R5 5600X sistem RDR2 35 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Figo881

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, RDR2 oyununda Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 ile 2K Ultra ayarlarda MSAA X8 ile açıkken 30-35 arası FPS alıyorum. Normal mi? Değilse ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle MSAA'yı kısın, en fazla FPS öldüren o.
Ardından DDU rehberini uygulayın ve en güncel WHQL sürücüleri Nvidia'nın sitesinden indirip kurun.
Son olarak da tam oyun ayalarınızı ve oyun içi değerlerinizi paylaşın. Ek olarak oyun orijinal mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca Sürücüleri Yükle | NVIDIA sitesinde rtx3070 yok 3080 ve 3090 var daha önce yüklerken gigabyte'ın sitesinden kurmuştum.

MSAA'yı açmak yerine:
-Taa - High.
-Taa sharpness - Full.
-Resolution scale X1, 25.
-NVIDIA denetim masasından %100 keskinlik ayarları da denenebilir.

GTX 1660 Ti ile taa High ve %85 keskinlik ile gayet hoş bir görüntü elde ediyorum.

Hocam, TAA medium'da kalmalı. High'a çekmek sadece daha çok bulanıklık ekliyor. Malum bu oyunda ciddi bir AA sorunu var.

Merhaba, RDR2 oyununda Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 ile 2K Ultra ayarlarda MSAA X8 ile açıkken 30-35 arası FPS alıyorum. Normal mi? Değilse ne yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1.46'daki ayarlari yapin.

MSAA'yı açmayın ya da TAA - Medium ayarını kullanın.
TAA kullanırsanız TAA Sharpness'i yükseltin.
Resolution Scale'i x1,25 yapın.
Tree Tesselation'ı kapatın.
Water Refraction ve Water Physics ayarlarını düşürün.

Bu saydıklarım FPS'i çok düşürüyor.

Evet, normal. İsterseniz reflection, water quality, tree tesellation ayarlarını da kapatın.
Çok teşekkür ederim, msaa kapalı, reflection of msaa da kapalı. 55-60 arasında değişiyor. Görüntü de eskisinden farksız açıkçası. Temiz kurulum yapmaya gerek yok o zaman değil mi?

Geri
Yukarı