Sürprizbozan RDR 2 hayal kırıklığı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeterince hızlı değil GoW daha hızlı 1 numara.

Evet hatta Arthur'un Kratos gibi özel güçleri de yok, Arthur attığı baltayı geri de çağıramıyor. Bu RDR 2 ne biçim oyun ya!
:D

Düzenleme: Bir de mesaja "Muhteşem" ifadesi atmış, ironi olduğunu da anlamadı sanırım :D

Bu kadar iyi işlenmiş bir hikayeye de tü kaka denmez ya... Oyun A'dan Z'ye en ufak ayrıntısı düşünülerek yapılmış. Görselini koyduğum sahne bütün oyunu etkiliyor. Ama oynarken ne kadar önemli olduğunu anlamıyorsunuz... Oyunun hikayesi o kadar iyi ki adamın ölmesine sinirleniyorsunuz. Oyun o derece sizi içine çekiyor. Bunu yapabilen kaç oyun var? Ben en son bu hisse bir oyunda değil, Game Of Thrones izlerken Ned Stark olayında kapılmıştım. Düşünün artık oyun ve hikaye o kadar güzel ki sizi öfkelendiriyor. Şu sıralar ikinci kez oynuyorum. İkinci seferde bile hikaye beni aynı şekilde içine sürüklüyor. Böyle bir oyun ne oynanış olarak, ne de hikaye olarak bir daha gelir mi bilmiyorum. Keyfini çıkarın o yüzden.

Dosya Ekleri

• 20221125220828_1.jpg
    20221125220828_1.jpg
    409,1 KB · Görüntüleme: 28
Hakikaten mükemmel bir inceleme olmuş tebrik ediyorum(!)

İnsanların bu tarz sevilen içerikleri sırf popüler diye beğenmeyenleri takmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu tarz insanlar hep varlar o yüzden takmaya pek gerek yok. Tabi mantıklı sebepler sunup oyunu eleştirenlerden bahsetmiyorum. "Ben çok az bilinen, niche oyunları severim" falan kafaları çok boş işler. Yeri geldiğinde indie oyunu da bağrına basabilmelisin, yeri geldiğinde bu tarz herkes tarafından sevilen oyunları da.

Hakikaten mükemmel bir inceleme olmuş tebrik ediyorum(!)

İnsanların bu tarz sevilen içerikleri sırf popüler diye beğenmeyenleri takmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu tarz insanlar hep varlar o yüzden takmaya pek gerek yok. Tabi mantıklı sebepler sunup oyunu eleştirenlerden bahsetmiyorum. "Ben çok az bilinen, niche oyunları severim" falan kafaları çok boş işler. Yeri geldiğinde indie oyunu da bağrına basabilmelisin yeri geldiğinde bu tarz herkes tarafından sevilen oyunları da.
Hocam normalde takmıyorum ben böyle tiplemeleri ancak bence konu sahibi arkadaş bu tarz bir tip değil. Oyunu oynamış, gerçekten beğenmemiş ve neden beğenmediğini de açıklamaya çalışmış kendince. Ana karakterin ölmesi kararına epey kızmış bana soracak olursan, ki dediğim gibi bu bile oyunun bir şeyleri başardığının bir göstergesidir zaten.

Yani sırf başkaları beğendiği için değil de gerçekten kendi beğenmediği için bu konuyu açmış gibi geldi bana.

Bu kadar iyi işlenmiş bir hikayeye de tü kaka denmez ya... Oyun A'dan Z'ye en ufak ayrıntısı düşünülerek yapılmış. Görselini koyduğum sahne bütün oyunu etkiliyor. Ama oynarken ne kadar önemli olduğunu anlamıyorsunuz... Oyunun hikayesi o kadar iyi ki adamın ölmesine sinirleniyorsunuz. Oyun o derece sizi içine çekiyor. Bunu yapabilen kaç oyun var? Ben en son bu hisse bir oyunda değil, Game Of Thrones izlerken Ned Stark olayında kapılmıştım. Düşünün artık oyun ve hikaye o kadar güzel ki sizi öfkelendiriyor. Şu sıralar ikinci kez oynuyorum. İkinci seferde bile hikaye beni aynı şekilde içine sürüklüyor. Böyle bir oyun ne oynanış olarak, ne de hikaye olarak bir daha gelir mi bilmiyorum. Keyfini çıkarın o yüzden.
Ben burda adamı yere yıkmıştım kötü mü oldu acaba xd

Hocam normalde takmıyorum ben böyle tiplemeleri ancak bence konu sahibi arkadaş bu tarz bir tip değil. Oyunu oynamış, gerçekten beğenmemiş ve neden beğenmediğini de açıklamaya çalışmış kendince. Ana karakterin ölmesi kararına epey kızmış bana soracak olursan, ki dediğim gibi bu bile oyunun bir şeyleri başardığının bir göstergesidir zaten.

Yani sırf başkaları beğendiği için değil de gerçekten kendi beğenmediği için oyunu sevmemiş gibi geldi bana.
Ben bu tarz insanlarla çok haşır neşir olduğumdan "O kadar övdüğünüz yere göğe sığdıramadığınız oyun bu muydu?" falan tarzı yorumlar tanıdık geliyor. :D Oyundan çok, siz ne hakla övüyosunuz bu oyunu çöp bu yaklaşımı gibi geldi bana.

Bu konu hala uzamaya devam mı ediyor? Biz ne zaman öğreneceğiz acaba yorum yapmayı bilmiyorum. Bir adım ileri gidemiyoruz biz de yok abi olmuyor. Oyunu beğenmiyorum dediğin zaman linç tayfası doluşuyor hemen konuya. Millet zorunda mı sizin sevdiğiniz beğendiğiniz oyunu sevmeye beğenmeye? Burada herkes RDR2 övse sabaha kadar konuşsa gıkınız çıkmaz.

Bu konu hala uzamaya devam mı ediyor? Biz ne zaman öğreneceğiz acaba yorum yapmayı bilmiyorum. Bir adım ileri gidemiyoruz biz de yok abi olmuyor. Oyunu beğenmiyorum dediğin zaman linç tayfası doluşuyor hemen konuya. Millet zorunda mı sizin sevdiğiniz beğendiğiniz oyunu sevmeye beğenmeye? Burada herkes RDR2 övse sabaha kadar konuşsa gıkınız çıkmaz.
Ama şöyle bir şey var. Beğenmiyorum demek farklı kalitesiz demek farklı. Adam dese ki arkadaşım bana hitap etmedi, oyunun iyi veya kötü olması beni ilgilendirmez. Kimse bir şey demez ama arkadaş herkesin yorumuna "hahaha" atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı