R7 265 ve E5450 Sistem Isınıp Kapanıyor

mehmet0131

Centipat
Normalde PC ısındığında kendini resetler fakat bazen kapanıyor. PC geri açılmıyor bir süre, açmaya çalıştıgımda bazen PSU'nun oradan tık diye bir ses geliyor.

R7 265.
Xeon E5450.
8 GB DDR2.
P5Q SE anakart.

Gece oyun oynarken GPU 65-67 derece, CPU ise 79-82 dereceler deydi.

Peki ya anakartın kaç dereceydi? Anakartının kuzey köprüsüne oyun oynarken elinle dokun yakıyor mu elini 1-2 saniye içinde? Yok yakmıyorsa sürekli sıcaklıklara bak, eğer dediğin değerler parçalarının maximum değerleriyse, anakartın elini yakacak kadar ısınmıyorsa güç kaynağından şüphelen, bu arada güç kaynağının markası nedir?
O işlemci için o sıcaklık fazla.
Hayır değil, 100 dereceye kadar kapatmaz ve 80 derecelerde rahatlıkla çalışır, 90 üstüne çıkmadıkça sıkıntı yoktur bilgisayar işlemcilerinde, +15-20 senelik ömürleriyle bozulması çok zor parçalardır.

Peki ya anakartın kaç dereceydi? Anakartının kuzey köprüsüne oyun oynarken elinle dokun yakıyor mu elini 1-2 saniye içinde? Yok yakmıyorsa sürekli sıcaklıklara bak, eğer dediğin değerler parçalarının maximum değerleriyse, anakartın elini yakacak kadar ısınmıyorsa güç kaynağından şüphelen, bu arada güç kaynağının markası nedir?

Hayır değil, 100 dereceye kadar kapatmaz ve 80 derecelerde rahatlıkla çalışır, 90 üstüne çıkmadıkça sıkıntı yoktur bilgisayar işlemcilerinde, +15-20 senelik ömürleriyle bozulması çok zor parçalardır.
Güç kaynağının üzerinde bir şey yazmıyor.
biraz eski ondan dolayı bilmiyorum markasını bugün anakart kuzey köprüsüne oyun oynarken değicem teşekkür ederim
O işlemci için o sıcaklık fazla.
Pek bilmiyorum fakat bi iki yerde xeon işlemciler fazla ısınıyor diye bişe görmüştüm

Daha yeni PC'yi açtım açılırken PSU'nun oradan sanki elektrik çarpar gibi bir ses ve görüntü geldi

Anakartınız da ısınmıyorsa tek seçenek güç kaynağınızın arızalı olduğudur, 80 derecede hiçbir işlemci kapanmaz, 100 dereceye ulaşırsa bilgisayar kendini kapattırır, şu an bilgisayarınız çalışıyor yani? ama bu yaşadığınız olaydan sonra bilgisayarı kullanmamanız gerek, güç kaynağı diğer parçalarınızı da bozabilir.

Anakartınız da ısınmıyorsa tek seçenek güç kaynağınızın arızalı olduğudur, 80 derecede hiçbir işlemci kapanmaz, 100 dereceye ulaşırsa bilgisayar kendini kapattırır, şu an bilgisayarınız çalışıyor yani? Ama bu yaşadığınız olaydan sonra bilgisayarı kullanmamanız gerek, güç kaynağı diğer parçalarınızı da bozabilir.

PC'yi daha yeni açtım 15 dakika falan sürdü kapanması anakartta elimi yakcak sıcaklık olmasa da sıcaktı yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı