve modeli nedir?
Hocam KCAS 700W 80plus kaliteli bir power supply

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    193,5 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı