RAM Bellek sorununu nasıl anlarım?

ArdanucAKAR

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PES 2020 oynarken sürekli mavi ekran alıyorum ve bu aldığım mavi ekranlar sürekli değişiyor. İnternetten baktım, RAM belleklerimle ilgili bir problem olduğuna dair bir fikir oluştu ve RAM'leri söktüm. 4 slotumda olan RAM'lerin 2'si kit şeklinde ve kit olmayanlara göre bir farkı keşfettim. Bu aşağıda da fotoğrafını gördüğünüz kit RAM'ler diğerlerinden farklı. Bu sorunu yeni farkettim. Firma ile iletişime geçsem sorunum çözülür mü?

Dosya Ekleri

• IMG_20200219_160813.jpg
    IMG_20200219_160813.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 37
Kit şeklinde almanıza rağmen mi farklı? Eğer öyleyse firma ile iletişime geçebilirsiniz dediğiniz gibi.
RAM sorunlarınızı ise Memtest86 ile test edebilirsiniz.

• Toplam sisteme kaç çubuk takılı?
  • Bellekleri kit halinde mi yoksa tek tek mi altın?
  • Memtest86 testi yaptın mı?
  • XMP veya elle frekans yükseltme yapıyor musun?
  • Hız aşırtma yapıyor musun?
  • Minidump ve attığım program ile sisteme takılı tüm belleklerin değerlerini fotoğraf şeklinde paylaşır mısın?

Kit şeklinde almanıza rağmen mi farklı? Eğer öyleyse firma ile iletişime geçebilirsiniz dediğiniz gibi.
RAM sorunlarınızı ise Memtest86 ile test edebilirsiniz.
Fiziksel olarakta diğerlerinden farklılar aynı marka model olmalarına rağmen fotoğrafı yakınlaştırırsanız eğer ortadaki çentik kısmının sağında kalan tarafta bir eksiklik var hem arkasında hemde önünde bu RAM'leri çıkardığımdan beri hata veren oyunu oynuyorum daha 1 kere mavi ekran vermedi.
Fiziksel olarakta diğerlerinden farklılar aynı marka model olmalarına rağmen fotoğrafı yakınlaştırırsanız eğer ortadaki çentik kısmının sağında kalan tarafta bir eksiklik var hem arkasında hemde önünde bu RAM'leri çıkardığımdan beri hata veren oyunu oynuyorum daha 1 kere mavi ekran vermedi.
  • Toplam sisteme kaç çubuk takılı?
  • Bellekleri kit halinde mi yoksa tek tek mi altın?
  • Memtest86 testi yaptın mı?
  • XMP veya elle frekans yükseltme yapıyor musun?
  • Hız aşırtma yapıyor musun?
  • Minidump ve attığım program ile sisteme takılı tüm belleklerin değerlerini fotoğraf şeklinde paylaşır mısın?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı