Çözüldü Red Dead Redemption 2 kontrol sığlığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vivaldi12

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Girişimci
Oyunu yeni alan biri olarak söylemeliyim ki grafikler, diyaloglar ve atmosfer şahane. Fakat oyunun kontrolleri çok sığ. Yani Rockstar GTA 4'ün kontrollerini daha da ağırlaştırmış. Bu kontrol sığlığı oyunun akıcılığını da etkiliyor tabii. Hikaye ve çatışmalar sırasında kontrol sığlığı çok hissedilmezken, at sürerken ve yürürken bu kontrol sığlığı çok hissediliyor. Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir?

Çözüm
Gençler oyuna kötü demedim, sakin olun. Oyuna ve yapıma saygım büyük. Oynadığım diğer yapımlara göre kontroller daha ağır geldi. Sizin düşüncenizi duymak istedim sadece. Sanırım sorun benim bu gerçekçi yapıya alışık olmamammış. Sağ olun. Bu sayede oyundan daha fazla zevk alabilirim.
Sığ mı? Gerçekçilik ve oynanabilirlik dengesi iyi tutturulmuş bence. Yeni nesil oyunlar arasında kontrolleri en iyi olan oyunlardan biri. Siz bir de Mafia 1 Remake oynayın da sığ kontrol görün. :D RDR2 çok başarılı bu konuda bence.

Yani sığ değil de genel olarak ağır ve oturaklı bir kontrol yapısı var. Sonuçta spor ayakkabı ve eşofman ile çatışmalara girmediği için karakterler, üstünde taşıdığı silahlar, mermiler falan zaten ağır ve hızlı reflekslere sahip olmamasına neden oluyor. Gerçek hayatta bir insan o kadar süre koşturup, at sürüp, çatışınca haliyle hantal bir performansa sahip oluyor. Epey gerçekçi ama herkesin hoşuna gidecek bir yapısı olmadığı açık.

Karakter hareketleri hantal evet ama oyun değil de film, dizi gibi görüp güzelce anlayarak oynarsanız bir bakmışsınız o güzelim dünyada atınızla birlikte geziyorsunuz. Atınızı besleyip temizliyorsunuz. Kendinize yeni temiz kıyafetler alıyorsunuz, bir otele gidip sıcak bir duş sonrası güzelce uyuduktan sonra tekrar yollara koyuluyorsunuz. Yollarda başınıza türlü türlü esrarengiz olaylar, çeteler, hayvanlar... Neyse :)

Biz ona sığ demeyelim ayıp olur. Gerçekçi havayı yansıtma diyelim. Sanırım şuana kadar oynadığım en gerçekçi ve güzel oyun kendileri.

RDR2 kontrollerine de sığ demek yok artık :D gerçek hayatta olabilecek şekilde neredeyse adamlar fizik motoru, karakter fiziği ve dünya fiziği birebir aktarmaya çalışmışlar. Sadece sana hitap etmiyordur.

Oyun ne kadar başyapıt olsa da Rockstar Games'in her oyununda olan aim garipliği bu oyunda da var.

Aslında Rockstar savaş kısmını oldukça eğlenceli yapmak için kasmışlar bunu belli ediyor. Özellikle silahların düzenli bakımını yaptığınızda daha iyi performans alabiliyorsunuz. Aim konusunda da beyaz halkanın küçülmesini beklemek gerekiyor her ateş ettikten sonra aim çubuğunun etrafında ki beyaz çubuk büyük başlıyor geri tepmeden kaynaklı.

Gençler oyuna kötü demedim, sakin olun. Oyuna ve yapıma saygım büyük. Oynadığım diğer yapımlara göre kontroller daha ağır geldi. Sizin düşüncenizi duymak istedim sadece. Sanırım sorun benim bu gerçekçi yapıya alışık olmamammış. Sağ olun. Bu sayede oyundan daha fazla zevk alabilirim.

Çözüm
Saçma sapan tepki gösterilmiş xd. Sığ derken neyi kast ettiğinizi anladım yoksa oyundaki detay sayısı inanılmaz. Oyunun hareketlere verdiği tepki sığ evet tüm oyunların aksine karakteri yürüttüğünüzde oldukça geç yürümeye başlıyor ama ben bu ağırlığı seviyorum. Karşlıaştırmasıda bu bakmak isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı