Sürprizbozan RDR 2 hayal kırıklığı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Babanın aldığı sistemle RDR2 oynamaya devam mı genç? Oyunu da baban almıştır 2 ay yalvarmışsındır şimdi sen baba ne olur arkadaşlarımda var bende yok diye :D

15 sayfa boyunca uzamış olan konu da bir tek doğru düşünen sensin. Sayın Recep Baltaş'ı ödülünü vermek üzere sahneye davet ediyoruz.
Ben doğru düşünüyorum demedim ki :) Bak savunduğum şey şu. Bir oyun birisine göre kötü gelebilir. Mesela ben Alan Wake'e 6.2 saat verdim ama gram beğenmedim. Bak beğenmedim diyorum kalitesiz çöp bir yapım demiyorum. Ben beğenmedim arkadaşım bana hitap etmedi. Ama oyuncuların çoğunlu ne diyor "kaliteli" bir yapım. Benim beğenmemem bu oyunu kalitesiz yapmaz. Bana göre kötü ama.

Yahu tamam işte. Adama demek ki oyun kalitesiz gelmiş ne var bunda? Kalitesiz dedi diye Rockstar şirketi kapatacak mı tamamen? Ne saçma bir şey bu ya. Kalitesiz diyor diye konuyu uzattıkça uzatıyorsunuz. Sana kaliteli gelen oyun bana kaliteli gelmez bu böyle devam eder. Adamı boş yere linçliyorsunuz aslında.

Adama sabahtan beri gülücük atıyor diyorsunuz sende iki saattir beğenmedim atıp duruyorsun. Cins misiniz nesiniz anlamadım ki. Diğeri de gülücük atıp atıp duruyor hasta mıdır nedir :D adam engelli listem de şimdi fark ettim gülücük at dur kanka sevin biraz @Penetrator God.

Bir gün genç dostum baban ya da sen çalışıp para biriktirip iyi bir bilgisayar aldığın zaman burada temelsizce kötülediğin RDR 2 ilk olarak oynayacağın oyunlardan biri olacaktır muhtemelen ve o zaman oyunu tüm görkemiyle deneyim edebildiğinde burada yazdığın troll saçmalıklarını hatırlayıp utanmanı diliyorum. En başından beri cevap bile veremeyip herkese gülücük atıp duran sendin ama bütün konu da gülünecek tek kişi aslında yine sendin. Sen bir şakasın dostum kusura bakma. Senin adına üzgünüm.

Sığ bir yorum olmuş ama tabi ki oyunun olumsuz yanları da var. Hikaye yorumu kişiden kişiye değişir. Bence hikayesi çok iyi ama anlatım tarzı ve bazı olayları uzatmaları nedeniyle bazen bayıyor. Benim için hikaye çok önemli değil, işin sosudur. Oyun tasarımı, mekanik çeşitlilik ve zenginlik en önemli unsurlar, sonuçta oyun oynuyoruz.
Ve oyun tasarımı, mekanikleri, görsellik o kadar iyi ki: çıktığı dönemi geçtim, günümüzde hala pek çok AAA oyun bu unsurlar söz konusu olduğunda bu oyunun yanına bile yaklaşamıyor.
Bu yüzden kesinlikle "RDR 2 hayal kırıklığı" değildir.

Bak bu da artık fan boyluk oluyor işte. Tamam şu an tepede olan oyun bu. Ama daha iyisi gelirse yine Rockstar'dan gelir kısmı doğru bir yorum değil.

GTA 6''i bekliyoruz bakalım, o geçecek gibi duruyor. Hem hikayesi de dramatikten ziyade daha aksiyon dolu olur muhtemelen. Böylece hikayeci arkadaşlar da hayal kırıklığı yaşamazlar.

Bak bu da artık fan boyluk oluyor işte. Tamam şu an tepede olan oyun bu. Ama daha iyisi gelirse yine Rockstar'dan gelir kısmı doğru bir yorum değil.

Emin ol hiç Rockstar fanboyu değilim hatta tersine. GTA 5'in sadece açık dünyasını severim hikayesi vs. leştir benim için. Diğer GTA oyunları da farksızdır beni çok cezbetmez ama oynarım yani. Şöyle bir şeyi kabul etmek lazım bu adamlar bu sektörün kralı gibi bir şey. Adamlar ne getirse tüm oyunlara ekleniyor. EA, Ubisoft gibi firmalar her sene aynı oyunu çıkarırsa tek umudumuz Rockstar gibi gözüküyor bu tarz büyük oyunlardan.

Emin ol hiç Rockstar fanboyu değilim hatta tersine. GTA 5'in sadece açık dünyasını severim hikayesi vs. leştir benim için. Diğer GTA oyunları da farksızdır beni çok cezbetmez ama oynarım yani. Şöyle bir şeyi kabul etmek lazım bu adamlar bu sektörün kralı gibi bir şey. Adamlar ne getirse tüm oyunlara ekleniyor. EA, Ubisoft gibi firmalar her sene aynı oyunu çıkarırsa tek umudumuz Rockstar gibi gözüküyor bu tarz büyük oyunlardan.
Arkadaşlar bence bu tartışma burada bitsin. Sadece anlamamız gereken bir şey var. Bir şey size kötü geliyorsa herkese kötü gelmiyordur. Bunun sınırını bilmemiz lazım. Siz bir ürün sunsanız ve bunu bir insan beğenmeyip kalitesiz dese hoşunuza gider mi? Ama aynı zamanda 10 kişi birden çok kaliteli diyor. Umarım demek istediğimi anlarsınız.

Son düzenleme:
Farklı unsurlar söz konusu olduğunda diğer firmalar da gayet iyi işler yapıyor. Mesela Elden Ring hem açık dünya hem de combat mekaniklerinde sunduğu çeşitlilik açısından muhteşem bir oyun.
Ama söz konusu yaşayan bir açık dünya, bu dünyada yapabildiklerin açısından sunulan mekanik çeşitlilik, çok iyi bir combat tasarımı bir de muhteşem bir görselliği aynı oyunda sunmak ise bunu Rocksar kadar iyi yapabilen başka bir firma yok.

Bu arada arka arkaya yorumlar geldğinden cevapları yanlış kişilere göndermiş olabilirim,

Bir de yanlış anlaşılmasın Elden Ring'e laf etmedim, yılın oyunudur kendileri.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı