Red Dead Redemption 2 gelmiş geçmiş en iyi oyundur

Vuruş konusunda haklısınız ama bence oyun çok güzel.

Ben Valhalla'yı daha çok beğendim Odyssey'den. RDR 2, TLOU2, God of War bunlar çok başka yapıtlar. İçimde kalan tek uktedir TLOU2 ve God of War'u oynayamamak. Daha doğrusu ikisini de oynadım ama 1 saat bile değildir. Hiç baştan başlayıp bitiremedim. PS5'in dijital versiyonu 5K bandına inerse direk alıp oynayacağım.

Üstünden çok süre geçti vallahi daha bilmeyen varsa umrumda olmaz yani her yerde spoilerı var. Ama dediniz diye yine de koyuyorum.

Valhalla'yı ben beğendim. Ubisoft oyunlarını beklentiye girerek oynarsanız üzülürsünüz. Ben hiçbir beklentiye girmedim amacım sadece viking döneminde geçen bir AAA oyun oynamaktı ve oynadım gayet beğendim. Ubisoft oyunlarını beklentiye girerek oynarsan üzülürsün, kalbin kırılır. Mesela ben Far Cry 6 için zerre beklentiye girmiyorum. Dolayısıyla nasıl çıkarsa çıksın bence saracak beni oyun.
Düşünmeden oynayınca sarıyor evet 😄

Ben Valhalla'yı daha çok beğendim Odyssey'den. RDR 2, TLOU2, God of War bunlar çok başka yapıtlar. İçimde kalan tek uktedir TLOU2 ve God of War'u oynayamamak. Daha doğrusu ikisini de oynadım ama 1 saat bile değildir. Hiç baştan başlayıp bitiremedim. PS5'in dijital versiyonu 5K bandına inerse direkt alıp oynayacağım.
Valhalla'yı oynamadım, oynamam da. Origins ve Odyssey'i 40 TL'ye aldım. İkisi de Gold sürümü.

Bu oyunun grafikleri bana şahane geliyor. Gerçekten de çok güzel bir atmosferi var. Bu yüzden satın alıp oynamayı düşünüyorum. Ancak hikâye benim için daha önemli. En azından The Witcher 3'e yakın olacak, insan duygularına dokunabilecek bir hikâyesi var mı? Oyundaki atmosfer güzel olsa da sürekli dolaşmak ve sadece oynamak sıkar. Tabii Witcher 3 senaryosu kadar iyi olacağını sanmam. Zira birisi Andrzej Sapkowski, diğeri Rocktar Games. Ama Witcher 3'te oyun yapımcıları senaryoyu çok güzel yansıtmışlardı.

Bu oyunun grafikleri bana şahane geliyor. Gerçekten de çok güzel bir atmosferi var. Bu yüzden satın alıp oynamayı düşünüyorum. Ancak hikâye benim için daha önemli. En azından The Witcher 3'e yakın olacak, insan duygularına dokunabilecek bir hikâyesi var mı? Oyundaki atmosfer güzel olsa da sürekli dolaşmak ve sadece oynamak sıkar. Tabii Witcher 3 senaryosu kadar iyi olacağını sanmam. Zira birisi andrzej sapkowski, diğeri rocktar Games. Ama Witcher 3'te oyun yapımcıları senaryoyu çok güzel yansıtmışlardı.

Hikayesi Witcher 3'den fikrimce kat kat daha iyi. Birisi sapkowski birisi Rockstar demeyin. O zaman christopher Nolan'ın yaptığı filmlerin hiçbirinin kötü olmaması lazım. Haluk bilginerin hiçbir oyununun kötü olmaması lazım sizin düşüncenize göre. Hikayesi Witcher'dan kat kat daha iyi. Hem işlenişi hem senaryo bakımından. Oynadığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız ama oyunun başına bu oyunun hikayesi Witcher'dan iyi olamaz, olmamalı diye oturup oynarsanız oyuna her yerden kulp takarsınız. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Hikayesi Witcher 3'den fikrimce kat kat daha iyi. Birisi sapkowski birisi Rockstar demeyin. O zaman christopher Nolan'ın yaptığı filmlerin hiçbirinin kötü olmaması lazım. Haluk bilginerin hiçbir oyununun kötü olmaması lazım sizin düşüncenize göre. Hikayesi Witcher'dan kat kat daha iyi. Hem işlenişi hem senaryo bakımından. Oynadığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız ama oyunun başına bu oyunun hikayesi Witcher'dan iyi olamaz, olmamalı diye oturup oynarsanız oyuna her yerden kulp takarsınız. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.
Epic Games'te hazır 60 TL kupon ve indirim varken oyunu alıyorum o hâlde. Hiçbir oyunu oynamaya başlerken ön yargıyla başlamam. Madem hikâyesi güzel bir başlayalım oynamaya o halde

Şu Ubisoft denen haydutu ve EA denen yürüyen felaketi sevmemek elde değil.
EA'de stüdyoları öldürüyor. Çok sevdiğim respawn elden gitti...

EA Crysis gibi bir seriyi ve Crytek gibi bir firmayı kaybetmiş bir şirket. Asla özen göstermedi ve Online'da daha fazla satmak konsolda daha fazla oynanması için zamanında grafikleri ve oynanışıyla devrim yapmış bir oyunu sildi maalesef. Kan emici bir firma. Tabii Crytek de oyunu yaparken yanlış kararlar aldı falan ama EA resmen Crysis gibi bir oyunu öldürdü, Cryteke sadece para gözüyle baktı ve bunu şu an her aldığı stüdyoya yapıyor.

Bu oyunun grafikleri bana şahane geliyor. Gerçekten de çok güzel bir atmosferi var. Bu yüzden satın alıp oynamayı düşünüyorum. Ancak hikâye benim için daha önemli. En azından The Witcher 3'e yakın olacak, insan duygularına dokunabilecek bir hikâyesi var mı? Oyundaki atmosfer güzel olsa da sürekli dolaşmak ve sadece oynamak sıkar. Tabii Witcher 3 senaryosu kadar iyi olacağını sanmam. Zira birisi Andrzej Sapkowski, diğeri Rocktar Games. Ama Witcher 3'te oyun yapımcıları senaryoyu çok güzel yansıtmışlardı.
İkisinin de hikayesi birbirinden güzel hocam, oynayın hikayede eksiklik hissetmeyeceksiniz. Rockstar gerçekten ortaya bir şaheser çıkarmış RDR2'de. Ama Witcher evreni gibi çok uzun bir hikayeye sahip değil tabii ki. 7 Kitap üstüne 3 oyunu var, RDR2 ile karşılaştırılamayacak boyutta uzun bir hikayeye sahip bana sorarsanız.

İkisinin de hikayesi birbirinden güzel hocam, oynayın hikayede eksiklik hissetmeyeceksiniz. Rockstar gerçekten ortaya bir şaheser çıkarmış RDR2'de. Ama Witcher evreni gibi çok uzun bir hikayeye sahip değil tabii ki. 7 kitap üstüne 3 oyunu var, RDR2 ile karşılaştırılamayacak boyutta bir uzun hikayeye sahip bana sorarsanız.

Öyle ama bence RDR2'nin hikayesi çok daha iyi. Ben böyle gerçekliğe yakın eski zamanlarda geçen ama fantastik dönemlerde geçmeyen oyunlara bayılıyorum. Witcher 3'de bendeki bu fantastik evreni sevmememi kırdıran sağlamlıkta bir oyundur. Zevkler ve renkler bana RDR hikayesindeki oyunlar daha güzel geliyor.

Geri
Yukarı