Çözüldü R5 5600X ve RX 5600 XT sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Guttss

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston DDR4 8x2 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung M2 SSD 970 EVO 1TB
Ekran kartı
AMD Radeon RX 5600 XT
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Merhaba,
Bilgisayarım birkaç gündür mavi ekran hatası veriyor. CMD üzerinden bozuk dosyaları ayıkladım ve güncelledim.
Fakat sorunum hala devam ediyor. Mavi ekran alma dışında da son birkaç gündür kapanmalar oluyor.
CPU %100 kullanımda sıcaklık 60 derece, GPU %100 kullanımda sıcaklık 83 değerlerini gördüm.
Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Minidump dosyaları: asd.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1711652799421.png

Sayfayı daha çok büyültemedim fakat aldığın hata disk kaynaklı.

Kod:
Sistem, verileri işlem günlüğüne gönderemedi. Birim Kimliği: F:, Cihaz Adı :\Device\HarddiskVolume7 içinde bozulma olabilir.

Hata durumu: Varolmayan bir aygıt belirtildi.

Cihaz GUID'si: {2b36ea7d-ac3f-008e-956a-4952a3d4f474}
 Cihaz üreticisi:
 Cihaz modeli: Patriot Burst
 Cihaz düzeltmesi: SBFMJ1.3
 Cihaz seri numarası: 3F5F07970F6800453339
 Veri yolu türü: SATA

Hatayı veren cihaz Patriot. Bunu çıkar. Bir de Kingston marka flash bellek sisteme bağlı mı şu anda?
Disklerinde CRC timeout ve yazma hataları var. HD Tune üzerinden disklerinin sağlık kısımlarını paylaş. Olay görüntüleyicisi yönetim olayları raporunu da paylaş.

Merhaba öncelikle teşekkür ederim. HD Tune üzerinden sağlık görüntüsü alamadım ama tarama veya başka programlar ile aldığım tüm verileri sizinle paylaşacağım. Ek bilgi geçmek gerekirse, kullanmış olduğum M.2 SSD için herhangi bir soğutucu kullanmıyorum ve öğrendiğim bazı bilgilere göre çok ısınma olduğunda hata verip mavi ekran verme, bilgisayarı kapatma gibi olaylar olabiliyormuş ama tabii ki dayanağı olmayan bir bilgi, ilginize teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 8
  • Tarama.png
    Tarama.png
    44,9 KB · Görüntüleme: 6
  • 7.png
    7.png
    86,7 KB · Görüntüleme: 10
  • 6.png
    6.png
    215,1 KB · Görüntüleme: 6
  • 5.png
    5.png
    69,1 KB · Görüntüleme: 4
  • 4.png
    4.png
    78,4 KB · Görüntüleme: 4
  • 3.png
    3.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 4
  • 2.png
    2.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 12
@Guttss olay loglarını (yönetim olayları) paylaş. Bir de CrystalDiskInfo'daki verileri ondalık yaparak tekrar at.

Memtest86 uygular mısınız?

Merhaba açıkçası tam olarak dediğiniz gibi yapmak isterdim ama halihazırda olan USB belleğim bozukmuş ve yenisini almaya vakitim olmadı ama belki yine de iş görür diye Windows üzerinden yaptığım işlemin görselini atacağım size ikisinde de bir sorun yoktur olarak gözüküyor. En yakın zamanda da USB bellek alıp dediğiniz gibi yaptıktan sonra sonucu paylaşacağım.

@Guttss olay loglarını (yönetim olayları) paylaş. Bir de CrystalDiskInfo'daki verileri ondalık yaparak tekrar at.

@Spyhis özür diliyorum olay loglarını paylaşmayı unutmuşum. Olay dosyası_1055.MTA

Dosya Ekleri

• memory.png
    memory.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    67,8 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    60,9 KB · Görüntüleme: 4
1711652799421.png

Sayfayı daha çok büyültemedim fakat aldığın hata disk kaynaklı.

Kod:
Sistem, verileri işlem günlüğüne gönderemedi. Birim Kimliği: F:, Cihaz Adı :\Device\HarddiskVolume7 içinde bozulma olabilir.

Hata durumu: Varolmayan bir aygıt belirtildi.

Cihaz GUID'si: {2b36ea7d-ac3f-008e-956a-4952a3d4f474}
 Cihaz üreticisi:
 Cihaz modeli: Patriot Burst
 Cihaz düzeltmesi: SBFMJ1.3
 Cihaz seri numarası: 3F5F07970F6800453339
 Veri yolu türü: SATA

Hatayı veren cihaz Patriot. Bunu çıkar. Bir de Kingston marka flash bellek sisteme bağlı mı şu anda?

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı