Sürprizbozan RDR 2 hayal kırıklığı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ne yani hikâye Arthur ölüyor diye kötü mü? :D Alışmışsınız tabii süper kahraman filmlerine, karakter önüne gelen herkesi yensin her şeyi kazansın istiyorsunuz. RDR 2'nin hikâyesi öyle bir hikâye değil.
Öyle bir alışılmış ki hem de, silah ve level yükseltmesi olmadığından dolayı yakınan bile var.

Hocam ben anlamadım, madem bu kadar klişe ve her şey çok tahmin edilesi, Morgan'ın ölümüne neden bu kadar şaşırdınız ve inanamadınız?

Az önce oyunu detaylı bir şekilde oynayarak bitirdim her anından zevk almaya çalıştım şu an beni linç edecekler olabilir fakat o kadar övdüğünüz yere göğe sığdıramadığınız oyun bu muydu diyorum size.
Oyun çok kaliteli buna hiçbir lafım olamaz grafikleriyle oynanışıyla gerçekçiliğiyle çok iyi. Fakat hikayesi berbat.
Tam yükseleceğim morgan olarak oynuyorum fakat morgan ölüyor gerçekten biliyor musunuz inanmadım başta farklı karakterle oynatmaya başlayınca ki o kopukluk o duygunun yitişini tarif edemem sanki ondan sonra DLC oynuyormuşum gibi hissettim ve gerçekten morgan ölmüş. Oyunun sonu geldiğinde ağzım açık kaldı bu şekilde bitmesine aşırı klişe aşırı pata küte.

Bunca yıl bekledim oynamak için fakat sonuç hüsran.
Çok kaliteli bir oyun tekrar söylüyorum fakat hikayesi asla sizi ayakta tutacak hırslandıracak motive edecek merak ettirecek bir hikaye değil.
Tabii her hikaye 12 yaş çocuklara göre mutlu bitecek değil mi? Hep mutlu son olmak zorunda.

Of ya Arthur herkesi öldürüp 3 milyon dolar para kasıp nasıl tanrı olamazsın 😡😡😡

Az önce oyunu detaylı bir şekilde oynayarak bitirdim her anından zevk almaya çalıştım şu an beni linç edecekler olabilir fakat o kadar övdüğünüz yere göğe sığdıramadığınız oyun bu muydu diyorum size.
Oyun çok kaliteli buna hiçbir lafım olamaz grafikleriyle oynanışıyla gerçekçiliğiyle çok iyi. Fakat hikayesi berbat.
Tam yükseleceğim morgan olarak oynuyorum fakat morgan ölüyor gerçekten biliyor musunuz inanmadım başta farklı karakterle oynatmaya başlayınca ki o kopukluk o duygunun yitişini tarif edemem sanki ondan sonra DLC oynuyormuşum gibi hissettim ve gerçekten morgan ölmüş. Oyunun sonu geldiğinde ağzım açık kaldı bu şekilde bitmesine aşırı klişe aşırı pata küte.

Çok kaliteli bir oyun tekrar söylüyorum fakat hikayesi asla sizi ayakta tutacak hırslandıracak motive edecek merak ettirecek bir hikaye değil.
Spoiler uyarısı olmalıydı?

Spoiler uyarısı olmalıydı?
Pardon varmış zaten.

İlk çıktığında da hikaye ve oynanıştaki ağırlıktan çok bahsedilmişti biraz beklenti meselesi böyle durumlar LOTR dizisi çöp çıkacak bekliyordum görselleri yetti hiç beklenti olmayınca ve bedava olunca keyif alıyor insan 😊

Bitirdin mi? Sen sevmemiş olabilirsin ancak "Yeteri kadar kaliteli değil." demek sana kalmadı. 46 milyon satış yapmış, 97 puan almış bir oyun mu kalitesiz? :D Sorun oyunda değil sende.
Bir şeyin çok beğenilmesi kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Cumali Ceber gişe rekoru kırdı kaliteli mi şimdi? Üstüne para verseler izlemem. Kalitesiz şeyler de toplum tarafından beğenilir. Sosyal medyada saçma sapan videolar çekerek milyon takipçili insanlar var. Kaliteli içerik mi üretiyorlar şimdi.

Bir şeyin çok beğenilmesi kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Cumali Ceber gişe rekoru kırdı kaliteli mi şimdi? Üstüne para verseler izlemem. Kalitesiz şeyler de toplum tarafından beğenilir. Sosyal medyada saçma sapan videolar çekerek milyon takipçili insanlar var. Kaliteli içerik mi üretiyorlar şimdi.

Ne alakası var? Cumali Ceber de RDR 2 gibi tüm değerlendirme platformlardan tam puan aldı mı? :D Yaptığın karşılaştırma mantıksız.

Rdr2yi kurdugum gun sildim. 4 saat zor oynayabildim. Çok ağır gidiyor, boş zaman lazım.
Katılıyorum, oyunu ben de beğenmedim. Grafikleri dışında hiçbir artısı yok benim için. Oynanış çok hantal, hikaye de pek iyi gelmedi bana açıkçası. Öyle övüldüğü gibi 101/100 puanlık bir şey olarak göremedim. Hatta "oynanış olarak, metro mu RDR mi?" Diye sorsalar düşünmeden metro derim. Oynanış tarafını "gerçekçi aksiyon" yapalım diye berbat etmişler.

Ayrıca bazı arkadaşlar witcher 3 övenlere laf atıyorlardı. "Fanboysunuz siz" diye. Bu başlığı kaydedeyim de, birdaha öyle diyen birini görürsem bu sayfanın linkini atarım. Görsünler fanboyluk nasıl oluyormuş :D

Eğer bilgisayarı açayım oyun oynayayım kafa dağtayım diye oynadıysanız zaten oyundan alıcağınız maksimum şey bu.

Sorun sanki sizde gibi kabullenseniz iyi olur aslında. Bende mesela Elden Ring gibi bir şaheseri bir türlü ısınamıyorum ama çok kaliteli bir oyun olduğunun farkındağım. Kalitesiz olan benim oyun zevkim.

Geri
Yukarı