R5 1600 Sistem Mavi Ekran Hatası

bmpoed18

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sistemimle başlayım:

ASUS PRIME B-350 PLUS BIOS: 4011
CORSAIR 8 GB 2400 MHZ CL16 (CMK8GX4M1A2400C16R)
AMD RYZEN 5 1600
GIGABYTE WINDFORCE GTX 1060 3 GB OC
SEAGATE BARRACUDA 1 TB 7200 RPM

Arkadaşlar ekran kartı haricindeki driverler güncel. Ekran kartını güncellemememin sebebi daha çok mavi ekran vermesi. Mavi ekrandan kurtulmak için RAM'i XMP modunda da çalıştırdım, frekansını da düşürdüm ve artırdım, 1.20 V yerine 1.3 V ve 1.35 V da verdim. Anakart üzerinde farklı slotlara da taktım. Aldığım hata ''VIDEO SCHEDULER INTERNAL ERROR'' ve ''MEMORY MANAGEMENT''

AIDA Raporu : Report.htm
Minidump : Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını bir bilgisayarcıda veya başka bir sistemde dene. RAM'leri MemTest üzerinden teste sok. Şimdilik aklıma gelenler bunlar sonuçları paylaşırsın. Veya başka bir ekran kartını da deneyebilirsin anakarta takıp. Ama "Memory Management" yazdığına göre RAM'de sorun var diye düşünüyorum.

@bmpoed18 , verdiğiniz aida raporunda RAM'inizi DIMM_B1 slotuna takmışsınız.
ramrapor.PNG

Ancak Asus anakartınızın manuelinde , tek slot Ram kullanıyorsanız DIMM_A2 slotuna takın der.
ram slot.PNG

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 295899

Ancak Asus anakartınızın manuelinde , tek slot Ram kullanıyorsanız DIMM_A2 slotuna takın der.
Eki Görüntüle 295900
Hocam belleği bütün slotlarda denedim fakat en stabil bu slotta çalıştığı için burada duruyor. Anakartın kitapçığında yazan slot dahil diğer slotlarda daha fazla hata alıyorum.
Ekran kartını bir bilgisayarcıda veya başka bir sistemde dene. RAM'leri MemTest üzerinden teste sok. Şimdilik aklıma gelenler bunlar sonuçları paylaşırsın. Veya başka bir ekran kartını da deneyebilirsin anakarta takıp. Ama "Memory Management" yazdığına göre RAM'de sorun var diye düşünüyorum.
Ekran kartını başka bilgisayarda denediğimde sıkıntı yok, bir kere bile mavi ekran almadım.
Eki Görüntüle 295899

Eki Görüntüle 295900
Bellekleri MemTest ile teste soktuğumda sıkıntı gözükmüyor fakat AIDA64 ile sadece RAM testi yapmak istediğimde 3. saniyede test duruyor. FAILED hatası alıyorum.
Yardım edecek kimse yok mu? @Ali Güngör @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı