Razer Blackshark V2 X vs. Blackshark V2

@Firevs hocamın dediği gibi V2'de gerçek, V2 X'de sanal 7.1 varsa diğer artıları da göz önünde bulundurarak V2 almam daha mı mantıklı?
İkiside sanal 7.1 var birinde Windows'un herkese verdiği 7.1 var. V2 modelinde ise THX lisanslı 7.1 var. Sanal işini bir tık daha iyi yapıyor ama dediğim gibi tercih meselesi bazı insanlar stereo olarak kullandığından size kalmış. Ek olarak ses ve mikrofon ekolayzır ayarı da mevcut. Varsa bütçeniz sesi daha iyi olduğundan V2 öneririm.

İkinci attığınız kulaklıkta ise gerçek 7.1 var.
@Firevs hocamın dediği gibi V2'de gerçek, V2 X'de sanal 7.1 varsa diğer artıları da göz önünde bulundurarak V2 almam daha mı mantıklı?
Gerçek 7.1 değil o. Gerçek 7.1, 7 hoparlör 1 tane de subwoofer ile yapılan sinema sistemlerinde olur. Duruşu de şöyledir:
images (1).jpeg
Piyasadaki kulaklıkların neredeyse tamamı bu deneyimi simüle etmeye çalışan yazılımlara sahiptir, yani hepsi sanaldır. Piyasada gerçek 7.1 diyebileceğimiz (Ben böyle demeyi doğru bulmuyorum.) az sayıdaki kulaklıklardan birini aşağıya bırakıyorum.
Bu kulaklığın bile 7.1 deneyimi ne seviyede tartışılır.

Gerçek 7.1 değil o. Gerçek 7.1, 7 hoparlör 1 tane de subwoofer ile yapılan sinema sistemlerinde olur. Duruşu de şöyledir:
Piyasadaki kulaklıkların neredeyse tamamı bu deneyimi simüle etmeye çalışan yazılımlara sahiptir, yani hepsi sanaldır. Piyasada gerçek 7.1 diyebileceğimiz (ben böyle demeyi doğru bulmuyorum.) Az sayıdaki kulaklıklardan birini aşağıya bırakıyorum.
Bu kulaklığın bile 7.1 deneyimi ne seviyede tartışılır.

Hocam bilmiyordum kusura bakmayın. Ben gerçek 7.1 olarak biliyordum.

İkiside sanal 7.1 var birinde Windows'un herkese verdiği 7.1 var. V2 modelinde ise THX lisanslı 7.1 var. Sanal işini bir tık daha iyi yapıyor ama dediğim gibi tercih meselesi bazı insanlar stereo olarak kullandığından size kalmış. Ek olarak ses ve mikrofon ekolayzır ayarı da mevcut. Varsa bütçeniz sesi daha iyi olduğundan V2 öneririm.
Sanırım 400 TL edecek pek fark yok. Daha düşük seviye bir kulaklıktan geçeceğim için V2 X'in sesinin çok iyi geleceğine inanıyorum. Windows'un 7.1'i ile THX arasında 400 TL'lik bir fark yok V2 X alıyorum o halde.

Sanırım 400 TL edecek pek fark yok. Daha düşük seviye bir kulaklıktan geçeceğim için V2 X'in sesinin çok iyi geleceğine inanıyorum. Windows'un 7.1'i ile THX arasında 400 TL'lik bir fark yok V2 X alıyorum o halde.
Yukarıda yazdığım gibi tek fark 7.1 değil ona göre gözden geçirin ikisinin sürücülerdeki ses farkı bile var ama dediğim gibi gene size kalmış ve iade kabul eden yerden alın mümkünse.

Gerçek 7.1 Asus Rog Centurion kullandım ve iade ettim.İncelemem:
Kulaklıklarda gerçek 7.1 pratikte çok kötü. Müzik ve filmde berbat ötesi ses kalitesi elde ederken oyunda da yön tayininde 7.1 ev sinema sistemi gibi değiller. İyi yazılımlı sanal 7.1 ile daha iyi ses kasılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı