R5 2600 PC'ye Linux dağıtım önerisi

Datronaero

Kilopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600 - B450M-K - RX590 Nitro+ - 2x16 GB RAM - Samsung 870 EVO 500GB SSD - ADATA SX6000LNP 256GB Nvme M.2 - Seagate ST2000DM008 2TB HDD - TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB HDD - Seagate Expansion Desktop 6 TB Harici Harddisk
Merhaba arkadaşlar. Windows yanına Linux kurmak istiyorum. Genel olarak tarayıcıdan video izlemek ve Minecraft, ETS 2 ve Stardew Valley gibi oyunlar oynayacağım. Tavsiye edeceğiniz dağıtımlar nelerdir? İşlemci olarak R5 2600, ekran kartı ise RX590 Nitro + kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Windows yanına Linux kurmak istiyorum. Genel olarak tarayıcıdan video izlemek ve Minecraft, ETS 2 ve Stardew Valley gibi oyunlar oynayacağım. Tavsiye edeceğiniz dağıtımlar nelerdir? İşlemci olarak R5 2600, ekran kartı ise RX590 Nitro + kullanıyorum.
Ubuntu'yu tavsiye edebilirim. Ben denemiştim, görünümü çok güzel.

EndeavourOS,
Crystal Linux,
CachyOS.

Bu dağıtımlara bakabilirsiniz.

EndeavourOS,
Crystal Linux,
CachyOS.

Bu dağıtımlara bakabilirsiniz.
EndeavourOs yüklemeye karar verdim ancak buradan hangisini seçmeliyim.
IMG_0666.jpeg

EndeavourOs yüklemeye karar verdim ancak buradan hangisini seçmeliyim.
Eki Görüntüle 1784771
LXDE, LXQT ve XFCE4 sadedir, GNOME, Cinnamon, Budgie ve KDE'nin görünüşleri biraz katıdır, animasyonları fazladır. i3 ise pencere yöneticisidir, tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz(Konfigurasyonu yeni kullanıcılar için zordur).

GNOME yükledim. Steam, spotify, minecraft, filezilla ve notepad++ yükledim. Yüklememi tavsiye edeceğiniz işine yarar dediğiniz program var mı? Şuan için tek sıkıntım yüklenen uygulamalar defauld ingilizce olarak geliyor. Ve sistem tam olarak türkçeleştirilmemiş. Onun dışında şuanlık bir problem yaşamadım. Oyunları açıp daha test etmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı