Sürprizbozan Red Dead Redemption 2 Dutch sizce haklı mıydı?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Dutch ilk başta ilkeleri olan ve yanındaki Arthur, John vesaire kişilere bu ilkelerini öğreterek büyüten birisiydi. Zaman geçtikçe Dutch ilkelerinden vazgeçmeye başladı. Dutch ilkelerinden vazgeçmeden önce Van Der Linde çetesi sadece hayatını idame ettirebilmek için kötü işler yapıyordu. Dutch ilkelerinden vazgeçmeye başlayınca, yaptığı kötülüklerden keyif almaya başladı. Oyunun başındaki Dutch bir kadına asla zarar vermezdi, oyunun sonlarındaki Dutch yaşlı bir kadını kandırıp ö****ecek kadar kötüleşti. Bu değişime de Dutch'ın yanında, Dutch'ın ilkeleriyle büyüyen John ve Arthur ayak uyduramadı. Çünkü onlar hayatını idame ettirebilmek için kovboyluk yapan ama kalpleri kötü olmayan kişilerdi. Arthur ve John değişime ayak uyduramayınca Dutch da fazlalıklardan kurtulma yönünde hareket etti. Zaten 1. oyunda Dutch'ın, John ve Abigail'e dedikleri değişimi tamamen anlatıyor.

RDR2'yi 3 kere bitirmiş biri olarak. Dutch'ın aslında Hosea'nın ölümünden sonra tamamen yanılmaya başladığını ve zaten içinde hep bastırdığı psikopat bir tarafının olduğunu düşünüyorum. En sonunda ailesi gibi gördüğü Hosea ölünce kafayı yedi. Micah gibi bir dalkavuğun sözlerine uyarak da çeteyi ölüme sürükledi. Ama Hosea'nın ölümünden öncesine bakarsak. Dutch idealist bir adamdı. Özgürce yaşamaya çalışıyordu. Yeni yeni başlayan Amerikan emperyalizminden nefret ediyordu. Aslında bu oyunda leviticus Cornwall'ın ölümünden önceki sahnede anlatılmıştı. Dutch'ın geçmişine bakarsak. Hosea ve Arthur'la tek kurşun atmadan banka soyup, bunları da fakirlere dağıtmasıyla aslında önceden onurlu biri olduğunu anlıyoruz.

RDR2'yi 3 kere bitirmiş biri olarak. Dutch'ın aslında Hosea'nın ölümünden sonra tamamen yanılmaya başladığını ve zaten içinde hep bastırdığı psikopat bir tarafının olduğunu düşünüyorum. En sonunda ailesi gibi gördüğü Hosea ölünce kafayı yedi. Micah gibi bir dalkavuğun sözlerine uyarak da çeteyi ölüme sürükledi. Ama Hosea'nın ölümünden öncesine bakarsak. Dutch idealist bir adamdı. Özgürce yaşamaya çalışıyordu. Yeni yeni başlayan Amerikan emperyalizminden nefret ediyordu. Aslında bu oyunda leviticus Cornwall'ın ölümünden önceki sahnede anlatılmıştı. Dutch'ın geçmişine bakarsak. Hosea ve Arthur'la tek kurşun atmadan banka soyup, bunları da fakirlere dağıtmasıyla aslında önceden onurlu biri olduğunu anlıyoruz.
Katılıyorum.

RDR2'yi 3 kere bitirmiş biri olarak. Dutch'ın aslında Hosea'nın ölümünden sonra tamamen yanılmaya başladığını ve zaten içinde hep bastırdığı psikopat bir tarafının olduğunu düşünüyorum. En sonunda ailesi gibi gördüğü hosea ölünce kafayı yedi. Micah gibi bir dalkavuğun sözlerine uyarak da çeteyi ölüme sürükledi. Ama Hosea'nın ölümünden öncesine bakarsak. Dutch idealist bir adamdı. Özgürce yaşamaya çalışıyordu. Yeni yeni başlayan Amerikan emperyalizminden nefret ediyordu. Aslında bu oyunda leviticus Cornwall'ın ölümünden önceki sahnede anlatılmıştı. Dutch'ın geçmişine bakarsak. Hosea ve Arthur'la tek kurşun atmadan banka soyup, bunları da fakirlere dağıtmasıyla aslında önceden onurlu biri olduğunu anlıyoruz.

Çok doğru bir yandanda Micah'a fazla hızlı güvenmesi ve onun sözlerini dinlemesi çeteyi ölüme sürükleyen en mühim etken.

Ayrıca Dutch'ın çetedeki insanlarla olan mazilerine bakarsak; Arthur, yetim bir sokak çocuğuydu. John'da öyle. Lenny linç edilmekten Dutch sayesinde kurtuldu. Sean bir hırsızdı. Javier ise fikirleri yüzünden Meksika'dan kaçmak zorunda kalmış, karnını doyurmak için tavuk çalarken Dutch'la karşılaşmıştı. Bunun gibi pek çoğu.. Keşke değişmeseydi.

Dutch yanlış bir şey istemiyordu düşüncesi mantıklı ama başarasız olmak onu fazla sinirlendirdi sonucunda yaptıkları haksız olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Dutch'ın çetedeki insanlarla olan mazilerine bakarsak; Arthur, yetim bir sokak çocuğuydu. John'da öyle. Lenny linç edilmekten dutch sayesinde kurtuldu. Sean bir hırsızdı. Javier ise fikirleri yüzünden Meksika'dan kaçmak zorunda kalmış, karnını doyurmak için tavuk çalarken Dutch'la karşılaşmıştı. Bunun gibi pek çoğu. Keşke değişmeseydi.

Psikolojik sıkıntıları ve arkadaşlarının ölümü sonrası kişiliği değişti.

Geri
Yukarı